https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
world Amichevoli Europa
2
0
FK Vozdovac Metalac Gornji
FK Vozdovac
Metalac Gornji
12:00
TP
18:30 Sportfreunde Baumberg FC Leverkusen
Sportfreunde Baumberg
FC Leverkusen
A
3
2
FK Decic Tuzi FK Adria
FK Decic Tuzi
FK Adria
15:00
TP
0
3
Cobh Ramblers Dundalk
Cobh Ramblers
Dundalk
19:30
TP
6
2
UNA Strassen Jeunesse Canach
UNA Strassen
Jeunesse Canach
19:00
TP
3
0
Sigma Olomouc AaB
Sigma Olomouc
AaB
19:00
TP
16:00 FC Marchfeld Donauauen St Polten II
FC Marchfeld Donauauen
St Polten II
D
0
0
FK Zarkovo ACS Foresta Suceava
FK Zarkovo
ACS Foresta Suceava
10:00
TP
1
1
Wisla Cracovia Ludogorets Razgrad
Wisla Cracovia
Ludogorets Razgrad
16:30
TP
18:00 SV Empor Berlin VSG Altglienicke
SV Empor Berlin
VSG Altglienicke
A
6
0
Young Boys Sion
Young Boys
Sion
15:00
TP
4
2
MFK Ruzomberok Partizan Bardejov
MFK Ruzomberok
Partizan Bardejov
12:00
TP
4
0
Akademija Pandev Belasica Strumica
Akademija Pandev
Belasica Strumica
12:00
TP
1
2
Makedonija Gj. P Rabotnicki Skopje
Makedonija Gj. P
Rabotnicki Skopje
12:00
TP
2
2
NK Osijek II HNK Cibalia
NK Osijek II
HNK Cibalia
12:00
TP
3
3
RSV Eintracht TeBe Berlino
RSV Eintracht
TeBe Berlino
17:30
TP
4
0
FC Liefering Salzburger AK
FC Liefering
Salzburger AK
17:30
TP
0
1
FC Fastav Zlín II Banik Ostrava B
FC Fastav Zlín II
Banik Ostrava B
12:23
TP
2
0
Spartak Trnava WSG Swarovski Tirol
Spartak Trnava
WSG Swarovski Tirol
15:00
TP
17:00 FCM Traiskirchen SV Kapfenberg
FCM Traiskirchen
SV Kapfenberg
D
2
1
Istra 1961 HNK Sibenik
Istra 1961
HNK Sibenik
13:30
TP
1
1
Levski Sofia Gornik Zabrze
Levski Sofia
Gornik Zabrze
14:00
TP
4
1
Lech Poznan KF Shkupi Skopje
Lech Poznan
KF Shkupi Skopje
14:00
TP
2
1
Radomiak Radom FK Backa Topola
Radomiak Radom
FK Backa Topola
14:30
TP
it Italia - Serie D
3
0
Borgosesia ACSD Saluzzo
Borgosesia
ACSD Saluzzo
13:30
TP
4
2
US Levico Terme Clodiense
US Levico Terme
Clodiense
13:30
TP
tr Turchia - Campionato U19
0
0
Fatih Karagumruk U19 Besiktas U19
Fatih Karagumruk U19
Besiktas U19
9:00
TP
0
0
Konyaspor U19 Adana Demirspor U19
Konyaspor U19
Adana Demirspor U19
9:00
TP
1
0
Gazisehir Gaziantep FK U19 Yeni Malatyaspor U19
Gazisehir Gaziantep FK U19
Yeni Malatyaspor U19
9:00
TP
es Spagna - Primera Division
4
0
Real Betis Alaves
Real Betis
Alaves
19:00
TP
gb Inghilterra - Premier League
19:30 Burnley Watford
Burnley
Watford
RV
gb Inghilterra - League 1
19:45 Rotherham Lincoln City
Rotherham
Lincoln City
RV
gb Inghilterra - League 2
0
0
Carlisle Hartlepool
Carlisle
Hartlepool
19:45
TP
2
1
Stevenage Crawley Town
Stevenage
Crawley Town
19:45
TP
19:45 Forest Green Mansfield
Forest Green
Mansfield
I
gb Inghilterra - National League
3
2
Maidenhead Utd Chesterfield
Maidenhead Utd
Chesterfield
19:45
TP
3
0
Stockport Eastleigh
Stockport
Eastleigh
19:45
TP
sa Arabia Saudita - 1ª Divisione
2
2
Al Ain FC Bisha FC
Al Ain FC
Bisha FC
12:55
TP
2
1
Al Jabalain Al Orubah
Al Jabalain
Al Orubah
12:45
TP
1
5
Al Jeel Al Khaleej Saihat
Al Jeel
Al Khaleej Saihat
14:50
TP
1
0
Ohod Madinah Najran SC
Ohod Madinah
Najran SC
12:55
TP
dz Algeria - 2ª Divisione
2
0
USM Annaba US Chaouia
USM Annaba
US Chaouia
13:00
TP
4
1
USM Khenchela Hamra Annaba
USM Khenchela
Hamra Annaba
13:00
TP
1
4
CA Bordj Bou Arreridj MO Constantine
CA Bordj Bou Arreridj
MO Constantine
13:00
TP
1
0
CR Temouchent USM Bel Abbes
CR Temouchent
USM Bel Abbes
13:00
TP
1
0
GC Mascara WA Boufarik
GC Mascara
WA Boufarik
13:00
TP
1
0
RB Ouargla MO Bejaia
RB Ouargla
MO Bejaia
13:00
TP
0
0
MC Saida MC El Bayadh
MC Saida
MC El Bayadh
13:00
TP
9
0
ES Ben Aknoun Ain Defla
ES Ben Aknoun
Ain Defla
13:00
TP
1
2
USM El Harrach USMM Hadjout
USM El Harrach
USMM Hadjout
13:00
TP
2
0
AS Ain M'lila MC El Eulma
AS Ain M'lila
MC El Eulma
13:00
TP
1
2
JSM Bejaia NRB Teleghma
JSM Bejaia
NRB Teleghma
13:00
TP
0
1
IRB Lakhdaria CA Batna
IRB Lakhdaria
CA Batna
13:00
TP
4
0
SKAF Khemis Miliana ASM Oran
SKAF Khemis Miliana
ASM Oran
13:00
TP
0
3
CRB Ain Oussera RC Kouba
CRB Ain Oussera
RC Kouba
13:00
TP
2
1
JSM Tiaret MCB Oued Sly
JSM Tiaret
MCB Oued Sly
13:00
TP
0
1
JSM Skikda JS Bordj Menaiel
JSM Skikda
JS Bordj Menaiel
13:00
TP
gb Inghilterra - Northern Premier League
0
0
Matlock Town Scarborough Athletic
Matlock Town
Scarborough Athletic
19:45
TP
19:45 Ashton Utd South Shields
Ashton Utd
South Shields
RV
tr Turchia - Super Lig
1
0
Konyaspor Adana Demirspor
Konyaspor
Adana Demirspor
17:00
TP
0
1
Fatih Karagumruk Besiktas
Fatih Karagumruk
Besiktas
17:00
TP
14:00 Gazisehir Gaziantep FK Yeni Malatyaspor
Gazisehir Gaziantep FK
Yeni Malatyaspor
AB
dz Algeria - Campionato Primavera
2
1
USM Annaba U21 US Chaouia U21
USM Annaba U21
US Chaouia U21
10:00
TP
0
1
MC Saida U21 MC El Bayadh U21
MC Saida U21
MC El Bayadh U21
9:00
TP
5
0
ES Ben Aknoun U21 Ain Defla U21
ES Ben Aknoun U21
Ain Defla U21
9:00
TP
2
0
AS Ain M'lila U21 MC El Eulma U21
AS Ain M'lila U21
MC El Eulma U21
10:00
TP
1
2
CA Bordj Bou Arreridj U21 MO Constantine U21
CA Bordj Bou Arreridj U21
MO Constantine U21
9:00
TP
2
1
CR Temouchent U21 USM Bel Abbes U21
CR Temouchent U21
USM Bel Abbes U21
9:00
TP
2
1
USM Khenchela U21 Hamra Annaba U21
USM Khenchela U21
Hamra Annaba U21
9:40
TP
2
1
JSM Bejaia U21 NRB Teleghma U21
JSM Bejaia U21
NRB Teleghma U21
9:23
TP
3
1
SKAF Khemis Miliana U21 ASM Oran U21
SKAF Khemis Miliana U21
ASM Oran U21
9:17
TP
4
2
GC Mascara U21 WA Boufarik U21
GC Mascara U21
WA Boufarik U21
9:15
TP
0
5
JSM Skikda U21 JS Bordj Menaiel U21
JSM Skikda U21
JS Bordj Menaiel U21
9:13
TP
3
0
USM El Harrach U21 USMM Hadjout U21
USM El Harrach U21
USMM Hadjout U21
9:00
TP
gb Inghilterra - Southern Premier League South
19:45 Taunton Town Merthyr Town
Taunton Town
Merthyr Town
RV
gb Inghilterra - Isthmian Premier Division
19:45 Corinthian Casuals Haringey Borough
Corinthian Casuals
Haringey Borough
D
19:45 AFC Hornchurch Carshalton Ath
AFC Hornchurch
Carshalton Ath
RV
it Italia - Serie C - Girone B
3
3
Lucchese Imolese
Lucchese
Imolese
17:00
TP
gb Inghilterra - Southern Premier League Central
2
0
AFC Rushden & Diamonds Needham Market
AFC Rushden & Diamonds
Needham Market
19:45
TP
ao Angola Girabola
2
0
FC Bravos do Maquis Kabuscorp
FC Bravos do Maquis
Kabuscorp
14:00
TP
be Belgio - Prima divisione A
0
4
Seraing United Union Saint Gilloise
Seraing United
Union Saint Gilloise
19:00
TP
tz Tanzania - Premier League
0
1
Mbeya Kwanza FC Azam FC
Mbeya Kwanza FC
Azam FC
13:00
TP
rw Rwanda - National League
13:00 Marines FC Espoir FC
Marines FC
Espoir FC
RV
13:00 APR FC Mukura
APR FC
Mukura
RV
pt Portogallo - Segunda Liga
2
2
CD Mafra Estrela
CD Mafra
Estrela
18:00
TP
gb Inghilterra - National League Nord
4
1
Gateshead AFC Telford
Gateshead
AFC Telford
19:45
TP
il Israele - Liga Bet Sud
12:00 Maccabi Ironi Sderot Ironi Modiin
Maccabi Ironi Sderot
Ironi Modiin
D
gb Inghilterra - Development League U23
13:30 Millwall U23 Colchester U23
Millwall U23
Colchester U23
R
1
1
Charlton U23 Watford U23
Charlton U23
Watford U23
13:00
TP
gb Inghilterra - National League Sud
0
1
Chippenham Town Tonbridge Angels
Chippenham Town
Tonbridge Angels
19:45
TP
il Israele - Campionato Primavera
17:00 Ihud Bnei Baqa U19 Hapoel Afula U19
Ihud Bnei Baqa U19
Hapoel Afula U19
D
id Indonesia - Liga 1
2
1
Bhayangkara Surabaya United Persebaya Surabaya
Bhayangkara Surabaya United
Persebaya Surabaya
13:45
TP
0
1
Borneo FC Persib Bandung
Borneo FC
Persib Bandung
11:15
TP
1
1
PSS Sleman Madura United
PSS Sleman
Madura United
8:15
TP
0
0
PSM Makassar Persik Kediri
PSM Makassar
Persik Kediri
8:15
TP
1
1
Persikabo 1973 PS Barito Putera
Persikabo 1973
PS Barito Putera
8:15
TP
world Incontri tra nazionali
2
3
Moldavia Uganda
Moldavia
Uganda
14:00
TP
ar Argentina - Torneo Regional Amateur
6
3
Rivadavia Lincoln Colonial De Ferre
Rivadavia Lincoln
Colonial De Ferre
0:00
TP
gb Scozia - Premiership
2
0
Livingston Dundee
Livingston
Dundee
19:45
TP
1
2
Dundee Utd St Mirren
Dundee Utd
St Mirren
19:45
TP
2
0
Hearts St Johnstone
Hearts
St Johnstone
19:45
TP
1
1
Aberdeen Glasgow Rangers
Aberdeen
Glasgow Rangers
19:45
TP
gb Inghilterra - Northern League - 1ª Div.
4
0
Sheffield FC Pontefract Collieries
Sheffield FC
Pontefract Collieries
19:45
TP
5
2
Marske United Pickering Town
Marske United
Pickering Town
19:45
TP
gb Galles - Premier League
19:45 Caernarfon Town Bala Town
Caernarfon Town
Bala Town
RV
19:45 Cefn Druids T.N.S.
Cefn Druids
T.N.S.
RV
19:45 Cardiff MU Newtown
Cardiff MU
Newtown
RV
19:45 Haverfordwest County Aberystwyth
Haverfordwest County
Aberystwyth
RV
19:45 Connah's Quay Flint Town Utd
Connah's Quay
Flint Town Utd
RV
19:45 Barry Town Penybont
Barry Town
Penybont
RV
es Spain Primera Division RFEF Group 1
1
0
Rayo Majadahonda Tudelano
Rayo Majadahonda
Tudelano
18:00
TP
es Spain Primera Division RFEF Group 2
3
2
Villarreal B CD Castellon
Villarreal B
CD Castellon
16:00
TP
18:30 Sabadell Real Betis B
Sabadell
Real Betis B
RV
il Israele - Lega Alef Nord
0
1
Hapoel Bnei Arrara Ara Hapoel Iksal Imad
Hapoel Bnei Arrara Ara
Hapoel Iksal Imad
12:00
TP
2
0
Sport Club Tira Hapoel Kfar Kana
Sport Club Tira
Hapoel Kfar Kana
12:30
TP
2
0
Sport Club Tira Hapoel Kafr Kanna
Sport Club Tira
Hapoel Kafr Kanna
12:30
TP
il Israele - Liga Bet Nord
1
4
Ihud Bnei Mejdel Krum Bnei HaGolan VeHaGalil
Ihud Bnei Mejdel Krum
Bnei HaGolan VeHaGalil
18:30
TP
pt Portogallo - Campionato U23
0
1
Academica Coimbra SF U23 Vizela U23
Academica Coimbra SF U23
Vizela U23
15:00
TP
1
3
Maritimo U23 Famalicao U23
Maritimo U23
Famalicao U23
11:00
TP
3
0
Guimaraes U23 Belenenses U23
Guimaraes U23
Belenenses U23
14:00
TP
2
1
Leixoes U23 Estoril U23
Leixoes U23
Estoril U23
18:00
TP
14:00 Rio Ave U23 Benfica U23
Rio Ave U23
Benfica U23
D
es Spain Segunda Division RFEF Group 2
2
1
AD San Juan Arenas Club de Getxo
AD San Juan
Arenas Club de Getxo
19:00
TP
qa Qatar - Stars League
1
3
Al Gharafa Umm Salal
Al Gharafa
Umm Salal
15:30
TP
0
0
Al-Khor SC Al-Rayyan SC
Al-Khor SC
Al-Rayyan SC
15:30
TP
1
5
Al-Shamal SC Al Sadd
Al-Shamal SC
Al Sadd
13:20
TP
in India - Super League
0
2
Northeast United Odisha FC
Northeast United
Odisha FC
14:00
TP
sm Campionato Sammarinese
14:00 FC Fiorentino SP Cailungo
FC Fiorentino
SP Cailungo
RV
14:00 SS Virtus Tre Penne
SS Virtus
Tre Penne
RV
14:00 AC Libertas La Fiorita
AC Libertas
La Fiorita
RV
14:00 Pennarossa SC Faetano
Pennarossa
SC Faetano
RV
14:00 Juvenes/Dogana SS San Giovanni
Juvenes/Dogana
SS San Giovanni
RV
14:00 SS Murata Tre Fiori
SS Murata
Tre Fiori
RV
14:00 SP Domagnano SS Folgore/Falciano
SP Domagnano
SS Folgore/Falciano
RV
ir Coppa d’Iran
3
1
Nassaji Mazandaran Gol Gohar
Nassaji Mazandaran
Gol Gohar
10:30
TP
1
2
Naft Mased Soleiman Khalij Fars Mahshahr
Naft Mased Soleiman
Khalij Fars Mahshahr
11:00
TP
1
0
Mes Rafsanjan Padide Mashhad
Mes Rafsanjan
Padide Mashhad
11:00
TP
12:00 Peykan Esteghlal
Peykan
Esteghlal
A
mt Malta - Premier League
1
3
Sliema Wanderers Gzira United
Sliema Wanderers
Gzira United
16:00
TP
1
1
Hibernians Sirens
Hibernians
Sirens
18:00
TP
jm Giamaica - Premier League
2
2
Harbour View FC Molynes United FC
Harbour View FC
Molynes United FC
18:00
TP
gb Inghilterra - Southern League Div. One
19:45 Winchester City Plymouth Parkway
Winchester City
Plymouth Parkway
D
nl Coppa dei Paesi Bass
4
2
RKC ADO Den Haag
RKC
ADO Den Haag
17:45
TP
2
0
Vitesse DVS'33 Ermelo
Vitesse
DVS'33 Ermelo
19:00
TP
world Amichevoli America
2
0
Boca Juniors Colo Colo
Boca Juniors
Colo Colo
0:00
TP
6
4
Nacional De Football Nublense
Nacional De Football
Nublense
0:30
TP
sy Siria - 1ª Divisione
1
1
Al Ittihad Aleppo Efrin
Al Ittihad Aleppo
Efrin
12:00
TP
1
3
Al Futowa Al Taliya SC
Al Futowa
Al Taliya SC
12:00
TP
0
0
Tishreen Al Karamah
Tishreen
Al Karamah
12:00
TP
0
2
Al Nawaeir Hutteen
Al Nawaeir
Hutteen
12:00
TP
4
0
Al Wathba SC Harjaleh
Al Wathba SC
Harjaleh
12:00
TP
0
2
Al-Shorta (Damasco) Al Wahda Damascus
Al-Shorta (Damasco)
Al Wahda Damascus
12:00
TP
de Germania - Coppa DFB
0
1
Monaco 1860 Karlsruhe
Monaco 1860
Karlsruhe
17:30
TP
2
1
St Pauli Borussia Dortmund
St Pauli
Borussia Dortmund
19:45
TP
3
1
Bochum Mainz
Bochum
Mainz
19:45
TP
4
5
Colonia Amburgo
Colonia
Amburgo
17:30
TP
gb Inghilterra - Premier League Cup U23
0
3
Exeter U23 West Ham U23
Exeter U23
West Ham U23
19:00
TP
4
0
Arsenal U23 Bournemouth U23
Arsenal U23
Bournemouth U23
19:00
TP
bw Botswana - Premier League
2
2
Gaborone United Morupule Wanderers FC
Gaborone United
Morupule Wanderers FC
16:00
TP
1
2
Orapa United Jwaneng Galaxy FC
Orapa United
Jwaneng Galaxy FC
16:00
TP
0
2
Prisons XI Gaborone Township Rollers
Prisons XI Gaborone
Township Rollers
14:00
TP
it Italia - Coppa Italia
1
0
Lazio Udinese
Lazio
Udinese
16:30
TP
it Coppa Italia Serie C
0
4
Fidelis Andria Sudtirol
Fidelis Andria
Sudtirol
14:00
TP
au Australia - FFA Cup
0
1
Sydney FC Central Coast Mariners
Sydney FC
Central Coast Mariners
8:00
TP
in India - Manipur State League
6
2
DM Rao Neroca FC
DM Rao
Neroca FC
6:45
TP
eg Coppa d'Egitto
0
0
Enppi Ghazl El Mahallah
Enppi
Ghazl El Mahallah
15:00
TP
2
0
Pharco FC El Zamalek
Pharco FC
El Zamalek
12:30
TP
0
0
Talaea El Geish Ceramica Cleopatra
Talaea El Geish
Ceramica Cleopatra
15:00
TP
br Brasile - Campeonato Cearense
0
0
Icasa Pacajus
Icasa
Pacajus
19:00
TP
1
1
Maracanã Ferroviario
Maracanã
Ferroviario
18:00
TP
3
1
Caucaia Crato
Caucaia
Crato
19:00
TP
ru Russia - 4ª Divisione
7
1
Volgar Astrakhan II Agu Astrakhan
Volgar Astrakhan II
Agu Astrakhan
7:00
TP
ug Coppa d'Uganda
4
1
Boma FC Nyamityobora FC
Boma FC
Nyamityobora FC
12:00
TP
1
0
Rusekere Growers FC Kataka FC
Rusekere Growers FC
Kataka FC
12:00
TP
zw Coppa dello Zimbabwe
Man Utd XI Chelsea XI
Man Utd XI
Chelsea XI
15:57
TP
is Islanda - Coppa Pre Stagione
18:45 HK Kopavogur Keflavik
HK Kopavogur
Keflavik
D
gb Inghilterra - Isthmian Division One South
19:45 Faversham Town Herne Bay
Faversham Town
Herne Bay
RV
world Coppa d'Africa
2
3
Ghana Comore
Ghana
Comore
19:00
TP
0
0
Malawi Senegal
Malawi
Senegal
16:00
TP
2
2
Gabon Marocco
Gabon
Marocco
19:00
TP
2
1
Zimbabwe Guinea
Zimbabwe
Guinea
16:00
TP
cz Repubblica Ceca - Lega Tipsport
1
1
AS Trencin MFK Vyskov
AS Trencin
MFK Vyskov
17:00
TP
cy Coppa di Cipro
1
1
AEK Larnaca PAEEK
AEK Larnaca
PAEEK
17:00
TP
in India Shillong Second League
1
1
Umphrup Nongrim Hills
Umphrup
Nongrim Hills
8:30
TP