https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
it Italia - Serie D
2
2
Team Altamura US Mariglianese
Team Altamura
US Mariglianese
14:00
TP
13:00 ASD Troina Cavese
ASD Troina
Cavese
D
13:00 Vis Artena ASD Lanusei
Vis Artena
ASD Lanusei
D
2
1
Team Nuova Florida Cassino
Team Nuova Florida
Cassino
13:00
TP
13:00 ASD Muravera Cynthiabalonga
ASD Muravera
Cynthiabalonga
D
13:00 Arzachena AS Ostia Mare
Arzachena
AS Ostia Mare
D
13:00 Tiferno Lerchi Montespaccato
Tiferno Lerchi
Montespaccato
D
0
0
Scandicci ASD Lornano Badesse
Scandicci
ASD Lornano Badesse
13:00
TP
3
3
San Donato Tavarnelle Gavorrano
San Donato Tavarnelle
Gavorrano
13:00
TP
13:00 Poggibonsi ASD Sporting Trestina
Poggibonsi
ASD Sporting Trestina
D
1
1
ASD Cannara Virtus Flaminia
ASD Cannara
Virtus Flaminia
13:00
TP
13:00 Arezzo Foligno
Arezzo
Foligno
D
1
1
ASD San Luca Gelbison
ASD San Luca
Gelbison
13:00
TP
13:00 ASD Sancataldese Acireale
ASD Sancataldese
Acireale
D
13:00 ASD Giarre ASD Paterno
ASD Giarre
ASD Paterno
D
13:00 Santa Maria FC Citta Di S. Agata
Santa Maria FC
Citta Di S. Agata
D
13:00 ASD Licata Portici 1906
ASD Licata
Portici 1906
D
13:00 ASD Castrovillari Calcio Real Agro Aversa
ASD Castrovillari Calcio
Real Agro Aversa
D
2
2
Ligorna Novara
Ligorna
Novara
13:00
TP
1
1
Citta Di Varese Chieri 1955
Citta Di Varese
Chieri 1955
13:00
TP
1
1
SC Caronnese Casale
SC Caronnese
Casale
13:00
TP
1
1
Recanatese ASD Pineto Calcio
Recanatese
ASD Pineto Calcio
13:00
TP
13:00 Vastogirardi Chieti
Vastogirardi
Chieti
D
13:00 Vastese Castelfidardo
Vastese
Castelfidardo
D
3
0
ASD Trastevere ASD Montegiorgio
ASD Trastevere
ASD Montegiorgio
13:00
TP
13:00 Atletico Terme Fiuggi Tolentino
Atletico Terme Fiuggi
Tolentino
D
13:00 Citta di Messina Trapani
Citta di Messina
Trapani
D
13:00 Rende Cittanova Interpiana
Rende
Cittanova Interpiana
D
1
1
US Folgore Caratese Virtus Ciserano Bergamo
US Folgore Caratese
Virtus Ciserano Bergamo
13:00
TP
3
0
ASD Caldiero Terme San Martino Speme
ASD Caldiero Terme
San Martino Speme
13:00
TP
14:00 FBC Gravina Audace Cerignola
FBC Gravina
Audace Cerignola
D
0
1
Rende Cittanovese
Rende
Cittanovese
13:00
TP
13:00 ASD RG Ticino Fossano Calcio
ASD RG Ticino
Fossano Calcio
D
3
1
Castelnuovo Aurora Alto Casertano
Castelnuovo
Aurora Alto Casertano
13:00
TP
1
0
Casarano Polisportiva Virtus Matino
Casarano
Polisportiva Virtus Matino
13:00
TP
13:00 SSD Porto D’Ascoli San Nicolò
SSD Porto D’Ascoli
San Nicolò
D
0
3
FC Spinea 1966 Luparense FC
FC Spinea 1966
Luparense FC
13:00
TP
13:00 US Pianese Unipomezia
US Pianese
Unipomezia
D
4
0
Gladiator Insieme Formia
Gladiator
Insieme Formia
13:00
TP
13:00 San Giorgio 1926 Rotonda
San Giorgio 1926
Rotonda
D
13:00 Nereto Calcio Sambenedettese
Nereto Calcio
Sambenedettese
D
0
2
Sangiovannese ASD Cascina Valdera
Sangiovannese
ASD Cascina Valdera
13:00
TP
3
3
Tritium Carpi
Tritium
Carpi
13:00
TP
13:00 Aprilia Atletico Uri
Aprilia
Atletico Uri
D
1
2
AC Nardo Casertana
AC Nardo
Casertana
13:00
TP
13:00 Sorrento Calcio Nocerina
Sorrento Calcio
Nocerina
D
13:00 SS Nola 1925 U.S Bitonto
SS Nola 1925
U.S Bitonto
D
2
1
Città di Fasano FC Francavilla
Città di Fasano
FC Francavilla
13:00
TP
13:00 Bisceglie 1913 USD Lavello
Bisceglie 1913
USD Lavello
D
1
1
AC Mestre US Levico Terme
AC Mestre
US Levico Terme
13:00
TP
13:00 Delta Rovigo ASD Union Arzignanochiampo
Delta Rovigo
ASD Union Arzignanochiampo
D
13:00 Cjarlins Muzane Cattolica SM Calcio
Cjarlins Muzane
Cattolica SM Calcio
D
13:00 ASD Cartigliano Clodiense
ASD Cartigliano
Clodiense
D
13:00 Montebelluna US Adriese
Montebelluna
US Adriese
D
13:00 GSD Ambrosiana Campodarsego
GSD Ambrosiana
Campodarsego
D
13:00 Fano FC Matese
Fano
FC Matese
D
2
3
Vis Nova Giussano Sona
Vis Nova Giussano
Sona
13:00
TP
3
0
Caravaggio ASD Villa d'Almè
Caravaggio
ASD Villa d'Almè
13:00
TP
2
1
US Breno A.C. Crema 1908
US Breno
A.C. Crema 1908
13:00
TP
0
3
Carbonia Giugliano
Carbonia
Giugliano
12:30
TP
13:00 ASD Brusaporto Ponte San Pietro
ASD Brusaporto
Ponte San Pietro
D
pl Polonia - Liga III
0
0
Wisla Sandomierz Tomasovia Tomaszów
Wisla Sandomierz
Tomasovia Tomaszów
13:00
TP
0
3
Pelikan Lowicz Unia Skierniewice
Pelikan Lowicz
Unia Skierniewice
10:00
TP
6
1
LKS Lodz II MLKS Wissa Szczuczyn
LKS Lodz II
MLKS Wissa Szczuczyn
13:30
TP
0
0
Lechia Tomaszow Mazowiecki Sokol Aleksandrow
Lechia Tomaszow Mazowiecki
Sokol Aleksandrow
10:00
TP
1
1
LKS Lagow Cracovia Krakau II
LKS Lagow
Cracovia Krakau II
13:00
TP
ru Russia - 2ª Divisione
1
0
FK Volga Ulyanovsk FK Spartak Tuymazy
FK Volga Ulyanovsk
FK Spartak Tuymazy
14:00
TP
1
0
Rotor Volgograd II FK Legion Dynamo
Rotor Volgograd II
FK Legion Dynamo
13:00
TP
1
1
Dinamo Stavropol FK Chernomorets Novorossiysk
Dinamo Stavropol
FK Chernomorets Novorossiysk
11:00
TP
1
0
SKA Rostov FC Essentuki
SKA Rostov
FC Essentuki
13:00
TP
1
1
Dynamo Barnaul FC Irtysh Omsk
Dynamo Barnaul
FC Irtysh Omsk
8:00
TP
0
1
Torpedo Miass FK Chelyabinsk
Torpedo Miass
FK Chelyabinsk
10:00
TP
0
0
FK Forte Taganrog Spartak Nalchik
FK Forte Taganrog
Spartak Nalchik
13:00
TP
2
1
Dynamo Makhachkala FK Mashuk-KMV Pyatigorsk
Dynamo Makhachkala
FK Mashuk-KMV Pyatigorsk
12:00
TP
0
1
Kuban Holding Chaika Petropavlovskaya
Kuban Holding
Chaika Petropavlovskaya
12:00
TP
0
2
FK Lada Tolyatti FK Tyumen
FK Lada Tolyatti
FK Tyumen
10:00
TP
2
0
Amkar Perm Nosta Novotroitsk
Amkar Perm
Nosta Novotroitsk
11:00
TP
2
2
FC Orenburg II FK Zenit Izhevsk
FC Orenburg II
FK Zenit Izhevsk
11:00
TP
br Brasile - Campionato U20
2
2
Duque de Caxias U20 São Gonçalo U20
Duque de Caxias U20
São Gonçalo U20
13:00
TP
us USA - MLS
2
1
LA Galaxy Portland Timbers
LA Galaxy
Portland Timbers
2:30
TP
3
1
Real Salt Lake Colorado Rapids
Real Salt Lake
Colorado Rapids
1:30
TP
0
1
Austin FC Minnesota United FC
Austin FC
Minnesota United FC
1:00
TP
2
1
Houston Dynamo Seattle Sounders
Houston Dynamo
Seattle Sounders
0:30
TP
ar Argentina - Campionato Riserve
0
0
Atletico Tucuman Riserve Argentinos Jrs Riserve
Atletico Tucuman Riserve
Argentinos Jrs Riserve
12:29
TP
us USA - USL Championship
0
1
Oakland Roots Orange County SC
Oakland Roots
Orange County SC
2:00
TP
1
1
San Antonio FC Tulsa
San Antonio FC
Tulsa
0:30
TP
1
0
Colorado Switchbacks FC Rio Grande Valley FC Toros
Colorado Switchbacks FC
Rio Grande Valley FC Toros
0:00
TP
br Brasile - Serie A
0
0
America MG EC Bahia
America MG
EC Bahia
0:00
TP
br Brasile - Serie B
3
1
AD Confianca Avai
AD Confianca
Avai
0:00
TP
ru Russia - Campionato regionale
9
0
Start Zhukovo Devon-2004 Oktyabrskiy
Start Zhukovo
Devon-2004 Oktyabrskiy
7:00
TP
cz Repubblica Ceca - 3. Liga
1
1
Hradec Kralove B Slovan Velvary
Hradec Kralove B
Slovan Velvary
8:15
TP
2
1
Pardubice B Bohemians 1905 B
Pardubice B
Bohemians 1905 B
8:15
TP
3
0
Dukla Praha B FK Teplice B
Dukla Praha B
FK Teplice B
8:15
TP
1
2
Slavia Praga B Slavoj Vysehrad
Slavia Praga B
Slavoj Vysehrad
8:15
TP
2
2
FK Admira Praha Kraluv Dvur
FK Admira Praha
Kraluv Dvur
8:15
TP
5
1
Sigma Olomouc B SFK Vrchovina
Sigma Olomouc B
SFK Vrchovina
8:15
TP
4
0
Slovacko II Dolní Benešov
Slovacko II
Dolní Benešov
8:15
TP
3
1
Viktoria Plzen B FC Pisek
Viktoria Plzen B
FC Pisek
8:30
TP
2
4
Banik Ostrava B SC Znojmo
Banik Ostrava B
SC Znojmo
8:00
TP
0
3
SK Sokol Zapy FK Jablonec B
SK Sokol Zapy
FK Jablonec B
12:30
TP
0
2
FK Pribram B FC Karlovy Vary
FK Pribram B
FC Karlovy Vary
8:30
TP
1
1
FK Chlumec nad Cidlinou Usti N Orlici
FK Chlumec nad Cidlinou
Usti N Orlici
8:15
TP
jp Giappone - J2-League
3
0
Fagiano Okayama Matsumoto Y FC
Fagiano Okayama
Matsumoto Y FC
4:00
TP
2
1
JEF Utd Chiba Omiya Ardija
JEF Utd Chiba
Omiya Ardija
5:00
TP
1
2
Zweigen Kanazawa Ventforet Kofu
Zweigen Kanazawa
Ventforet Kofu
5:00
TP
1
1
Tochigi SC Jubilo Iwata
Tochigi SC
Jubilo Iwata
5:00
TP
2
2
Renofa Yamaguchi Mito Hollyhock
Renofa Yamaguchi
Mito Hollyhock
5:00
TP
1
1
Thespa Kusatsu Kyoto Sanga FC
Thespa Kusatsu
Kyoto Sanga FC
7:00
TP
it Italia - Serie A
3
1
Cagliari Sampdoria
Cagliari
Sampdoria
10:30
TP
1
1
Udinese Bologna
Udinese
Bologna
13:00
TP
2
2
Genoa Sassuolo
Genoa
Sassuolo
13:00
TP
1
4
Empoli Atalanta
Empoli
Atalanta
13:00
TP
ru Russia - 3ª Divisione
1
4
SSHOR Zvezda Perm Metallurg Asha
SSHOR Zvezda Perm
Metallurg Asha
6:00
TP
se Svezia - Superettan
2
3
Norrby IF IK Brage
Norrby IF
IK Brage
13:00
TP
es Spagna - Primera Division
2
1
Rayo Vallecano Elche
Rayo Vallecano
Elche
12:00
TP
19:00 Granada Atletico Madrid
Granada
Atletico Madrid
RV
0
1
Celta Vigo Siviglia
Celta Vigo
Siviglia
14:15
TP
19:00 Real Madrid Atletico Bilbao
Real Madrid
Atletico Bilbao
RV
es Spagna - Segunda Division
0
2
UD Ibiza Mirandes
UD Ibiza
Mirandes
12:00
TP
0
2
Leganes Valladolid
Leganes
Valladolid
14:00
TP
no Norvegia - Eliteserien
1
1
SK Brann Stabaek
SK Brann
Stabaek
15:00
TP
0
0
Sandefjord Odd BK
Sandefjord
Odd BK
15:00
TP
0
1
Stromsgodset Viking
Stromsgodset
Viking
15:00
TP
2
1
Bodo/Glimt Sarpsborg
Bodo/Glimt
Sarpsborg
15:00
TP
7
0
Haugesund Mjondalen
Haugesund
Mjondalen
15:00
TP
ba Bosnia-Erzegovina - Lega 1
2
1
GOSK Gabela FK Gorazde
GOSK Gabela
FK Gorazde
13:00
TP
0
0
FK Omarska FK Krupa
FK Omarska
FK Krupa
12:30
TP
lt Lituania - II Lyga
2
4
Panerys Vilnius FK Dainava Alytus II
Panerys Vilnius
FK Dainava Alytus II
14:00
TP
0
0
FK Silute BFA Vilnius II
FK Silute
BFA Vilnius II
10:00
TP
8
0
Hegelmann Litauen II FM FORTŪNA Kaunas
Hegelmann Litauen II
FM FORTŪNA Kaunas
15:00
TP
11:00 FK Dziugas Telsiai II FK Kauno Zalgiris III
FK Dziugas Telsiai II
FK Kauno Zalgiris III
D
1
2
BE1 NFA FK Ekranas
BE1 NFA
FK Ekranas
9:00
TP
1
0
FK Siauliai II FK Sveikata
FK Siauliai II
FK Sveikata
10:00
TP
jp Giappone - J-League
2
0
Oita Vegalta Sendai
Oita
Vegalta Sendai
5:00
TP
ua Ucraina - Persha Liga
2
3
FC Alliance Lipova Dolina FC Uzhgorod
FC Alliance Lipova Dolina
FC Uzhgorod
12:30
TP
1
1
FC Hirnyk Sport Komsomolsk Volyn Lutsk
FC Hirnyk Sport Komsomolsk
Volyn Lutsk
10:15
TP
se Svezia - Allsvenskan
2
0
IFK Goteborg Orebro SK
IFK Goteborg
Orebro SK
15:30
TP
1
0
Hammarby AIK
Hammarby
AIK
13:00
TP
4
0
Mjällby AIF Kalmar FF
Mjällby AIF
Kalmar FF
13:00
TP
pl Polonia - Liga I
1
0
LKS Lodz Arka Gdynia
LKS Lodz
Arka Gdynia
10:40
TP
de Germania - Regionalliga Sud Ovest
1
4
VfR Aalen Elversberg
VfR Aalen
Elversberg
12:00
TP
1
6
TSG Balingen Kickers Offenbach
TSG Balingen
Kickers Offenbach
12:00
TP
1
1
SG Sonnenhof Grossaspach VfB Stuttgart II
SG Sonnenhof Grossaspach
VfB Stuttgart II
12:00
TP
py Paraguay - Divisione Intermedia
1
1
Deportivo Santaní Tacuary
Deportivo Santaní
Tacuary
12:30
TP
0
0
Sportivo Iteno 3 de Febrero
Sportivo Iteno
3 de Febrero
12:30
TP
0
1
Rubio Nu Sportivo Ameliano
Rubio Nu
Sportivo Ameliano
12:30
TP
0
4
Deportivo Capiata Resistencia FC
Deportivo Capiata
Resistencia FC
12:30
TP
1
0
Guarani de Trinidad Atyra FC
Guarani de Trinidad
Atyra FC
12:30
TP
gb Inghilterra - Championship
3
0
Swansea Cardiff
Swansea
Cardiff
11:00
TP
pl Polonia - Liga II
2
5
Slask Wroclaw II Radunia Stezyca
Slask Wroclaw II
Radunia Stezyca
13:00
TP
no Norvegia - 1. Division
3
0
Aalesund Sogndal
Aalesund
Sogndal
13:00
TP
at Austria - Landesliga
3
5
ASK Klagenfurt KAC 1909
ASK Klagenfurt
KAC 1909
8:30
TP
1
1
Slovan HAC SR Fach-Donaufeld
Slovan HAC
SR Fach-Donaufeld
8:30
TP
5
2
Union Innsbruck FC Zirl
Union Innsbruck
FC Zirl
9:00
TP
ir Iran - 1ª Divisione
0
4
Machine Sazi Tabriz Shahrdari Hamedan
Machine Sazi Tabriz
Shahrdari Hamedan
12:00
TP
11:45 Baderan Teheran Mes Kerman
Baderan Teheran
Mes Kerman
A
1
2
Shahin Bushehr Qashqai Shiraz
Shahin Bushehr
Qashqai Shiraz
13:30
TP
2
2
Esteghlal Molasani Rayka Babol
Esteghlal Molasani
Rayka Babol
13:30
TP
1
0
Khoosheh Talai FC Vista Turbine
Khoosheh Talai
FC Vista Turbine
12:00
TP
de Germania - Regionalliga Bayern
1
0
Buchbach TSV 1860 Rosenheim
Buchbach
TSV 1860 Rosenheim
10:15
TP
ve Venezuela - Primera Division
3
1
CD Hermanos Colmenares Portuguesa
CD Hermanos Colmenares
Portuguesa
0:30
TP
ru Russia - 1ª Divisione
0
2
Volgar G Astrakhan Fakel Voronezh
Volgar G Astrakhan
Fakel Voronezh
12:00
TP
0
4
Metallurg Lipetsk Baltika Kaliningrad
Metallurg Lipetsk
Baltika Kaliningrad
12:00
TP
1
0
PFC Kuban Kamaz Nab Chelny
PFC Kuban
Kamaz Nab Chelny
14:00
TP
2
3
Alania Vladikavkaz Neftekhimik Nizhnekamsk
Alania Vladikavkaz
Neftekhimik Nizhnekamsk
14:00
TP
2
2
Tekstilshik Ivanovo Akron Togliatti
Tekstilshik Ivanovo
Akron Togliatti
13:00
TP
1
1
Spartak Mosca II Rotor Volgograd
Spartak Mosca II
Rotor Volgograd
12:00
TP
3
5
Veles Torpedo Mosca
Veles
Torpedo Mosca
11:00
TP
1
0
Tom Tomsk SKA Energia Khabarovsk
Tom Tomsk
SKA Energia Khabarovsk
9:00
TP
0
0
FC Olimp-Dolgoprudny FC Orenburg
FC Olimp-Dolgoprudny
FC Orenburg
10:00
TP
2
0
FK Yenisey Krasnodar II
FK Yenisey
Krasnodar II
10:00
TP
br Brasile - Incontri
4
2
Varginha EC Figueirense EC
Varginha EC
Figueirense EC
13:00
TP
1
0
Uniao Paraense FC Venus AC
Uniao Paraense FC
Venus AC
12:30
TP
hr Croazia - 3. HNL
2
1
NK Bistra Gaj Mace
NK Bistra
Gaj Mace
13:30
TP
1
0
NK Sloga Mravince NK Neretvanac Opuzen
NK Sloga Mravince
NK Neretvanac Opuzen
13:00
TP
2
1
NK Omladinac Gornja Vrba NK Croatia Dakovo
NK Omladinac Gornja Vrba
NK Croatia Dakovo
13:30
TP
0
0
NK Trnje NK Vrapce
NK Trnje
NK Vrapce
9:00
TP
gb Inghilterra - Premier League
2
3
Newcastle Tottenham
Newcastle
Tottenham
15:30
TP
0
1
Everton West Ham
Everton
West Ham
13:00
TP
ro Romania - Liga 1
1
0
ACS UTA Batrana Doamna FC U Craiova 1948
ACS UTA Batrana Doamna
FC U Craiova 1948
14:30
TP
2
1
FC Arges Pitesti Farul Constanta
FC Arges Pitesti
Farul Constanta
12:00
TP
se Svezia - 1ª Divisione Nord
3
1
Karlstad BK Dalkurd FF
Karlstad BK
Dalkurd FF
13:30
TP
0
1
Hammarby TFF Piteå IF
Hammarby TFF
Piteå IF
12:00
TP
1
1
Assyriska Föreningen Örebro Syrianska IF
Assyriska Föreningen
Örebro Syrianska IF
14:00
TP
0
2
IFK Luleå Brommapojkarna
IFK Luleå
Brommapojkarna
14:00
TP
fr Francia - Campionato U19
3
3
Istres U19 Marsiglia U19
Istres U19
Marsiglia U19
13:00
TP
0
2
Tolosa U19 Cannes U19
Tolosa U19
Cannes U19
10:30
TP
13:00 Sochaux U19 Auxerre U19
Sochaux U19
Auxerre U19
D
0
2
ASC Pieve di Lota U19 Sporting Club Toulon U19
ASC Pieve di Lota U19
Sporting Club Toulon U19
13:00
TP
2
1
Lione U19 Bourg-Peronnas U19
Lione U19
Bourg-Peronnas U19
13:00
TP
2
0
JA Drancy U19 Evreux FC 27 U19
JA Drancy U19
Evreux FC 27 U19
13:00
TP
13:00 Paris FC U19 Torcy U19
Paris FC U19
Torcy U19
D
1
1
Vertou U19 Angers U19
Vertou U19
Angers U19
13:00
TP
4
1
Le Mans U19 Avranches U19
Le Mans U19
Avranches U19
13:00
TP
2
1
Nancy U19 Dijon ASPTT U19
Nancy U19
Dijon ASPTT U19
13:00
TP
0
0
Guingamp U19 Concarneau U19
Guingamp U19
Concarneau U19
13:00
TP
1
0
Colomiers U19 Montpellier U19
Colomiers U19
Montpellier U19
13:00
TP
2
0
Dijon U19 Clermont Foot U19
Dijon U19
Clermont Foot U19
13:00
TP
1
0
Valenciennes U19 Montfermeil FC U19
Valenciennes U19
Montfermeil FC U19
13:00
TP
3
0
SA Merignac U19 Chateauroux U19
SA Merignac U19
Chateauroux U19
13:00
TP
3
0
Ajaccio U19 Nimes U19
Ajaccio U19
Nimes U19
13:00
TP
13:00 Troyes U19 Metz U19
Troyes U19
Metz U19
D
0
4
CA Pontarlier U19 Strasbourg U19
CA Pontarlier U19
Strasbourg U19
13:00
TP
4
0
Chambly Thelle U19 St Pryve St Hilaire U19
Chambly Thelle U19
St Pryve St Hilaire U19
13:00
TP
4
2
Le Havre U19 Feignies-Aulnoye U19
Le Havre U19
Feignies-Aulnoye U19
13:00
TP
rs Serbia - Prva Liga
1
1
FK Backa Palanka Radnicki Sremska Mitrovica
FK Backa Palanka
Radnicki Sremska Mitrovica
13:00
TP
2
0
FK Zlatibor FK Graficar Beograd
FK Zlatibor
FK Graficar Beograd
13:00
TP
1
1
FK Kabel Novi Sad Loznica
FK Kabel Novi Sad
Loznica
13:00
TP
rs Serbia - Super Liga
2
0
Partizan Belgrado FK Radnik Surdulica
Partizan Belgrado
FK Radnik Surdulica
15:00
TP
pe Perù - Primera Division
6
0
FBC Melgar CD Universidad San Martin
FBC Melgar
CD Universidad San Martin
16:00
TP
no Norvegia - 2ª Divisione - Gruppo 2
1
0
Levanger Flekkerøy
Levanger
Flekkerøy
13:00
TP
ma Marocco - GNF 1
2
0
Youssoufia Berrechid SC Chabab Mohammadia
Youssoufia Berrechid
SC Chabab Mohammadia
15:00
TP
pt Portogallo - Campeonato Nacional
1
1
SC Maria da Fonte Pedras Salgadas
SC Maria da Fonte
Pedras Salgadas
14:00
TP
se Svezia - Juniorallsvenskan
2
1
Angelholms FF U19 Mjallby AIF U19
Angelholms FF U19
Mjallby AIF U19
12:00
TP
1
4
Taby FK U19 Hammarby U19
Taby FK U19
Hammarby U19
12:00
TP
by Bielorussia - Premier League
0
0
FC Minsk FK Gomel
FC Minsk
FK Gomel
10:00
TP
0
0
Energetik-BGU Minsk Dinamo Brest
Energetik-BGU Minsk
Dinamo Brest
14:00
TP
1
3
FC Rukh Brest Dinamo Minsk
FC Rukh Brest
Dinamo Minsk
12:00
TP
de Germania - Lega 3
1
1
FC Viktoria Köln Wurzburger Kickers
FC Viktoria Köln
Wurzburger Kickers
12:00
TP
1
0
SV Turkgucu Ataspor Wehen SV
SV Turkgucu Ataspor
Wehen SV
11:00
TP
se Svezia - 2ª Divisione - Södra Götaland
3
0
Nosaby FK Karlskrona
Nosaby
FK Karlskrona
12:00
TP
2
0
IFK Hässleholm BK Olympic
IFK Hässleholm
BK Olympic
12:00
TP
13:00 Kristianstad FC IFK Hässleholm
Kristianstad FC
IFK Hässleholm
D
3
0
Kristianstad FC Hässleholms IF
Kristianstad FC
Hässleholms IF
13:00
TP
by Bielorussia - Campionato dilettanti - 70 minuti di gioco
1
0
AFC Celtic Minsk LT Minsk
AFC Celtic Minsk
LT Minsk
13:45
TP
15:05 Eksitek Tractor
Eksitek
Tractor
D
0
4
Dinamo Living Air Uni Minsk
Dinamo Living Air
Uni Minsk
13:50
TP
1
3
A1 Junior Dream Team
A1 Junior
Dream Team
12:30
TP
0
4
Libertas Minsk Mzkt
Libertas Minsk
Mzkt
12:35
TP
1
3
AFC Vargi BHT 2009
AFC Vargi
BHT 2009
10:00
TP
7
0
Turbosport Malanka
Turbosport
Malanka
11:15
TP
1
4
Alfa Racing Belarus
Alfa
Racing Belarus
11:20
TP
14:00 Fast FK Krumkachy Minsk
Fast
FK Krumkachy Minsk
D
se Svezia - 2ª Divisione - Norra Svealand
1
1
IFK Lidingo Enkopings SK
IFK Lidingo
Enkopings SK
15:00
TP
1
3
FC Järfälla Karlbergs BK
FC Järfälla
Karlbergs BK
16:00
TP
3
1
FC Stockholm Internazionale Skiljebo SK
FC Stockholm Internazionale
Skiljebo SK
11:30
TP
co Colombia - Primera A
1
1
Atletico Nacional Medellin Independiente Medellin
Atletico Nacional Medellin
Independiente Medellin
1:10
TP
it Italia - Serie B
0
0
Parma Monza
Parma
Monza
14:15
TP
1
1
Cremonese Benevento
Cremonese
Benevento
12:00
TP
fr Francia - Ligue 1
1
1
Bordeaux Nantes
Bordeaux
Nantes
13:00
TP
1
0
Troyes Nizza
Troyes
Nizza
11:00
TP
1
1
Brest Reims
Brest
Reims
13:00
TP
1
0
Montpellier Lens
Montpellier
Lens
15:00
TP
0
3
Metz Rennes
Metz
Rennes
13:00
TP
5
1
Strasburgo St Etienne
Strasburgo
St Etienne
13:00
TP
tr Turchia - Super Lig
1
0
Galatasaray Konyaspor
Galatasaray
Konyaspor
13:00
TP
0
1
Altay SK Izmir Fatih Karagumruk
Altay SK Izmir
Fatih Karagumruk
13:00
TP
1
2
Kasimpasa Goztepe
Kasimpasa
Goztepe
10:30
TP
rs Serbia - Srpska Liga
1
5
FK Borac Lazarevac FK Zemun
FK Borac Lazarevac
FK Zemun
8:00
TP
hr Croazia - 2.HNL
2
1
Dinamo Zagabria II NK Sesvete
Dinamo Zagabria II
NK Sesvete
13:00
TP
1
0
NK Croatia Zmijavci NK Rudes
NK Croatia Zmijavci
NK Rudes
13:00
TP
2
0
Bijelo Brdo NK Dugopolje
Bijelo Brdo
NK Dugopolje
13:00
TP
no Norvegia - 2ª Divisione - Gruppo 1
1
4
Alta Hodd
Alta
Hodd
12:00
TP
si Slovenia - 2. SNL
13:00 Jadran Dekani NK Rogaska
Jadran Dekani
NK Rogaska
D
us USA - USL League One
3
1
FC Tucson South Georgia Tormenta FC
FC Tucson
South Georgia Tormenta FC
2:00
TP
au Australia NPL Queensland
4
1
Lions FC Moreton Bay United
Lions FC
Moreton Bay United
7:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo C
1
0
RoPS II Kemi City FC
RoPS II
Kemi City FC
10:00
TP
3
2
JBK GBK
JBK
GBK
11:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo A
1
1
SC Kufu 98 Atlantis
SC Kufu 98
Atlantis
16:00
TP
kz Kazakistan - Premier League
1
2
Zhetysu FK Taraz
Zhetysu
FK Taraz
8:00
TP
0
2
FK Kyzylzhar Tobol Kostanay
FK Kyzylzhar
Tobol Kostanay
9:00
TP
2
0
FC Astana Kaisar Kyzylorda
FC Astana
Kaisar Kyzylorda
12:00
TP
kr Corea del Sud - K-League 1
2
1
Gangwon FC Gwangju FC
Gangwon FC
Gwangju FC
5:00
TP
it Italia - Campionato Primavera 1
0
3
Hellas Verona U19 Fiorentina U19
Hellas Verona U19
Fiorentina U19
10:30
TP
0
1
Cagliari U19 Sassuolo U19
Cagliari U19
Sassuolo U19
8:45
TP
fi Finlandia - Ykkönen
2
0
Klubi-04 MP
Klubi-04
MP
15:30
TP
hu Ungheria - NB II
0
2
Szolnoki Mav FC Gyori Eto
Szolnoki Mav FC
Gyori Eto
15:00
TP
3
1
Pecsi MFC Budafoki MTE
Pecsi MFC
Budafoki MTE
15:00
TP
5
1
FC Ajka Tiszakecske FC
FC Ajka
Tiszakecske FC
15:00
TP
2
0
Diosgyori VTK Dorogi FC
Diosgyori VTK
Dorogi FC
15:00
TP
3
1
Csakvari TK Szeged-Csanad Grosics
Csakvari TK
Szeged-Csanad Grosics
15:00
TP
1
0
Soroksar Szombathelyi Haladas
Soroksar
Szombathelyi Haladas
11:00
TP
2
2
BFC Siofok Bekescsaba
BFC Siofok
Bekescsaba
11:00
TP
0
0
Kecskemeti TE Nyiregyhaza Spartacus
Kecskemeti TE
Nyiregyhaza Spartacus
11:00
TP
1
1
Budaorsi SC Szentlorinc SE
Budaorsi SC
Szentlorinc SE
11:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo B
0
5
Ilves Kissat FC Honka Akatemia
Ilves Kissat
FC Honka Akatemia
12:00
TP
sk Slovacchia - 3. Liga
0
0
TJ Jednota Banova FTC Filakovo
TJ Jednota Banova