https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
world Amichevoli Europa
2
1
SV Kapfenberg FC Mauerwerk
SV Kapfenberg
FC Mauerwerk
14:00
TP
2
3
FC Dabas Rakosmenti KSK
FC Dabas
Rakosmenti KSK
10:00
TP
4
1
Termalica BB Nieciecza MTK Budapest
Termalica BB Nieciecza
MTK Budapest
12:00
TP
1
1
Beroe FK Sozopol
Beroe
FK Sozopol
12:00
TP
18:30 SC Mannswörth ASK Mannersdorf
SC Mannswörth
ASK Mannersdorf
D
3
0
Bergisch Gladbach 09 TuRU Düsseldorf
Bergisch Gladbach 09
TuRU Düsseldorf
18:30
TP
3
3
Cherno More Varna PFC Dobrudzha Dobrich
Cherno More Varna
PFC Dobrudzha Dobrich
12:00
TP
0
1
Wil 1900 San Gallo
Wil 1900
San Gallo
14:00
TP
1
3
Zorya Pogon Szczecin
Zorya
Pogon Szczecin
14:00
TP
2
0
FK Napredak FK Timok Zajecar
FK Napredak
FK Timok Zajecar
12:00
TP
1
4
Piast Gliwice Shkendija Tetovo
Piast Gliwice
Shkendija Tetovo
12:30
TP
3
0
MFK Zemplin Michalovce FC Kosice
MFK Zemplin Michalovce
FC Kosice
10:00
TP
3
1
FC Copenhagen Hvidovre IF
FC Copenhagen
Hvidovre IF
13:49
TP
4
0
HNK Rijeka ND Gorica
HNK Rijeka
ND Gorica
13:30
TP
7
0
NK Lokomotiva Zagabria NK Dugopolje
NK Lokomotiva Zagabria
NK Dugopolje
13:30
TP
3
0
Dinamo Zagabria NK Domzale
Dinamo Zagabria
NK Domzale
13:30
TP
9
2
SR Fach-Donaufeld Hellas Kagran
SR Fach-Donaufeld
Hellas Kagran
17:30
TP
4
1
Korona Kielce MKS Puszcza Niepolomice
Korona Kielce
MKS Puszcza Niepolomice
15:00
TP
1
1
Slaven Belupo NK Rudes
Slaven Belupo
NK Rudes
12:00
TP
0
0
SFC Stern 1900 FC Brandenburg 03
SFC Stern 1900
FC Brandenburg 03
19:00
TP
1
1
Zawisza Bydgoszcz Sportis SFC Lochowo
Zawisza Bydgoszcz
Sportis SFC Lochowo
16:00
TP
17:30 SC Wiener Viktoria Favoritner AC
SC Wiener Viktoria
Favoritner AC
D
17:00 NK Dubrava Zagabria Lucko
NK Dubrava Zagabria
Lucko
D
1
0
Kriens Lucerna II
Kriens
Lucerna II
17:00
TP
3
0
Pirin Blagoevgrad Strumska Slava
Pirin Blagoevgrad
Strumska Slava
11:00
TP
0
9
SV Wallern FC Blau Weiss Linz
SV Wallern
FC Blau Weiss Linz
16:30
TP
16:30 Trinec Frydek Mistek
Trinec
Frydek Mistek
D
1
2
Hartberg Slask Wroclaw
Hartberg
Slask Wroclaw
16:00
TP
2
1
Legia Varsavia Krasnodar
Legia Varsavia
Krasnodar
12:00
TP
15:45 Slovan Duslo Šala SK Sered
Slovan Duslo Šala
SK Sered
D
11
0
FC Saburtalo Tbilisi Shevardeni
FC Saburtalo Tbilisi
Shevardeni
10:00
TP
0
0
TUS Bovinghausen 04 Holzwickeder SC
TUS Bovinghausen 04
Holzwickeder SC
18:15
TP
1
1
Viktoria Plzen Brno
Viktoria Plzen
Brno
10:00
TP
2
1
Rapid Vienna Cracovia Krakow
Rapid Vienna
Cracovia Krakow
12:00
TP
2
0
Dunajska Streda Ferencvarosi TC
Dunajska Streda
Ferencvarosi TC
15:30
TP
15:30 Dukla Banska Bystrica FK Tatran Liptovsky Mikulas
Dukla Banska Bystrica
FK Tatran Liptovsky Mikulas
RV
3
3
FK Iskra Danilovgrad NK Opatija
FK Iskra Danilovgrad
NK Opatija
10:00
TP
1
4
SG Union Sandersdorf Eilenburg
SG Union Sandersdorf
Eilenburg
17:45
TP
9:00 FC Rohoznik FK Tatran Liptovsky Mikulas
FC Rohoznik
FK Tatran Liptovsky Mikulas
RV
4
1
Diosgyori VTK Bekescsaba
Diosgyori VTK
Bekescsaba
13:00
TP
3
0
Basilea Losanna Sports
Basilea
Losanna Sports
13:00
TP
4
1
Mlada Boleslav Vysocina Jihlava
Mlada Boleslav
Vysocina Jihlava
13:00
TP
5
0
NK Sesvete NK Naftas Hask
NK Sesvete
NK Naftas Hask
13:00
TP
1
0
NK Varazdin Mladost Zdralovi
NK Varazdin
Mladost Zdralovi
13:00
TP
1
1
Wisla Plock Neftchi Baku
Wisla Plock
Neftchi Baku
13:00
TP
0
2
Inter Zapresic NK Jarun
Inter Zapresic
NK Jarun
12:30
TP
it Italia - Serie D
13:30 Castelfidardo San Nicolò
Castelfidardo
San Nicolò
RV
2
2
Scandicci Arezzo
Scandicci
Arezzo
13:30
TP
13:30 Gladiator Carbonia
Gladiator
Carbonia
RV
2
1
US Folgore Caratese Desenzano Calvina
US Folgore Caratese
Desenzano Calvina
13:30
TP
0
1
Real Calepina FC Sangiuliano City Nova
Real Calepina FC
Sangiuliano City Nova
13:30
TP
13:30 Casale Asti
Casale
Asti
RV
2
2
Caravaggio A.C. Crema 1908
Caravaggio
A.C. Crema 1908
13:30
TP
13:30 ASD Villa d'Almè Legnano
ASD Villa d'Almè
Legnano
RV
1
2
USD Castellanzese Arconatese
USD Castellanzese
Arconatese
13:30
TP
13:30 Vis Artena Arzachena
Vis Artena
Arzachena
D
13:30 Chieri 1955 Fossano Calcio
Chieri 1955
Fossano Calcio
RV
1
1
Vastese ASD Montegiorgio
Vastese
ASD Montegiorgio
13:30
TP
0
4
Brindisi Audace Cerignola
Brindisi
Audace Cerignola
13:30
TP
3
2
Aglianese Carpi
Aglianese
Carpi
13:30
TP
13:30 Asti USD Pont Donnaz
Asti
USD Pont Donnaz
RV
0
1
Gladiator Team Nuova Florida
Gladiator
Team Nuova Florida
13:30
TP
13:30 Ghivizzano Rimini
Ghivizzano
Rimini
D
1
2
Rende Gelbison
Rende
Gelbison
13:30
TP
2
0
Citta Di Varese SC Caronnese
Citta Di Varese
SC Caronnese
13:30
TP
2
1
Tiferno Lerchi ASD Cannara
Tiferno Lerchi
ASD Cannara
13:30
TP
13:30 ASDC Gozzano Derthona
ASDC Gozzano
Derthona
D
br Brasile - Campionato U20
2
0
Castanhal EC U20 Tuna Luso U20
Castanhal EC U20
Tuna Luso U20
18:15
TP
tr Turchia - Campionato U19
3
0
Kayserispor U19 Istanbul Basaksehir U19
Kayserispor U19
Istanbul Basaksehir U19
10:00
TP
3
3
Bandirmaspor U19 BB Erzurumspor U19
Bandirmaspor U19
BB Erzurumspor U19
8:00
TP
0
0
Trabzonspor U19 Giresunspor U19
Trabzonspor U19
Giresunspor U19
9:00
TP
1
0
Goztepe U19 Sivasspor U19
Goztepe U19
Sivasspor U19
9:00
TP
2
0
Fenerbahce U19 Altay U19
Fenerbahce U19
Altay U19
11:00
TP
3
3
Caykur Rizespor U19 Antalyaspor U19
Caykur Rizespor U19
Antalyaspor U19
9:00
TP
3
0
Kayserispor U19 Medipol Basaksehir U19
Kayserispor U19
Medipol Basaksehir U19
10:00
TP
es Spagna - Primera Division
20:30 Barcellona Rayo Vallecano
Barcellona
Rayo Vallecano
RV
2
0
Celta Vigo Osasuna
Celta Vigo
Osasuna
18:00
TP
1
1
Valencia Siviglia
Valencia
Siviglia
20:30
TP
es Spagna - Segunda Division
2
1
Lugo Almeria
Lugo
Almeria
20:00
TP
pt Portogallo - Campeonato Nacional
0
1
CSD Camara Lobos Limianos
CSD Camara Lobos
Limianos
20:00
TP
gb Inghilterra - Premier League
2
3
Leicester Tottenham
Leicester
Tottenham
19:30
TP
1
3
Brentford Manchester United
Brentford
Manchester United
20:00
TP
gb Inghilterra - Championship
0
2
Reading Luton
Reading
Luton
20:00
TP
2
0
Hull Blackburn
Hull
Blackburn
19:45
TP
sa Arabia Saudita - 1ª Divisione
1
1
Al Akhdoud Al Wehda Mecca
Al Akhdoud
Al Wehda Mecca
12:50
TP
0
1
Al Kawkab Al Adalh
Al Kawkab
Al Adalh
12:25
TP
1
1
Al Sahel Al Shoalah
Al Sahel
Al Shoalah
14:45
TP
tr Turchia - Super Lig
1
1
Trabzonspor Giresunspor
Trabzonspor
Giresunspor
17:00
TP
1
0
Kayserispor Istanbul Basaksehir
Kayserispor
Istanbul Basaksehir
15:00
TP
14:00 Caykur Rizespor Antalyaspor
Caykur Rizespor
Antalyaspor
AB
2
1
Goztepe Sivasspor
Goztepe
Sivasspor
14:00
TP
2
1
Fenerbahce Altay SK Izmir
Fenerbahce
Altay SK Izmir
17:00
TP
fr Francia - Ligue 1
0
2
Clermont Foot Strasburgo
Clermont Foot
Strasburgo
18:00
TP
3
1
Lilla Lorient
Lilla
Lorient
18:00
TP
0
1
Montpellier Troyes
Montpellier
Troyes
18:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 11
0
0
Binissalem Felanitx
Binissalem
Felanitx
19:00
TP
gb Inghilterra - Southern Premier League South
0
1
Gosport Borough Hayes & Yeading
Gosport Borough
Hayes & Yeading
19:45
TP
0
1
Tiverton Town Yate Town
Tiverton Town
Yate Town
19:45
TP
gb Inghilterra - Isthmian Premier Division
0
0
Cray Wanderers Leatherhead
Cray Wanderers
Leatherhead
19:45
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 7
0
1
SAD Villaverde San Andres RSD Alcala
SAD Villaverde San Andres
RSD Alcala
19:30
TP
0
0
Trival Valderas Pozuelo Alarcon
Trival Valderas
Pozuelo Alarcon
19:30
TP
0
1
Torrejon Alcorcon B
Torrejon
Alcorcon B
19:30
TP
2
1
Getafe B CD Colonia Moscardo
Getafe B
CD Colonia Moscardo
19:00
TP
19:00 Villaviciosa Odon ED Moratalaz
Villaviciosa Odon
ED Moratalaz
A
gr Grecia - Superleague 2
0
1
Irodotos Episkopi FC
Irodotos
Episkopi FC
13:00
TP
13:00 Kavala Trikala
Kavala
Trikala
RV
1
1
Apollon Pontou FC Iraklis 1908 FC
Apollon Pontou FC
Iraklis 1908 FC
13:00
TP
1
1
AEK Atene B Egaleo
AEK Atene B
Egaleo
13:00
TP
1
2
Pierikos Olympiakos B
Pierikos
Olympiakos B
13:00
TP
0
0
Thesprotos Larissa
Thesprotos
Larissa
13:00
TP
0
0
Almopos Arideas Niki Volou
Almopos Arideas
Niki Volou
13:00
TP
0
0
Asteras Vlachioti Kalamata
Asteras Vlachioti
Kalamata
13:00
TP
3
1
Panathinaikos B OF Ierapetras
Panathinaikos B
OF Ierapetras
13:00
TP
3
0
Kifisias FC Zakynthos
Kifisias FC
Zakynthos
12:00
TP
ng Nigeria - Premier League
2
0
Niger Tornadoes Shooting Stars
Niger Tornadoes
Shooting Stars
15:00
TP
0
0
Katsina Utd Lobi Stars FC
Katsina Utd
Lobi Stars FC
15:00
TP
3
2
Plateau United Nasarawa United
Plateau United
Nasarawa United
15:00
TP
0
1
Dakkada FC Wikki Tourists
Dakkada FC
Wikki Tourists
15:00
TP
1
3
MFM FC Rivers United
MFM FC
Rivers United
15:00
TP
2
0
Sunshine Stars FC Gombe Utd
Sunshine Stars FC
Gombe Utd
15:00
TP
ke Kenya - Premier League
0
0
Kenya Police FC Ulinzi Stars
Kenya Police FC
Ulinzi Stars
12:00
TP
2
3
Nzoia Sugar FC Talanta
Nzoia Sugar
FC Talanta
12:00
TP
0
0
Sofapaka FC Kariobangi Sharks
Sofapaka FC
Kariobangi Sharks
11:00
TP
1
1
Gor Mahia Bidco United
Gor Mahia
Bidco United
12:00
TP
br Brasile - Copa Sao Paulo de Futebol giovanile
3
5
Mirassol U20 Santos U20
Mirassol U20
Santos U20
0:30
TP
2
5
Oeste U20 Palmeiras U20
Oeste U20
Palmeiras U20
22:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 4
0
0
Santutxu Pasaia KE
Santutxu
Pasaia KE
18:30
TP
1
2
Alaves B San Ignacio
Alaves B
San Ignacio
11:00
TP
1
2
Cultural de Durango Barakaldo
Cultural de Durango
Barakaldo
18:45
TP
1
1
SD Beasain Uritarra
SD Beasain
Uritarra
18:30
TP
3
0
Aurrera Ondarroa Tolosa
Aurrera Ondarroa
Tolosa
18:30
TP
1
3
Beti Gazte Urduliz FT
Beti Gazte
Urduliz FT
18:30
TP
2
2
SD Deusto Amurrio
SD Deusto
Amurrio
19:15
TP
1
1
Lagun Onak CD Vitoria
Lagun Onak
CD Vitoria
18:30
TP
2
3
Portugalete Leioa
Portugalete
Leioa
18:30
TP
1
0
Basconia CD Anaitasuna
Basconia
CD Anaitasuna
18:30
TP
zm Zambia - Super League
0
0
Prison Leopards FC Zanaco FC
Prison Leopards FC
Zanaco FC
13:00
TP
pt Portogallo - Campionato U19
0
0
Benfica U19 Vitoria Setubal U19
Benfica U19
Vitoria Setubal U19
19:00
TP
1
2
Penafiel U19 Padroense U19
Penafiel U19
Padroense U19
19:00
TP
1
0
Nogueirense U19 Chaves U19
Nogueirense U19
Chaves U19
15:00
TP
2
1
Sacavenense U19 Vilafranquense U19
Sacavenense U19
Vilafranquense U19
19:00
TP
2
1
Leixoes U19 Pacos Ferreira U19
Leixoes U19
Pacos Ferreira U19
15:00
TP
fr Francia - Ligue 2
0
1
Amiens Ajaccio
Amiens
Ajaccio
18:00
TP
4
0
Tolosa Nancy
Tolosa
Nancy
18:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 2
1
0
Lenense CD Roces
Lenense
CD Roces
19:00
TP
1
0
Lealtad Urraca CF
Lealtad
Urraca CF
15:00
TP
2
4
Mosconia Tuilla
Mosconia
Tuilla
17:30
TP
0
2
SD Navarro CF UP Langreo B
SD Navarro CF
UP Langreo B
17:00
TP
be Belgio - Prima divisione A
19:45 Genk KV Mechelen
Genk
KV Mechelen
RV
rw Rwanda - National League
1
2
Bugesera AS Kigali
Bugesera
AS Kigali
13:00
TP
1
0
APR FC Gorilla FC
APR FC
Gorilla FC
13:00
TP
0
2
Etincelles Rayon Sports FC
Etincelles
Rayon Sports FC
13:00
TP
0
0
Etoile de L'Est SC Kiyovu
Etoile de L'Est
SC Kiyovu
13:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 13
1
1
FC La Union Atletico CF Lorca Deportiva
FC La Union Atletico
CF Lorca Deportiva
19:00
TP
2
0
Yeclano Cartagena FC
Yeclano
Cartagena FC
19:00
TP
0
1
FC Cartagena B Racing Murcia
FC Cartagena B
Racing Murcia
15:00
TP
it Italia - Serie C - Girone A
0
0
Lecco Pro Vercelli
Lecco
Pro Vercelli
17:00
TP
pt Portogallo - Segunda Liga
1
2
Academica Rio Ave
Academica
Rio Ave
18:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 6
0
3
Villajoyosa Silla CF
Villajoyosa
Silla CF
19:00
TP
0
0
UD Beniganim Recambios Colon
UD Beniganim
Recambios Colon
18:00
TP
0
0
Jove Espanol Olímpic de Xativa
Jove Espanol
Olímpic de Xativa
18:30
TP
1
0
Torrent C.F. Atzeneta
Torrent C.F.
Atzeneta
18:00
TP
1
2
Athletic Torrellano Callosa Deportiva CF
Athletic Torrellano
Callosa Deportiva CF
17:00
TP
2
2
Atletico Saguntino CD Roda
Atletico Saguntino
CD Roda
17:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 8
15:30 SD Almazán Ciudad Rodrigo CF
SD Almazán
Ciudad Rodrigo CF
A
es Spagna - Tercera Gruppo 18
2
2
AD Hogar Alcarreno Villarrubia CF
AD Hogar Alcarreno
Villarrubia CF
19:30
TP
1
2
Almansa CD Manchego CR
Almansa
CD Manchego CR
18:00
TP
mx Messico - Liga de Expansion
0
0
Correcaminos Mineros de Zacatecas
Correcaminos
Mineros de Zacatecas
3:05
TP
1
0
Tlaxcala FC Cimarrones de Sonora FC
Tlaxcala FC
Cimarrones de Sonora FC
1:05
TP
gb Inghilterra - Development League U23
2
0
Peterborough U23 Sheff Wed U23
Peterborough U23
Sheff Wed U23
12:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 10
11:00 Los Barrios Xerez CD
Los Barrios
Xerez CD
A
5
1
CD Gerena Puente Genil
CD Gerena
Puente Genil
18:00
TP
1
0
CD Utrera UD Tomares
CD Utrera
UD Tomares
18:30
TP
0
1
AD Ceuta FC B Recreativo de Huelva
AD Ceuta FC B
Recreativo de Huelva
18:45
TP
2
0
Pozoblanco CA Antoniano
Pozoblanco
CA Antoniano
19:00
TP
19:30 Ciudad Lucena Cordoba B
Ciudad Lucena
Cordoba B
A
mx Messico - Campionato U20
1
1
Leon U20 Atlas U20
Leon U20
Atlas U20
15:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 9
17:00 Atletico Malagueno Motril
Atletico Malagueno
Motril
RV
0
3
Almeria B CD Huetor Tajar
Almeria B
CD Huetor Tajar
17:45
TP
18:30 Ciudad Torredonjimeno Marbella FC
Ciudad Torredonjimeno
Marbella FC
RV
1
0
Juventud Torremolinos CF CD El Palo
Juventud Torremolinos CF
CD El Palo
19:30
TP
1
1
UD San Pedro UD Torre del Mar
UD San Pedro
UD Torre del Mar
19:00
TP
1
1
Alhaurin Torre Intergym Melilla
Alhaurin Torre
Intergym Melilla
19:30
TP
1
2
CD Huetor Vega Alhaurino
CD Huetor Vega
Alhaurino
19:00
TP
ar Argentina - Torneo Regional Amateur
0
2
Unidos de Olmos Club Deportivo Zoe
Unidos de Olmos
Club Deportivo Zoe
20:00
TP
gr Grecia - Superleague 1
1
0
Volos NFC Apollon Smyrnis
Volos NFC
Apollon Smyrnis
13:00
TP
es Spagna - Coppa del Re
2
0
Real Sociedad Atletico Madrid
Real Sociedad
Atletico Madrid
20:00
TP
pt Portugal Liga 3
1
0
UD Oliveirense Montalegre
UD Oliveirense
Montalegre
16:30
TP
al Albania - Campionato
0
1
FK Kukesi Dinamo Tirana
FK Kukesi
Dinamo Tirana
15:45
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 14
1
0
Olivenza SP Villafranca
Olivenza
SP Villafranca
20:00
TP
es Spagna - Tercera Gruppo 16
2
2
CA Vianes CD Calahorra B
CA Vianes
CD Calahorra B
18:30
TP
0
1
Oyonesa Agoncillo
Oyonesa
Agoncillo
19:30
TP
cy Cipro - 2ª Divisione
1
1
Olympiada Lympion Omonia Aradippou
Olympiada Lympion
Omonia Aradippou
12:30
TP
au Australia - A-League
6:25 Newcastle Jets Western United FC
Newcastle Jets
Western United FC
RV
1
0
Brisbane Roar Perth Glory
Brisbane Roar
Perth Glory
8:45
TP
8:45 Adelaide United Western Sydney Wanderers
Adelaide United
Western Sydney Wanderers
RV
8:45 Melbourne City Central Coast Mariners
Melbourne City
Central Coast Mariners
RV
gr Grecia - Gamma Ethniki
4
1
Ethnikos Piraeus Eolikos
Ethnikos Piraeus
Eolikos
11:00
TP
4
1
Pandramaikos Anagennisi Plagias
Pandramaikos
Anagennisi Plagias
13:00
TP
3
0
Agrotikos Asteras Thermaikos Thermis
Agrotikos Asteras
Thermaikos Thermis
13:00
TP
1
2
Aias Salaminas Panelefsiniakos
Aias Salaminas
Panelefsiniakos
13:00
TP
0
0
Iraklis Ampelokipon Agios Matthaios
Iraklis Ampelokipon
Agios Matthaios
10:30
TP
1
1
Diagoras Vrachneikon Diavolitsi
Diagoras Vrachneikon
Diavolitsi
13:00
TP
1
0
AO Giouchtas Atsalenios
AO Giouchtas
Atsalenios
13:00
TP
0
3
Anagennisi Artas Panachaiki
Anagennisi Artas
Panachaiki
13:00
TP
2
0
Poros AE Neapolis
Poros
AE Neapolis
13:00
TP
4
1
Fostiras Tavros Haravgiakos
Fostiras Tavros
Haravgiakos
13:00
TP
2
4
Finikas Nea Epidaurus Panarkadikos
Finikas Nea Epidaurus
Panarkadikos
13:00
TP
13:00 Agios Ierotheos Aris Skalas
Agios Ierotheos
Aris Skalas
D
5
1
Almyros Anagennisi Ierapetra
Almyros
Anagennisi Ierapetra
13:00
TP
ir Iran - 2ª Divisione
1
0
Foolad Khuzestan B Pas Hamedan
Foolad Khuzestan B
Pas Hamedan
10:30
TP
cg Congo Premier League
3
1
AS Otoho d'Oyo Patronage Sainte-Anne
AS Otoho d'Oyo
Patronage Sainte-Anne
15:00
TP
2
0
CARA Brazzaville Nico-Nicoye
CARA Brazzaville
Nico-Nicoye
15:00
TP
1
1
Etoile Du Congo FC Nathalys de Pointe-Noire
Etoile Du Congo
FC Nathalys de Pointe-Noire
13:00
TP
1
0
Diables Noirs AS Bng
Diables Noirs
AS Bng
13:00
TP
mt Malta - Challenge League
2
1
Lija Athletic Zejtun Corinthians
Lija Athletic
Zejtun Corinthians
20:00
TP
hn Honduras - Lega Nazionale
1
1
Lobos UPNFM CD Vida
Lobos UPNFM
CD Vida
23:00
TP
in India - Super League
1
2
FC Goa East Bengal Club
FC Goa
East Bengal Club
14:00
TP
world Amichevoli per club resto del mondo
9:30 NK Dubrava Zagabria Lucko
NK Dubrava Zagabria
Lucko
D
mt Malta - Premier League
3
2
Birkirkara Balzan FC
Birkirkara
Balzan FC
20:00
TP
0
3
Santa Lucia FC Gudja United
Santa Lucia FC
Gudja United
16:00
TP
gr Coppa di Grecia
4
0
Panathinaikos Anagennisi Karditsas
Panathinaikos
Anagennisi Karditsas
15:00
TP
0
0
PAOK Salonicco AEK Atene
PAOK Salonicco
AEK Atene
17:00
TP
2
1
Panetolikos Olympiakos
Panetolikos
Olympiakos
13:00
TP
nl Coppa dei Paesi Bass
1
2
Twente AZ
Twente
AZ
20:00
TP
2
1
NAC PEC Zwolle
NAC
PEC Zwolle
19:00
TP
1
2
Groningen NEC
Groningen
NEC
17:45
TP
br Brasile - Campeonato Potiguar
2
0
America RN Globo FC
America RN
Globo FC
18:00
TP
3
0
ABC ACD Potiguar
ABC
ACD Potiguar
23:00
TP
0
0
Potyguar Seridoense CE Forca e Luz
Potyguar Seridoense
CE Forca e Luz
23:00
TP
world Amichevoli America
1
2
Nacional De Football Barracas Central
Nacional De Football
Barracas Central
22:15
TP
3
0
Tombense MG Desportiva Ferroviaria
Tombense MG
Desportiva Ferroviaria
22:11
TP
0
2
Defensor Sporting Union Espanola
Defensor Sporting
Union Espanola
0:30
TP
0
0
CSP Auto Esporte
CSP
Auto Esporte
18:26
TP
1
3
CA Talleres de Córdoba CA Independiente
CA Talleres de Córdoba
CA Independiente
0:00
TP
cy Ciprus - 3ª Divisione
2
1
Digenis Ypsonas Elia Lythrodonta
Digenis Ypsonas
Elia Lythrodonta
12:30
TP
0
4
Kouris Erimi AE Zakakiou
Kouris Erimi
AE Zakakiou
12:30
TP
3
0
Thoi Lakatamias Podosfairkos Omilos Ormideia
Thoi Lakatamias
Podosfairkos Omilos Ormideia
12:30
TP
ad Andorra - Primera Divisió
4
2
Inter Club d'Escaldes CE Carroi
Inter Club d'Escaldes
CE Carroi
19:45
TP
0
0
UE Sant Julia FC Santa Coloma
UE Sant Julia
FC Santa Coloma
16:00
TP
n Irlanda del Nord - Campionato Riserve
3
1
Linfield Riserve Ballymena Utd Riserve
Linfield Riserve
Ballymena Utd Riserve
19:45
TP
sy Siria - 1ª Divisione
0
0
Al-Jaish Damascus Jableh
Al-Jaish Damascus
Jableh
12:00
TP
de Germania - Coppa DFB
2
0
RB Lipsia Hansa Rostock
RB Lipsia
Hansa Rostock
17:30
TP
2
3
Hertha Berlino Union Berlino
Hertha Berlino
Union Berlino
19:45
TP
1
4
TSG Hoffenheim SC Friburgo
TSG Hoffenheim
SC Friburgo
19:45
TP
3
0
Hannover 96 Borussia M'gladbach
Hannover 96
Borussia M'gladbach
17:30
TP
gb Inghilterra - Premier League Cup U23
3
2
Nottingham Forest U23 QPR U23
Nottingham Forest U23
QPR U23
19:00
TP
in India - Lega I
8:30 Indian Arrows Aizawl FC
Indian Arrows
Aizawl FC
RV
14:00 Roundglass Punjab FC Neroca FC
Roundglass Punjab FC
Neroca FC
RV
11:00 Sudeva FC Sreenidi Deccan
Sudeva FC
Sreenidi Deccan
RV
it Italia - Coppa Italia
3
2
Inter Empoli
Inter
Empoli
20:00
TP
1
0
Sassuolo Cagliari
Sassuolo
Cagliari
16:30
TP
rw Rwanda - Division 2
12:28 UR FC Muhanga
UR FC
Muhanga
D
2
1
The Winners FC Heroes FC
The Winners FC
Heroes FC
12:33
TP
12:21 Sunrise FC Esperance SK
Sunrise FC
Esperance SK
D
12:00 La Jeunesse FC Gasabo United
La Jeunesse FC
Gasabo United
D
1
1
Amagaju Nyanza FC
Amagaju
Nyanza FC
12:00
TP
it Coppa Italia Serie C
0
1
Catanzaro Padova
Catanzaro
Padova
14:30
TP
bi Burundi - Premier League
1
2
Bujumbura City Rukinzo FC
Bujumbura City
Rukinzo FC
11:30
TP
13:00 Bumamuru Flambeau Centre
Bumamuru
Flambeau Centre
D
1
1
BS Dynamic Les Crocos FC de Rumonge
BS Dynamic
Les Crocos FC de Rumonge
13:00
TP
gh Ghana - FA Cup
5
2
Hearts of Oak Golden Kick SC
Hearts of Oak
Golden Kick SC
15:00
TP
1
0
King Faisal Karela United FC
King Faisal
Karela United FC
15:00
TP
1
4
Asokwa Deportivo Kumawuman United
Asokwa Deportivo
Kumawuman United
15:00
TP
1
0
Ebusua Dwarfs First Klass FC
Ebusua Dwarfs
First Klass FC
15:00
TP
0
3
Akatsi All Stars Kotoku Royals FC
Akatsi All Stars
Kotoku Royals FC
15:00
TP
in India - Manipur State League
1
0
Ssu Singjamei Sagolband United
Ssu Singjamei
Sagolband United
6:45
TP
8:45 Yarkhok United FC Trau FC
Yarkhok United FC
Trau FC
D
th Coppa di Thailandia
4
1
Buriram United Chiangrai Utd
Buriram United
Chiangrai Utd
10:00
TP
0
0
Songkhla FC Samut Prakan City
Songkhla FC
Samut Prakan City
10:00
TP
3
1
Nakhon Ratchasima Lampang FC
Nakhon Ratchasima
Lampang FC
11:00
TP
2
3
Chiang Mai Utd Suphanburi FC
Chiang Mai Utd
Suphanburi FC
10:00
TP
12:00 BG Pathum United Port FC
BG Pathum United
Port FC
D
12:40 Lamphun Warrior FC Nong Bua Pitchaya
Lamphun Warrior FC
Nong Bua Pitchaya
D
0
1
Bangkok United Police Tero FC
Bangkok United
Police Tero FC
11:00
TP
11:00 Muang Thong United Uthai Thani FC
Muang Thong United
Uthai Thani FC
D
ug Coppa d'Uganda
3
0
Kajjansi Utd MYDA FC
Kajjansi Utd
MYDA FC
12:00
TP
0
1
Kiyinda Boys Wakiso United
Kiyinda Boys
Wakiso United
12:00
TP
1
3
Seeta United Tepa FC
Seeta United
Tepa FC
12:00
TP
gb Inghilterra - Isthmian Division One North
2
2
Hullbridge Sports Bury Town
Hullbridge Sports
Bury Town
19:45
TP
br Brasile - Campeonato Piauiense
4
0
Fluminense PI Flamengo PI
Fluminense PI
Flamengo PI
0:30
TP
3
0
AE Altos Parnahyba
AE Altos
Parnahyba
23:00
TP
world Coppa d'Africa
1
0
Egitto Sudan
Egitto
Sudan
19:00
TP
0
2
Guinea-Bissau Nigeria
Guinea-Bissau
Nigeria
19:00
TP
au Australia - Amichevoli
0
2
Dandenong Thunder Melbourne Knights
Dandenong Thunder
Melbourne Knights
8:30
TP
cy Coppa di Cipro
1
3
AE Paphos Anorthosis Famagusta
AE Paphos
Anorthosis Famagusta
14:30
TP
5
0
Enosis Paralimni Ermis Aradippou
Enosis Paralimni
Ermis Aradippou
13:30
TP
2
1
Apoel Nicosia Olympiakos Nicosia
Apoel Nicosia
Olympiakos Nicosia
17:00
TP
0
1
APK Karmotissa Onisilos Sotira
APK Karmotissa
Onisilos Sotira
11:30
TP
cz Repubblica Ceca - Lega Tipsport
0
1
SK Prostejov MFK Karvina
SK Prostejov
MFK Karvina
9:30
TP
0
0
FC Vion Zlate Moravce MFK Skalica
FC Vion Zlate Moravce
MFK Skalica
9:30
TP
om Oman - Sultans Cup
1
0
Dhofar Al-Suwaiq
Dhofar
Al-Suwaiq
13:25
TP
0
0
Sur SC Al Seeb
Sur SC
Al Seeb
15:45
TP
br Brasile - Campeonato Matogrossense
16:00 Academia FC Operario MT
Academia FC
Operario MT
D
br Brasile - Campeonato Baiano
1
1
EC Bahia UNIRB FC
EC Bahia
UNIRB FC
22:15
TP
br Brasile - Campeonato Sergipano
0
2
America FC Propria Boca Junior Estancia SE
America FC Propria
Boca Junior Estancia SE
18:15
TP
kw Kuwait - Crown Prince Cup
0
1
Al Jahra Al Fahaheel SC
Al Jahra
Al Fahaheel SC
16:25
TP
13:25 Yarmouk Al Shabab Club
Yarmouk
Al Shabab Club
RV