https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
world Amichevoli Europa
3
0
UCAM Murcia CF Racing Murcia
UCAM Murcia CF
Racing Murcia
17:00
TP
3
0
Al Ittihad Jeddah NK Varazdin
Al Ittihad Jeddah
NK Varazdin
15:30
TP
1
0
Huesca Maiorca
Huesca
Maiorca
17:00
TP
0
2
Leganes Fuenlabrada
Leganes
Fuenlabrada
17:00
TP
5
6
Real Saragozza Getafe
Real Saragozza
Getafe
19:00
TP
3
3
Turk Gucu Friedberg SV Gonsenheim
Turk Gucu Friedberg
SV Gonsenheim
17:30
TP
1
0
SC Union Nettetal Fortuna Dusseldorf U19
SC Union Nettetal
Fortuna Dusseldorf U19
17:30
TP
0
1
Fortuna Dusseldorf II Mainz II
Fortuna Dusseldorf II
Mainz II
13:00
TP
1
1
Fenerbahce Dinamo Kiev
Fenerbahce
Dinamo Kiev
16:00
TP
3
3
Duren SC Fortuna Köln
Duren
SC Fortuna Köln
16:30
TP
2
2
Padova Pordenone
Padova
Pordenone
16:00
TP
0
3
Qatar SC Doha Ajman SCC
Qatar SC Doha
Ajman SCC
15:30
TP
0
3
Motril Granada CF B
Motril
Granada CF B
18:30
TP
18:30 Laredo CD Vitoria
Laredo
CD Vitoria
D
2
3
CD Don Alvaro Merida
CD Don Alvaro
Merida
18:30
TP
4
3
Cordova Marbella FC
Cordova
Marbella FC
18:30
TP
0
0
CA Antoniano San Fernando CD
CA Antoniano
San Fernando CD
18:25
TP
1
0
TSV Meerbusch DJK Teutonia St.Tonis
TSV Meerbusch
DJK Teutonia St.Tonis
17:30
TP
0
1
Albacete CF Intercity
Albacete
CF Intercity
18:00
TP
0
1
PAEEK Doxa Katokopias
PAEEK
Doxa Katokopias
15:00
TP
2
1
Almeria Real Betis
Almeria
Real Betis
17:00
TP
0
3
Zamora CF Ponferradina
Zamora CF
Ponferradina
18:00
TP
4
1
Gimnastic Levante B
Gimnastic
Levante B
18:00
TP
18:00 Southend Brentford
Southend
Brentford
A
3
1
Valladolid Rayo Vallecano
Valladolid
Rayo Vallecano
18:00
TP
0
3
La Solana Socuéllamos
La Solana
Socuéllamos
18:00
TP
1
3
A&N KF Llapi
A&N
KF Llapi
15:30
TP
0
0
Chester Bolton
Chester
Bolton
18:00
TP
0
2
FC La Calzada Racing Rioja CF
FC La Calzada
Racing Rioja CF
18:00
TP
2
0
Lamia Giannina
Lamia
Giannina
17:00
TP
3
0
Cagliari Olbia
Cagliari
Olbia
15:30
TP
1
1
Pro Patria Monza
Pro Patria
Monza
14:30
TP
0
1
CSM Deva Scolar Resita
CSM Deva
Scolar Resita
14:00
TP
3
0
Alcoyano Eldense
Alcoyano
Eldense
17:30
TP
2
1
Amorebieta Eibar
Amorebieta
Eibar
16:00
TP
0
0
CD Aguilas Linares Deportivo
CD Aguilas
Linares Deportivo
17:30
TP
2
1
Bergantinos Deportivo La Coruna
Bergantinos
Deportivo La Coruna
17:00
TP
2
2
Lokeren FCV Dender EH
Lokeren
FCV Dender EH
17:00
TP
2
1
Sabadell CE Europa
Sabadell
CE Europa
8:00
TP
7
0
Heracles HSC '21
Heracles
HSC '21
17:00
TP
4
1
SC Mannswörth KSV Siemens
SC Mannswörth
KSV Siemens
17:00
TP
1
1
TVD Velbert TuS Ennepetal
TVD Velbert
TuS Ennepetal
17:30
TP
1
2
Pandurii Targu Jiu CS Hunedoara
Pandurii Targu Jiu
CS Hunedoara
8:00
TP
1
2
SV Gerasdorf Stammersdorf LAC Inter
SV Gerasdorf Stammersdorf
LAC Inter
16:30
TP
1
6
Schwarz-Weiß Essen Rot-Weiss Essen
Schwarz-Weiß Essen
Rot-Weiss Essen
17:00
TP
2
0
Osasuna UD Logrones
Osasuna
UD Logrones
9:00
TP
2
4
Dunav Ruse AFC Progresul Spartac Bucuresti
Dunav Ruse
AFC Progresul Spartac Bucuresti
16:00
TP
2
0
FV Austria XIII SV Spillern
FV Austria XIII
SV Spillern
16:30
TP
2
3
NK Vrapce NK Dugo Selo
NK Vrapce
NK Dugo Selo
16:00
TP
5
2
NK Dubrava Zagabria NK Zagorec Krapina
NK Dubrava Zagabria
NK Zagorec Krapina
16:00
TP
3
1
Aris Limassol APK Karmotissa
Aris Limassol
APK Karmotissa
16:00
TP
1
0
UE Cornella Villarreal B
UE Cornella
Villarreal B
17:00
TP
1
1
Tudelano Ejea
Tudelano
Ejea
17:00
TP
1
1
Atletico Tordesillas Cultural Leonesa B
Atletico Tordesillas
Cultural Leonesa B
17:00
TP
1
1
Lealtad Mosconia
Lealtad
Mosconia
17:00
TP
16:30 SC Willingen Sportfreunde Siegen
SC Willingen
Sportfreunde Siegen
D
0
0
CD Virgen Del Camino Cultural Leonesa
CD Virgen Del Camino
Cultural Leonesa
17:00
TP
2
1
FV Diefflen FC 08 Homburg
FV Diefflen
FC 08 Homburg
16:30
TP
1
1
VfB Homberg SpVgg Sterkrade-Nord
VfB Homberg
SpVgg Sterkrade-Nord
17:00
TP
6
1
Kremser SC SV Wienerberg
Kremser SC
SV Wienerberg
17:30
TP
3
2
Sporting Gijon B Marino de Luanco
Sporting Gijon B
Marino de Luanco
16:30
TP
1
2
Tropezon Barakaldo
Tropezon
Barakaldo
17:30
TP
4
0
Asteras Tripolis Apollon Smyrnis
Asteras Tripolis
Apollon Smyrnis
16:00
TP
0
4
Unirea Bascov CSM Slatina
Unirea Bascov
CSM Slatina
7:00
TP
ru Russia - 2ª Divisione
2
0
FK Ryazan Sakhalin Sakhalinsk
FK Ryazan
Sakhalin Sakhalinsk
15:00
TP
1
4
Nosta Novotroitsk FC Irtysh Omsk
Nosta Novotroitsk
FC Irtysh Omsk
14:00
TP
1
2
FC Orenburg II Dynamo Barnaul
FC Orenburg II
Dynamo Barnaul
14:00
TP
gb Amichevoli Regno Unito
2
0
Kettering Biggleswade Town
Kettering
Biggleswade Town
18:47
TP
1
4
Barking Dag & Red
Barking
Dag & Red
18:45
TP
2
3
Southend Brentford XI
Southend
Brentford XI
18:00
TP
0
0
Chester Bolton XI
Chester
Bolton XI
18:00
TP
fi Finlandia - Kolmonen
1
1
TPS II Masku
TPS II
Masku
15:15
TP
1
1
VPS-J Korsnäs FF
VPS-J
Korsnäs FF
15:30
TP
2
0
LaPa Liry
LaPa
Liry
15:30
TP
1
1
TPS II MaPS
TPS II
MaPS
15:15
TP
0
0
JPS JJK/2
JPS
JJK/2
16:00
TP
2
0
TP-47 HauPa
TP-47
HauPa
16:00
TP
1
6
Edustus IPS Kultsu FC
Edustus IPS
Kultsu FC
15:30
TP
3
2
SIF KPV Akatemia
SIF
KPV Akatemia
16:00
TP
us USA - MLS
2
4
Columbus Crew DC United
Columbus Crew
DC United
23:30
TP
2
2
CF Montreal Atlanta United
CF Montreal
Atlanta United
23:30
TP
3
0
Philadelphia Union Toronto FC
Philadelphia Union
Toronto FC
23:30
TP
0
0
New England Revolution Nashville SC
New England Revolution
Nashville SC
23:00
TP
br Brasile - Campionato U20
2
4
Luziania U20 Capital CF U20
Luziania U20
Capital CF U20
18:00
TP
1
1
Lagarto U20 Boca Juniors SE U20
Lagarto U20
Boca Juniors SE U20
18:00
TP
1
5
Goncalense FC U20 Audax Rio EC U20
Goncalense FC U20
Audax Rio EC U20
14:00
TP
0
3
Bangu RJ U20 Botafogo RJ U20
Bangu RJ U20
Botafogo RJ U20
13:00
TP
3
4
Camacariense U20 Bahia U20
Camacariense U20
Bahia U20
18:00
TP
1
1
Macae Esporte RJ U20 Madureira RJ U20
Macae Esporte RJ U20
Madureira RJ U20
13:00
TP
1
3
Rondoniense RO U20 Avai Rondonia U20
Rondoniense RO U20
Avai Rondonia U20
19:30
TP
0
1
EC Flamengo Piaui U20 Piaui U20
EC Flamengo Piaui U20
Piaui U20
21:00
TP
0
3
Portuguesa RJ U20 Vasco da Gama U20
Portuguesa RJ U20
Vasco da Gama U20
13:00
TP
0
0
River AC U20 Picos U20
River AC U20
Picos U20
19:00
TP
0
0
Flamengo U20 Volta Redonda U20
Flamengo U20
Volta Redonda U20
18:00
TP
1
5
Duque de Caxias U20 Friburguense RJ U20
Duque de Caxias U20
Friburguense RJ U20
18:00
TP
1
2
America RJ U20 Cabofriense U20
America RJ U20
Cabofriense U20
18:00
TP
1
4
Itabaiana U20 Confianca U20
Itabaiana U20
Confianca U20
18:00
TP
2
1
Sergipe U20 Gloriense SE U20
Sergipe U20
Gloriense SE U20
18:00
TP
1
1
Taguatinga U20 FC Samambaia U20
Taguatinga U20
FC Samambaia U20
18:00
TP
us USA - USL Championship
1
1
Hartford Athletic Miami FC
Hartford Athletic
Miami FC
23:00
TP
ru Russia - Campionato regionale
0
7
FK UFA-2004 Devon DYUSSH 4
FK UFA-2004
Devon DYUSSH 4
8:00
TP
8
2
Spartak-Junior Sterlitamak
Spartak-Junior
Sterlitamak
10:00
TP
ru Russia - 3ª Divisione
2
3
Agat Gavrilov-Yam Gvardeets Kovrov
Agat Gavrilov-Yam
Gvardeets Kovrov
7:00
TP
2
2
FC Volgar 03 Astrakhan FC Dynamo-M Makhachkala
FC Volgar 03 Astrakhan
FC Dynamo-M Makhachkala
6:00
TP
0
0
FC Cherepovets Dinamo Vologda
FC Cherepovets
Dinamo Vologda
15:00
TP
3
0
Fakel Kirov Sshor Volga Tver Region
Fakel Kirov
Sshor Volga Tver Region
14:30
TP
1
2
FC Nakhichevan Rostov Volgar M Astrakhan
FC Nakhichevan Rostov
Volgar M Astrakhan
13:00
TP
2
3
Uralan Elista Energetik Prokhladnyi
Uralan Elista
Energetik Prokhladnyi
13:00
TP
0
0
FC Dynamo Dagestan Anzhi Angusht Nazran
FC Dynamo Dagestan Anzhi
Angusht Nazran
13:00
TP
eg Egitto - 1ª Divisione
2
1
Al Ahly Cairo Wadi Degla
Al Ahly Cairo
Wadi Degla
19:00
TP
2
2
Pyramids FC Ismaily SC
Pyramids FC
Ismaily SC
17:00
TP
se Svezia - Superettan
0
1
Vasalunds IF Helsingborg
Vasalunds IF
Helsingborg
17:00
TP
lt Lituania - II Lyga
1
6
FK Dziugas Telsiai II BE1 NFA
FK Dziugas Telsiai II
BE1 NFA
10:00
TP
is Islanda - Premier League
2
4
FH Hafnarfjordur HK Kopavogur
FH Hafnarfjordur
HK Kopavogur
19:15
TP
1
0
Valur Reykjavik KR Reykjavik
Valur Reykjavik
KR Reykjavik
19:15
TP
4
0
Stjarnan IA Akranes
Stjarnan
IA Akranes
19:15
TP
is Islanda - 4ª Divisione
0
7
Berserkir Arborg
Berserkir
Arborg
20:00
TP
ve Venezuela - Primera Division
1
1
Metropolitanos FC Caracas
Metropolitanos FC
Caracas
23:00
TP
br Brasile - Serie C
3
0
Ituano Criciuma
Ituano
Criciuma
20:00
TP
cl Cile - Primera Division
3
0
Everton de Vina Cobresal
Everton de Vina
Cobresal
0:30
TP
bo Bolivia - Apertura
5
1
Always Ready Blooming
Always Ready
Blooming
19:00
TP
4
0
Oriente Petrolero San Jose
Oriente Petrolero
San Jose
23:00
TP
2
0
The Strongest Real Tomayapo
The Strongest
Real Tomayapo
23:00
TP
2
1
Independiente Petrolero Real Potosi
Independiente Petrolero
Real Potosi
0:30
TP
2
2
Nacional Potosi Real Santa Cruz
Nacional Potosi
Real Santa Cruz
21:30
TP
no Norvegia - 2ª Divisione - Gruppo 2
4
1
Sotra Arendal
Sotra
Arendal
14:00
TP
3
0
Levanger Odd II
Levanger
Odd II
14:00
TP
2
0
Nardo Fram
Nardo
Fram
14:00
TP
3
1
Oygarden FK Vard Haugesund
Oygarden FK
Vard Haugesund
17:00
TP
se Svezia - 2ª Divisione - Norra Götaland
1
0
Vanersborgs FK IK Gauthiod
Vanersborgs FK
IK Gauthiod
17:00
TP
0
1
IFK Kumla BK Forward
IFK Kumla
BK Forward
17:00
TP
3
3
IFK Skövde FK Ahlafors IF
IFK Skövde FK
Ahlafors IF
17:30
TP
2
3
Lidköpings FK Yxhults IK
Lidköpings FK
Yxhults IK
17:00
TP
4
0
Stenungsunds IF IFK Tidaholm
Stenungsunds IF
IFK Tidaholm
17:30
TP
ec Ecuador - Primera B
2
0
America de Quito Guayaquil SC
America de Quito
Guayaquil SC
0:00
TP
2
1
Club Atletico Porteno Independiente Juniors
Club Atletico Porteno
Independiente Juniors
20:00
TP
1
1
LDU Portoviejo Gualaceo SC
LDU Portoviejo
Gualaceo SC
20:00
TP
pe Perù - Primera Division
2
2
FBC Melgar Cusco FC
FBC Melgar
Cusco FC
19:30
TP
0
3
Alianza Atletico Deportivo Binacional
Alianza Atletico
Deportivo Binacional
17:00
TP
2
0
Alianza Universidad Sport Boys
Alianza Universidad
Sport Boys
22:00
TP
2
2
Sporting Cristal Universitario de Deportes
Sporting Cristal
Universitario de Deportes
0:30
TP
se Svezia - 2ª Divisione - Norrland
1
0
Ytterhogdals IK Frösö IF
Ytterhogdals IK
Frösö IF
17:30
TP
0
1
Gottne IF Team TG FF
Gottne IF
Team TG FF
17:00
TP
2
3
IFK Östersund Friska Viljor FC
IFK Östersund
Friska Viljor FC
17:00
TP
3
0
Bodens BK FF Notvikens IK
Bodens BK FF
Notvikens IK
17:00
TP
3
2
Bergnäsets AIK Umeå FC Academy
Bergnäsets AIK
Umeå FC Academy
17:30
TP
2
2
Täfteå IK Storfors AIK
Täfteå IK
Storfors AIK
17:00
TP
4
0
Sandviks IK Stöde IF
Sandviks IK
Stöde IF
18:00
TP
se Svezia - 2ª Divisione Ovest - Götaland
2
1
Vinbergs IF Varbergs GIF FK
Vinbergs IF
Varbergs GIF FK
16:30
TP
1
1
Angelholm BK Astrio
Angelholm
BK Astrio
17:00
TP
3
1
Sävedalens IF Västra Frölunda IF
Sävedalens IF
Västra Frölunda IF
17:00
TP
2
0
Onsala BK Ullareds IK
Onsala BK
Ullareds IK
17:15
TP
3
1
Assyriska BK IK Tord
Assyriska BK
IK Tord
17:00
TP
0
3
Höganäs BK Eskilsminne IF
Höganäs BK
Eskilsminne IF
16:30
TP
ke Kenya - Premier League
0
2
Western Stima KCB
Western Stima
KCB
12:00
TP
1
0
Sofapaka FC Nzoia Sugar
Sofapaka FC
Nzoia Sugar
12:00
TP
2
1
Bandari FC Tusker
Bandari FC
Tusker
12:00
TP
1
0
Gor Mahia Kakamega Homeboyz
Gor Mahia
Kakamega Homeboyz
12:15
TP
2
3
Kariobangi Sharks Mathare United
Kariobangi Sharks
Mathare United
10:00
TP
by Bielorussia - Campionato dilettanti - 70 minuti di gioco
7
0
FK Krumkachy Minsk BHT 2009
FK Krumkachy Minsk
BHT 2009
16:20
TP
se Svezia - 2ª Divisione - Södra Svealand
0
0
Karlslunds IF HFK Motala AIF FK
Karlslunds IF HFK
Motala AIF FK
17:00
TP
4
0
Nykopings BIS Trosa Vagnhärad SK
Nykopings BIS
Trosa Vagnhärad SK
16:45
TP
3
1
Arameiska-Syrianska Syrianska FC
Arameiska-Syrianska
Syrianska FC
17:00
TP
3
1
United IK Nordic Smedby AIS
United IK Nordic
Smedby AIS
18:00
TP
3
3
IFK Eskilstuna Värmbols FC
IFK Eskilstuna
Värmbols FC
17:30
TP
1
3
Tyresö FF Huddinge IF
Tyresö FF
Huddinge IF
18:00
TP
2
2
Rynninge IK Eskilstuna City FK
Rynninge IK
Eskilstuna City FK
17:00
TP
se Svezia - 2ª Divisione - Södra Götaland
4
0
FK Karlskrona IFK Karlshamn
FK Karlskrona
IFK Karlshamn
17:00
TP
1
1
IFK Berga Räppe GOIF
IFK Berga
Räppe GOIF
17:00
TP
3
4
Asarums IF FK Nosaby
Asarums IF FK
Nosaby
17:00
TP
4
1
IFK Hässleholm KSF Prespa Birlik
IFK Hässleholm
KSF Prespa Birlik
17:00
TP
0
0
BK Olympic FBK Balkan
BK Olympic
FBK Balkan
17:00
TP
2
0
FC Rosengård 1917 Kristianstad FC
FC Rosengård 1917
Kristianstad FC
17:00
TP
2
1
Sölvesborgs GoIF Eslövs BK
Sölvesborgs GoIF
Eslövs BK
17:00
TP
se Svezia - 2ª Divisione - Norra Svealand
2
3
IFK Lidingo Karlbergs BK
IFK Lidingo
Karlbergs BK
18:15
TP
2
5
Gamla Upsala SK Enskede IK
Gamla Upsala SK
Enskede IK
17:00
TP
1
2
Kungsängens IF Skiljebo SK
Kungsängens IF
Skiljebo SK
18:00
TP
1
1
FC Arlanda Enkopings SK
FC Arlanda
Enkopings SK
17:45
TP
2
7
FC Järfälla IFK Stocksund
FC Järfälla
IFK Stocksund
17:30
TP
0
4
Kvarnsvedens IK FC Stockholm Internazionale
Kvarnsvedens IK
FC Stockholm Internazionale
17:00
TP
br Brasile - Campeonato Paulista U20
4
1
Sao Paulo U20 GO Audax U20
Sao Paulo U20
GO Audax U20
18:00
TP
is Islanda - Campionato U19
2
1
Fjolnir/Vaengir U19 Fylkir/Ellidi U19
Fjolnir/Vaengir U19
Fylkir/Ellidi U19
18:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo A
0
2
MiPK PeKa
MiPK
PeKa
15:30
TP
kr Corea del Sud - K-League 1
2
1
Ulsan Hyundai Daegu FC
Ulsan Hyundai
Daegu FC
10:00
TP
1
0
Suwon FC Jeonbuk Motors
Suwon FC
Jeonbuk Motors
10:30
TP
1
0
Pohang Steelers Seongnam FC
Pohang Steelers
Seongnam FC
10:30
TP
no Norvegia - 2ª Divisione - Gruppo 1
3
1
Brattvåg Kvik Halden FK
Brattvåg
Kvik Halden FK
12:00
TP
1
0
Kongsvinger Hodd
Kongsvinger
Hodd
16:00
TP
4
0
Eidsvold TF Alta
Eidsvold TF
Alta
17:00
TP
1
1
Fløya Senja
Fløya
Senja
17:00
TP
3
0
Tromsdalen Moss
Tromsdalen
Moss
13:00
TP
1
2
Baerum Asker
Baerum
Asker
16:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo B
4
0
FC Jazz EPS
FC Jazz
EPS
15:30
TP
bg Bulgaria - B PFG
3
0
Botev Plovdiv II Levski Lom
Botev Plovdiv II
Levski Lom
17:00
TP
1
0
Strumska Slava CSKA 1948 Sofia II
Strumska Slava
CSKA 1948 Sofia II
15:00
TP
2
4
Etar 1924 Veliko Tarnovo FC Hebar Pazardzhik
Etar 1924 Veliko Tarnovo
FC Hebar Pazardzhik
15:30
TP
0
1
Sportist Svoge PFC Dobrudzha Dobrich
Sportist Svoge
PFC Dobrudzha Dobrich
15:00
TP
4
2
Septemvri Sofia Spartak Varna
Septemvri Sofia
Spartak Varna
15:00
TP
1
1
FK Sozopol Ludogorets Razgrad II
FK Sozopol
Ludogorets Razgrad II
16:00
TP
1
1
Montana Litex Lovech
Montana
Litex Lovech
17:00
TP
0
0
Yantra Gabrovo Marek Dupnitsa
Yantra Gabrovo
Marek Dupnitsa
15:00
TP
lt Lituania - Lega 1
0
3
Banga Gargzdai II FK Siauliai
Banga Gargzdai II
FK Siauliai
16:00
TP
0
2
FK Neptunas Klaipeda Lietava Jonava
FK Neptunas Klaipeda
Lietava Jonava
16:00
TP
1
3
FK Silas FK Panevezys II
FK Silas
FK Panevezys II
15:00
TP
by Bielorussia - 2ª Divisione
5
1
Atlant Kobrin Euroexport Vysokoe
Atlant Kobrin
Euroexport Vysokoe
15:00
TP
world Amichevoli per club d'élite
3
2
Leicester Villarreal
Leicester
Villarreal
18:45
TP
1
2
Wisla Cracovia Napoli
Wisla Cracovia
Napoli
16:00
TP
1
0
Southampton Levante
Southampton
Levante
18:00
TP
2
2
Chelsea Tottenham
Chelsea
Tottenham
18:45
TP
1
3
Belenenses Roma
Belenenses
Roma
10:00
TP
2
1
FC Salisburgo Barcellona
FC Salisburgo
Barcellona
17:00
TP
4
0
Ajax Leeds
Ajax
Leeds
18:15
TP
5
3
Valencia Milan
Valencia
Milan
18:30
TP
5
3
Cadiz Atletico Madrid
Cadiz
Atletico Madrid
18:00
TP
ke Kenia - Super League
1
0
APS Bomet Migori giovanile
APS Bomet
Migori giovanile
10:00
TP
3
1
Fortune Sacco Shabana FC
Fortune Sacco
Shabana FC
12:00
TP
4
1
Vihiga Bullets Modern Coast
Vihiga Bullets
Modern Coast
10:00
TP
0
0
Silibwet Leons FC Mount Kenya United
Silibwet Leons FC
Mount Kenya United
12:15
TP
0
4
Soy United Kenya Police FC
Soy United
Kenya Police FC
12:00
TP
3
1
Muranga Seal MCF FC
Muranga Seal
MCF FC
12:00
TP
by Bielorussia - 1ª Divisione
0
0
Naftan Novopolotsk Belshina Bobruisk
Naftan Novopolotsk
Belshina Bobruisk
15:00
TP
lv Lettonia - Virsliga
2
1
FK Liepaja Valmiera FC
FK Liepaja
Valmiera FC
15:00
TP
jo Giordania - Campionato
3
0
Al-Jalil Al-Jazeera
Al-Jalil
Al-Jazeera
17:30
TP
2
1
Al Salt Shabab Al Ordon
Al Salt
Shabab Al Ordon
15:00
TP
co Colombia - Primera A
0
1
Independiente Santa Fe Atletico Nacional Medellin
Independiente Santa Fe
Atletico Nacional Medellin
1:00
TP
il Coppa d'Israele
0
2
Maccabi Netanya Hapoel Jerusalem FC
Maccabi Netanya
Hapoel Jerusalem FC
17:00
TP
0
2
Beitar Jerusalem Maccabi Petach Tikva
Beitar Jerusalem
Maccabi Petach Tikva
17:30
TP
bd Bangladesh - Premier League
10:00 Bashundhara Kings Saif Sporting Club
Bashundhara Kings
Saif Sporting Club
RV
0
3
Muktijoddha SKC Bashundhara Kings
Muktijoddha SKC
Bashundhara Kings
10:00
TP
10:00 Muktijoddha SKC Uttar Baridhara Club
Muktijoddha SKC
Uttar Baridhara Club
RV
10:00 Arambagh KS Uttar Baridhara Club
Arambagh KS
Uttar Baridhara Club
RV
10:00 Bashundhara Kings Sheikh Jamal
Bashundhara Kings
Sheikh Jamal
RV
0
3
Arambagh KS Sheikh Russel KC
Arambagh KS
Sheikh Russel KC
10:00
TP
fo Isole Faroe - 1ª Divisione
1
5
HB Torshavn II AB Argir
HB Torshavn II
AB Argir
19:00
TP
ie Irlanda - Leinster Senior League
1
5
Tullamore Town Portlaoise AFC
Tullamore Town
Portlaoise AFC
18:30
TP
0
1
St Patricks CY FC Greystones
St Patricks CY FC
Greystones
19:00
TP
ro Romania - Liga II
1
0
CSA Steaua Bucarest FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSA Steaua Bucarest
FK Csikszereda Miercurea Ciuc
17:30
TP
sk Slovacchia - 3. Liga
3
2
Slovan Giraltovce TJ Mladost Kalsa
Slovan Giraltovce
TJ Mladost Kalsa
14:30
TP
2
2
MFK Sobrance MFK Vranov nad Toplou
MFK Sobrance
MFK Vranov nad Toplou
14:30
TP
1
3
FK Pokrok Krompachy Slavia TU Kosice
FK Pokrok Krompachy
Slavia TU Kosice
14:30
TP
0
3
MSK Spisske Podhradie MSK Tesla Stropkov
MSK Spisske Podhradie
MSK Tesla Stropkov
14:30
TP
2
2
Ofk-Sim Raslavice Odeva Lipany
Ofk-Sim Raslavice
Odeva Lipany
14:30
TP
3
1
OSK Rudnany FK Poprad
OSK Rudnany
FK Poprad
14:30
TP
my Malesia - Premier League
1
2
FAM-MSN Project Negeri Sembilan
FAM-MSN Project
Negeri Sembilan
13:00
TP
0
2
Perak II Johor Darul Takzim II
Perak II
Johor Darul Takzim II
13:00
TP
8:15 Kuching FA PDRM
Kuching FA
PDRM
A
2
2
Kelantan United Selangor II
Kelantan United
Selangor II
8:45
TP
uy Uruguay - Segunda
0
2
Rocha Albion FC
Rocha
Albion FC
20:30
TP
dk Danimarca - Coppa DBU
1
2
Viby VSK Arhus
Viby
VSK Arhus
16:00
TP
9
0
Lyngby Østerbro
Lyngby
Østerbro
16:00
TP
1
0
Svebølle Greve
Svebølle
Greve
16:00
TP
1
4
B 1908 Nykobing
B 1908
Nykobing
16:00
TP
1
2
Kvik/ Aalestrup IF Kjellerup IF
Kvik/ Aalestrup IF
Kjellerup IF
16:00
TP
8
9
AB Tårnby Tårnby FF
AB Tårnby
Tårnby FF
16:00
TP
0
5
NB Bornholm Allerød
NB Bornholm
Allerød
16:00
TP
3
0
Varde B 1909
Varde
B 1909
16:00
TP
0
4
FC Nyhavn Skjold
FC Nyhavn
Skjold
16:00
TP
2
1
Fremad Valby Bronshoj BK
Fremad Valby
Bronshoj BK
16:00
TP
1
8
Døllefjelde Musse Frederikssund IK
Døllefjelde Musse
Frederikssund IK
16:00
TP
br Brasile - Incontri
4
0
Confianca Sape U19 AD Guarabira U19
Confianca Sape U19
AD Guarabira U19
18:00
TP
2
0
Internacional PB U19 Sao Paulo Crystal FC U19
Internacional PB U19
Sao Paulo Crystal FC U19
18:00
TP
4
0
Botafogo PB U19 Spartax FC U19
Botafogo PB U19
Spartax FC U19
18:00
TP
2
2
Paraibano U19 Auto Esporte U19
Paraibano U19
Auto Esporte U19
18:00
TP
sk Coppa di Slovacchia
0
2
Rimavska Sobota SK Novohrad Lucenec
Rimavska Sobota
SK Novohrad Lucenec
15:00
TP
1
4
SK Dynamo Diviaky Fomat Martin
SK Dynamo Diviaky
Fomat Martin
15:00
TP
0
3
OFK Kotesova TJ Jednota Banova
OFK Kotesova
TJ Jednota Banova
15:00
TP
0
5
TJ Tatran Chlebnice TJ Tatran Oravske Vesele
TJ Tatran Chlebnice
TJ Tatran Oravske Vesele
15:00
TP
5
0
OFK Slovenska Lupca OTJ Hontianske Nemce
OFK Slovenska Lupca
OTJ Hontianske Nemce
15:00
TP
1
3
Slovan Modra SK Nova Dedinka
Slovan Modra
SK Nova Dedinka
15:00
TP
0
1
Tj Sklotatran Poltar FTC Filakovo
Tj Sklotatran Poltar
FTC Filakovo
15:00
TP
0
1
SK Bab FC Nitra
SK Bab
FC Nitra
15:30
TP
3
5
FK Salkova SK Pramen Kovacova
FK Salkova
SK Pramen Kovacova
17:00
TP
0
3
SK Cierne SK Olympia Bobrov
SK Cierne
SK Olympia Bobrov
15:00
TP
3
0
FK Jesenske Banik Velky Krtis
FK Jesenske
Banik Velky Krtis
15:00
TP
1
2
FK Brezno SK Zavazna Poruba
FK Brezno
SK Zavazna Poruba
15:00
TP
6
4
TJ Jednota Malinec FK Podkonice
TJ Jednota Malinec
FK Podkonice
15:00
TP
1
3
TJ Druzstevnik Rybky Tj Druzstevnik Radimov
TJ Druzstevnik Rybky
Tj Druzstevnik Radimov
15:00
TP
1
6
SK Gbelany MSK Kysucke Nove Mesto
SK Gbelany
MSK Kysucke Nove Mesto
15:00
TP
2
3
FK Bestrent Horna Krupa OFK Trebatice
FK Bestrent Horna Krupa
OFK Trebatice
15:00
TP
1
2
OSK Banik Stranavy Dolny Kubin
OSK Banik Stranavy
Dolny Kubin
15:00
TP
5
4
TJ Velke Lovce FK Nove Zamky
TJ Velke Lovce
FK Nove Zamky
15:00
TP
2
1
OSK Likavka Liptovska Stiavnica
OSK Likavka
Liptovska Stiavnica
15:00
TP
0
2
TJ Jarovce Bratislava MSK Thermal Velky Meder
TJ Jarovce Bratislava
MSK Thermal Velky Meder
15:00
TP
3
5
Sitno Banska Stiavnica Spartak Banovce Nad Bebravou
Sitno Banska Stiavnica
Spartak Banovce Nad Bebravou
15:00
TP
5
6
Javornik Makov Tatran Krasno
Javornik Makov
Tatran Krasno
15:00
TP
de Germania - Oberliga Bayern Sud
1
1
TSV Schwaben Augsburg SV Kirchanschöring
TSV Schwaben Augsburg
SV Kirchanschöring
16:30
TP
0
1
FC Deisenhofen Monaco 1860 II
FC Deisenhofen
Monaco 1860 II
16:30
TP
5
1
SV Donaustauf Gundelfingen
SV Donaustauf
Gundelfingen
16:30
TP
3
0
TSV Schwabmünchen SV Pullach
TSV Schwabmünchen
SV Pullach
16:30
TP
0
0
FC Ingolstadt II TSV Landsberg
FC Ingolstadt II
TSV Landsberg
16:30
TP
3
1
Türkspor Augsburg TSV Kottern
Türkspor Augsburg
TSV Kottern
16:30
TP
3
2
TSV 1880 Wasserburg SpVgg Hankofen-Hailing
TSV 1880 Wasserburg
SpVgg Hankofen-Hailing
17:30
TP
2
5
VFB Hallbergmoos TSV Dachau 1865
VFB Hallbergmoos
TSV Dachau 1865
17:30
TP
world UEFA Champions League - Qualificazioni
1
1
Dinamo Zagabria Legia Varsavia
Dinamo Zagabria
Legia Varsavia
18:00
TP
2
0
Ferencvarosi TC Slavia Praga
Ferencvarosi TC
Slavia Praga
18:00
TP
0
2
Spartak Mosca Benfica
Spartak Mosca
Benfica
17:00
TP
mx Messico - Liga de Expansion
0
1
Oaxaca Cimarrones de Sonora FC
Oaxaca
Cimarrones de Sonora FC
0:05
TP
3
1
Dorados Atletico Morelia
Dorados
Atletico Morelia
2:05
TP
2
1
Mineros de Zacatecas Universidad Guadalajara
Mineros de Zacatecas
Universidad Guadalajara
22:00
TP
cm Camerun - Elite One
1
2
Dragon Club Yaounde AS Fortuna Mfou
Dragon Club Yaounde
AS Fortuna Mfou
14:30
TP
1
2
Fovu de Baham Eding Sport FC
Fovu de Baham
Eding Sport FC
14:00
TP
0
0
Colombe du Dja et Lobo Les Astres FC De Douala
Colombe du Dja et Lobo
Les Astres FC De Douala
12:30
TP
2
0
Stade Renard de Melong Avion Academy
Stade Renard de Melong
Avion Academy
14:00
TP
jp Coppa di Giappone
3
2
Cerezo Osaka Albirex Niigata
Cerezo Osaka
Albirex Niigata
9:00
TP
ar Argentina - Campionato giovanile
4
0
Villa Dalmine U20 Quilmes U20
Villa Dalmine U20
Quilmes U20
13:00
TP
de Germania - Oberliga Bayern Nord
0
4
ASV Cham DJK Vilzing
ASV Cham
DJK Vilzing
16:30
TP
5
3
DJK Ammerthal DJK Gebenbach
DJK Ammerthal
DJK Gebenbach
16:30
TP
1
1
1. FC Sand Bayern Hof
1. FC Sand
Bayern Hof
16:30
TP
1
2
TSV Vatanspor Ansbach
TSV Vatanspor
Ansbach
16:30
TP
2
2
TSV Karlburg Würzburger FV
TSV Karlburg
Würzburger FV
16:30
TP
br Brasile - Coppa di Brasile
0
1
CRB Fortaleza EC
CRB
Fortaleza EC
19:30
TP
2
2
Atletico GO Athletico Paranaense
Atletico GO
Athletico Paranaense
22:15
TP
ru Coppa di Russia
4
0
Bomik Civilsk FC Zenit Izhevsk-M
Bomik Civilsk
FC Zenit Izhevsk-M
15:00
TP
3
5
Volgar G Astrakhan PFC Kuban
Volgar G Astrakhan
PFC Kuban
15:00
TP
2
1
FK Yenisey Akron Togliatti
FK Yenisey
Akron Togliatti
12:00
TP
2
1
Fakel Voronezh FC Olimp-Dolgoprudny
Fakel Voronezh
FC Olimp-Dolgoprudny
16:00
TP
9
8
Veles Tom Tomsk
Veles
Tom Tomsk
15:00
TP
4
2
Torpedo Mosca SKA Energia Khabarovsk
Torpedo Mosca
SKA Energia Khabarovsk
16:00
TP
1
0
Kamaz Nab Chelny Neftekhimik Nizhnekamsk
Kamaz Nab Chelny
Neftekhimik Nizhnekamsk
15:00
TP
1
0
Metallurg Lipetsk Tekstilshik Ivanovo
Metallurg Lipetsk
Tekstilshik Ivanovo
14:00
TP
my Malesia - Super League
1
1
Sabah FA Kuala Lumpur City
Sabah FA
Kuala Lumpur City
12:15
TP
0
3
Petaling Jaya City FC Terengganu
Petaling Jaya City FC
Terengganu
13:00
TP
13:00 Pahang Kedah
Pahang
Kedah
RV
ca Canada - Premier League
2
1
Cavalry FC FC Edmonton
Cavalry FC
FC Edmonton
1:00
TP
0
1
Forge FC York United FC
Forge FC
York United FC
23:00
TP
bt Bhutan - Premier League
0
2
Tensung FC High Quality United
Tensung FC
High Quality United
10:00
TP
cl Cile - Segunda
1
0
General Velásquez Lautaro de Buin
General Velásquez
Lautaro de Buin
19:00
TP
ir Coppa d’Iran
2
1
Esteghlal Gol Gohar
Esteghlal
Gol Gohar
15:00
TP
2
0
Foolad Khuzestan Malavan
Foolad Khuzestan
Malavan
16:30
TP
br Brasile - Campeonato Amapaense
1
0
Independente AP Ypiranga AP
Independente AP
Ypiranga AP
23:00
TP
ua Coppa d'Ucraina
1
0
FC Livyi Bereh SC Poltava
FC Livyi Bereh
SC Poltava
15:00
TP
3
0
Karpaty Lviv AFSK Kiev
Karpaty Lviv
AFSK Kiev
15:00
TP
6
0
Olympia Savintsi FC Lyubomyr Stavyshe U19
Olympia Savintsi
FC Lyubomyr Stavyshe U19
14:00
TP
1
0
Skoruk Tomakovka FC Trostianets
Skoruk Tomakovka
FC Trostianets
14:00
TP
2
0
Feniks Stefano Pidmonastyr MFA Munkach Mukachevo
Feniks Stefano Pidmonastyr
MFA Munkach Mukachevo
13:00
TP
uz Uzbekistan - 2ª Divisione
2
0
Yangiyer FC Olimpik
Yangiyer
FC Olimpik
12:30
TP
co Coppa della Colombia
1
3
Once Caldas Independiente Medellin
Once Caldas
Independiente Medellin
22:40
TP
7
7
Real San Andres Patriotas FC
Real San Andres
Patriotas FC
20:00
TP
ee Coppa d'Estonia
5
0
Paide Linnameeskond III Kristiine JK
Paide Linnameeskond III
Kristiine JK
16:00
TP
10
0
JK Viljandi Tulevik JK Tulevik Viljandi II
JK Viljandi Tulevik
JK Tulevik Viljandi II
15:00
TP
ar Coppa d’Argentina
4
1
Boca Juniors River Plate
Boca Juniors
River Plate
22:00
TP
2
1
CA Tigre CA Independiente
CA Tigre
CA Independiente
19:00
TP
at Austria - Regionalliga Vorarlberg
1
2
FC Egg Admira Dornbirn
FC Egg
Admira Dornbirn
16:30
TP
au Australia - Northern NSW - 1ª divisione
8:15 Singleton Strikers FC Cessnock City Hornets
Singleton Strikers FC
Cessnock City Hornets
D
no Norvegia - Elite League U19
2
2
Molde U19 Rosenborg U19
Molde U19
Rosenborg U19
13:00
TP
lv Lettonia - 1. Liga
5
0
FK Auda SK Super Nova
FK Auda
SK Super Nova
15:00
TP
6
0
Tukums 2000 SC Grobinas
Tukums 2000
SC Grobinas
15:00
TP
0
1
FK Dinamo Riga/Staicele Saldus Ss/Leevon
FK Dinamo Riga/Staicele
Saldus Ss/Leevon
15:00
TP
4
1
JDFS Alberts FK Rezekne/BJSS
JDFS Alberts
FK Rezekne/BJSS
12:00
TP
5
2
Albatroz SC/FS Jelgava FK Smiltene/BJSS
Albatroz SC/FS Jelgava
FK Smiltene/BJSS
15:00
TP
sv El Salvador - Apertura
4
1
CD FAS Jocoro FC
CD FAS
Jocoro FC
21:30
TP
br Brasile - Campeonato Acriano
1
0
Rio Branco AC Andira EC
Rio Branco AC
Andira EC
22:00
TP
py Coppa del Paraguay
0
3
Club Ytororo San Antonio Sportivo Luqueno
Club Ytororo San Antonio
Sportivo Luqueno