https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
Ural FC Nizhny Novgorod
ru
Russia - Premier League
agosto 1, 2021 2:30 PM
Ural
FC Nizhny Novgorod
1 ---
---
2 ---
us USA - USL League Two 1 2
0:30 Des Moines Menace North Carolina Fusion U23
Des Moines Menace
North Carolina Fusion U23
ru Russia - 2ª Divisione 1 2
16:00 Chaika Petropavlovskaya SKA Rostov
Chaika Petropavlovskaya
SKA Rostov
15:30 FK Druzhba Maikop Rotor Volgograd II
FK Druzhba Maikop
Rotor Volgograd II
15:00 FC Alania Vladikavkaz-2 Dinamo Mahachkala
FC Alania Vladikavkaz-2
Dinamo Mahachkala
15:00 Kuban Holding FK Forte Taganrog
Kuban Holding
FK Forte Taganrog
15:00 Spartak Nalchik Dinamo Stavropol
Spartak Nalchik
Dinamo Stavropol
15:00 FK Mashuk-KMV Pyatigorsk FK Chernomorets Novorossiysk
FK Mashuk-KMV Pyatigorsk
FK Chernomorets Novorossiysk
14:00 FK Legion Dynamo FC Essentuki
FK Legion Dynamo
FC Essentuki
gb Amichevoli Regno Unito 1 2
14:00 Arsenal Chelsea
Arsenal
Chelsea
ar Argentina - Nacional B 1 2
18:10 San Martin de Tucuman CA Estudiantes Caseros
San Martin de Tucuman
CA Estudiantes Caseros
18:00 Santamarina Tandil Instituto AC Cordoba
Santamarina Tandil
Instituto AC Cordoba
18:00 Gimnasia Mendoza Quilmes
Gimnasia Mendoza
Quilmes
18:00 Almagro Gimnasia Jujuy
Almagro
Gimnasia Jujuy
18:00 CA Guemes Tristan Suarez
CA Guemes
Tristan Suarez
18:00 Almirante Brown Club Atletico Mitre
Almirante Brown
Club Atletico Mitre
18:00 Estudiantes Rio Cuarto Agropecuario
Estudiantes Rio Cuarto
Agropecuario
18:00 Deportivo Moron Ferro Carril Oeste
Deportivo Moron
Ferro Carril Oeste
18:00 CA San Telmo Independiente Rivadavia
CA San Telmo
Independiente Rivadavia
br Brasile - Serie D 1 2
21:00 Atletico Acreano Castanhal
Atletico Acreano
Castanhal
19:00 Nova Mutum EC Goianesia
Nova Mutum EC
Goianesia
18:00 Caxias RS Joinville
Caxias RS
Joinville
21:00 Ypiranga AP Penarol AM
Ypiranga AP
Penarol AM
18:00 Rio Branco PR Aimore RS
Rio Branco PR
Aimore RS
19:00 ASA Retro FC Brasil
ASA
Retro FC Brasil
19:00 Central SC ABC
Central SC
ABC
19:00 Cianorte Santo Andre SP
Cianorte
Santo Andre SP
18:00 Rio Branco VN Uberlandia
Rio Branco VN
Uberlandia
19:00 Itabaiana Bahia de Feira
Itabaiana
Bahia de Feira
19:00 Paragominas FC Palmas FR
Paragominas FC
Palmas FR
19:00 CA Patrocinense Ferroviaria SP
CA Patrocinense
Ferroviaria SP
19:00 EC Aguia Negra MS Caldense MG
EC Aguia Negra MS
Caldense MG
us USA - MLS 1 2
0:00 Inter Miami CF CF Montreal
Inter Miami CF
CF Montreal
2:00 Vancouver Whitecaps Minnesota United FC
Vancouver Whitecaps
Minnesota United FC
0:30 Sporting Kansas City FC Dallas
Sporting Kansas City
FC Dallas
23:30 Toronto FC Nashville SC
Toronto FC
Nashville SC
0:30 Houston Dynamo Real Salt Lake
Houston Dynamo
Real Salt Lake
22:00 Philadelphia Union Chicago Fire
Philadelphia Union
Chicago Fire
1:00 Austin FC Colorado Rapids
Austin FC
Colorado Rapids
us USA - USL Championship 1 2
0:30 Oakland Roots Orange County SC
Oakland Roots
Orange County SC
20:30 Tacoma Defiance New Mexico United
Tacoma Defiance
New Mexico United
21:00 Sporting Kansas City II Memphis 901 FC
Sporting Kansas City II
Memphis 901 FC
23:30 Miami FC Charleston Battery
Miami FC
Charleston Battery
1:30 El Paso Locomotive FC Real Monarchs SLC
El Paso Locomotive FC
Real Monarchs SLC
2:30 Phoenix Rising FC Rio Grande Valley FC Toros
Phoenix Rising FC
Rio Grande Valley FC Toros
3:00 Sacramento Republic New York Red Bulls II
Sacramento Republic
New York Red Bulls II
1:00 Austin Bold FC San Antonio FC
Austin Bold FC
San Antonio FC
ng Nigeria - Premier League 1 2
15:00 Warri Wolves FC Heartland FC
Warri Wolves FC
Heartland FC
15:00 Akwa United MFM FC
Akwa United
MFM FC
15:00 Nasarawa United Enugu Rangers
Nasarawa United
Enugu Rangers
15:00 Plateau United Dakkada FC
Plateau United
Dakkada FC
15:00 Rivers United Lobi Stars FC
Rivers United
Lobi Stars FC
15:00 Adamawa United FC Kwara United
Adamawa United FC
Kwara United
15:00 Katsina Utd Abia Warriors
Katsina Utd
Abia Warriors
15:00 Jigawa Golden Stars Ifeanyi Ubah FC
Jigawa Golden Stars
Ifeanyi Ubah FC
15:00 Enyimba Sunshine Stars FC
Enyimba
Sunshine Stars FC
15:00 Kano Pillars Wikki Tourists
Kano Pillars
Wikki Tourists
br Brasile - Campionato U20 1 2
18:00 Santos U20 Bahia U20
Santos U20
Bahia U20
19:00 Cruzeiro U20 Botafogo RJ U20
Cruzeiro U20
Botafogo RJ U20
18:00 Vasco da Gama U20 Fluminense U20
Vasco da Gama U20
Fluminense U20
18:00 Sport Recife U20 Chapecoense U20
Sport Recife U20
Chapecoense U20
12:30 Flamengo U20 Corinthians U20
Flamengo U20
Corinthians U20
18:00 Atletico Goianiense U20 America MG U20
Atletico Goianiense U20
America MG U20
18:00 Palmeiras U20 Fortaleza U20
Palmeiras U20
Fortaleza U20
18:00 Gremio FBPA U20 Ceara U20
Gremio FBPA U20
Ceara U20
19:00 Sao Paulo U20 Internacional U20
Sao Paulo U20
Internacional U20
br Brasile - Serie B 1 2
0:00 Brusque AD Confianca
Brusque
AD Confianca
21:15 Clube Do Remo CS Alagoano
Clube Do Remo
CS Alagoano
0:00 Botafogo Vasco Da Gama
Botafogo
Vasco Da Gama
br Brasile - Serie A 1 2
21:15 Chapecoense Santos
Chapecoense
Santos
0:00 Bragantino Gremio
Bragantino
Gremio
23:30 Atletico GO America MG
Atletico GO
America MG
21:15 EC Bahia Sport Recife
EC Bahia
Sport Recife
19:00 Atletico Mineiro Athletico Paranaense
Atletico Mineiro
Athletico Paranaense
23:30 Ceara Fortaleza EC
Ceara
Fortaleza EC
19:00 Corinthians Flamengo
Corinthians
Flamengo
cn Cina - 1ª Divisione 1 2
12:00 Guizhou FC Sichuan Jiuniu
Guizhou FC
Sichuan Jiuniu
8:30 Kunshan FC Xinjiang Tianshan
Kunshan FC
Xinjiang Tianshan
9:00 Beijing Institute Meizhou Hakka
Beijing Institute
Meizhou Hakka
11:35 Suzhou Dongwu Chengdu Rongcheng
Suzhou Dongwu
Chengdu Rongcheng
se Svezia - Superettan 1 2
15:00 Falkenbergs FF Norrby IF
Falkenbergs FF
Norrby IF
15:00 Vasteras SK Landskrona BoIS
Vasteras SK
Landskrona BoIS
py Paraguay - Divisione Intermedia 1 2
14:00 Independiente FBC Guarani de Trinidad
Independiente FBC
Guarani de Trinidad
14:00 Atyra FC Fulgencio Yegros
Atyra FC
Fulgencio Yegros
18:45 2 de Mayo Sportivo Iteno
2 de Mayo
Sportivo Iteno
14:00 Fernando de la Mora Rubio Nu
Fernando de la Mora
Rubio Nu
14:00 Tacuary 3 de Febrero
Tacuary
3 de Febrero
lt Lituania - II Lyga 1 2
10:00 Nevezis II FK FM Ateitis
Nevezis II
FK FM Ateitis
9:00 Vilnius FK Zalgiris C FK Ekranas
Vilnius FK Zalgiris C
FK Ekranas
ar Argentina - Primera C Metropolitana 1 2
18:00 San Martin de Burzaco Lujan
San Martin de Burzaco
Lujan
18:00 Argentino Merlo Real Pilar
Argentino Merlo
Real Pilar
18:00 Club Leandro N. Alem General Lamadrid
Club Leandro N. Alem
General Lamadrid
18:00 Central Cordoba de Rosario Ferrocarril Midland
Central Cordoba de Rosario
Ferrocarril Midland
18:00 Berazategui Victoriano Arenas
Berazategui
Victoriano Arenas
18:00 CA Ituzaingo CA Claypole
CA Ituzaingo
CA Claypole
18:00 Sportivo Italiano Deportivo Español
Sportivo Italiano
Deportivo Español
se Svezia - Allsvenskan 1 2
15:30 Kalmar FF Mjällby AIF
Kalmar FF
Mjällby AIF
15:30 Ostersunds FK Hammarby
Ostersunds FK
Hammarby
13:00 Djurgarden BK Hacken
Djurgarden
BK Hacken
by Bielorussia - Premier League 1 2
17:45 FK Gomel BATE Borisov
FK Gomel
BATE Borisov
15:45 FC Slutsk Dinamo Minsk
FC Slutsk
Dinamo Minsk
uy Uruguay - Apertura 1 2
18:00 Plaza Colonia Boston River
Plaza Colonia
Boston River
18:00 Atletico Fenix Montevideo Plaza Colonia
Atletico Fenix Montevideo
Plaza Colonia
15:45 Liverpool Montevideo Villa Espanola
Liverpool Montevideo
Villa Espanola
23:30 Nacional De Football Deportivo Maldonado
Nacional De Football
Deportivo Maldonado
15:45 Torque Liverpool Montevideo
Torque
Liverpool Montevideo
21:00 Penarol CA River Plate
Penarol
CA River Plate
21:00 Cerro Largo Penarol
Cerro Largo
Penarol
ua Ucraina - Persha Liga 1 2
14:00 Obolon Brovar Kiev FC Alliance Lipova Dolina
Obolon Brovar Kiev
FC Alliance Lipova Dolina
14:00 Hirnyk Kryvyi Rih Nyva Ternopil
Hirnyk Kryvyi Rih
Nyva Ternopil
15:45 Kharkiv FC Uzhgorod
Kharkiv
FC Uzhgorod
cl Cile - Primera B 1 2
0:00 Coquimbo Unido San Luis de Quillota
Coquimbo Unido
San Luis de Quillota
19:00 Puerto Montt CD Arturo Fernández Vial
Puerto Montt
CD Arturo Fernández Vial
19:00 Rangers de Talca Deportes Iquique
Rangers de Talca
Deportes Iquique
au Australia NPL Queensland 1 2
6:15 Sunshine Coast Wanderers Brisbane Olympic FC
Sunshine Coast Wanderers
Brisbane Olympic FC
8:00 Brisbane Strikers Redlands United
Brisbane Strikers
Redlands United
au Australia - Victoria Premier League 1 2
5:00 Heidelberg Utd Dandenong Thunder
Heidelberg Utd
Dandenong Thunder
rs Serbia - Super Liga 1 2
16:55 Mladost Lucani Vojvodina
Mladost Lucani
Vojvodina
19:00 Partizan Belgrado FK Vozdovac
Partizan Belgrado
FK Vozdovac
16:55 FK Cukaricki Metalac Gornji
FK Cukaricki
Metalac Gornji
br Brasile - Serie C 1 2
14:00 Figueirense Novorizontino
Figueirense
Novorizontino
21:00 Santa Cruz FC Manaus
Santa Cruz FC
Manaus
19:00 Sao Jose PA Botafogo SP
Sao Jose PA
Botafogo SP
pl Polonia - Liga I 1 2
16:00 Stomil Olsztyn Chrobry Glogow
Stomil Olsztyn
Chrobry Glogow
10:40 Widzew Lodz Sandecja Nowy Sacz
Widzew Lodz
Sandecja Nowy Sacz
13:00 Gornik Polkowice Podbeskidzie Bielsko Biala
Gornik Polkowice
Podbeskidzie Bielsko Biala
pl Polonia - Liga II 1 2
10:00 Slask Wroclaw II Hutnik Krakow
Slask Wroclaw II
Hutnik Krakow
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo C 1 2
15:30 Narpes Kraft OTP
Narpes Kraft
OTP
ro Romania - Liga 1 1 2
18:30 ACS UTA Batrana Doamna FCSB
ACS UTA Batrana Doamna
FCSB
16:15 CS U Craiova FC Botosani
CS U Craiova
FC Botosani
no Norvegia - 2ª Divisione - Gruppo 2 1 2
13:00 Oygarden FK Vard Haugesund
Oygarden FK
Vard Haugesund
14:00 Flekkerøy Kjelsås
Flekkerøy
Kjelsås
14:00 Notodden Skeid
Notodden
Skeid
fi Finlandia - Ykkönen 1 2
15:00 IF Gnistan RoPS
IF Gnistan
RoPS
15:30 MuSa Ekenas IF
MuSa
Ekenas IF
15:30 FF Jaro KPV
FF Jaro
KPV
se Svezia - 2ª Divisione - Norra Götaland 1 2
13:00 IFK Tidaholm BK Forward
IFK Tidaholm
BK Forward
12:00 IFK Kumla IK Gauthiod
IFK Kumla
IK Gauthiod
ar Argentina - Primera B Metropolitana 1 2
18:00 Deportivo Merlo Talleres Remedios
Deportivo Merlo
Talleres Remedios
18:00 Los Andes CA Colegiales
Los Andes
CA Colegiales
se Svezia - 2ª Divisione Ovest - Götaland 1 2
11:00 Vinbergs IF Onsala BK
Vinbergs IF
Onsala BK
11:00 Västra Frölunda IF Angelholm
Västra Frölunda IF
Angelholm
12:00 Varbergs GIF FK Assyriska BK
Varbergs GIF FK
Assyriska BK
au Australia - Brisbane Premier League 1 2
7:00 Toowong Bayside United
Toowong
Bayside United
ee Estonia - Meistriliiga 1 2
16:00 JK Trans Narva FC Levadia Tallinn
JK Trans Narva
FC Levadia Tallinn
12:00 JK Nomme Kalju Tallinna JK Legion
JK Nomme Kalju
Tallinna JK Legion
lv Lettonia - Virsliga 1 2
17:00 Rigas FS Metta/LU
Rigas FS
Metta/LU
13:00 Riga FC BFC Daugavpils
Riga FC
BFC Daugavpils
au Australia - South Australian Premier League 1 2
5:30 Metrostars Adelaide United U21
Metrostars
Adelaide United U21
us USA - USL League One 1 2
0:00 Union Omaha North Texas SC
Union Omaha
North Texas SC
23:30 Fort Lauderdale CF North Carolina FC
Fort Lauderdale CF
North Carolina FC
uz Uzbekistan - PFL 1 2
15:00 FK Metallurg Bekabad Qizilqum Zarafshon
FK Metallurg Bekabad
Qizilqum Zarafshon
15:00 FK Kokand 1912 Navbahor Namangan
FK Kokand 1912
Navbahor Namangan
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo A 1 2
15:30 Kiffen KaPa
Kiffen
KaPa
15:00 SC Kufu 98 NJS
SC Kufu 98
NJS
kr Corea del Sud - K-League 2 1 2
11:00 Daejeon Hana Citizen Chungnam Asan FC
Daejeon Hana Citizen
Chungnam Asan FC
11:00 Ansan Greeners FC Jeonnam Dragons
Ansan Greeners FC
Jeonnam Dragons
by Bielorussia - 1ª Divisione 1 2
16:00 FC Orsha FK Lokomotiv Gomel
FC Orsha
FK Lokomotiv Gomel
14:00 Volna Pinsk Dnepr Mogilev
Volna Pinsk
Dnepr Mogilev
au Australia - Northern NSW - Premier League 1 2
4:30 Lake Macquarie Weston Workers FC
Lake Macquarie
Weston Workers FC
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo B 1 2
14:00 KaaPo TPV
KaaPo
TPV
15:30 GrIFK PIF Parainen
GrIFK
PIF Parainen
lt Lituania - Lega A 1 2
14:00 FK Riteriai FK Dainava Alytus
FK Riteriai
FK Dainava Alytus
16:00 FK Zalgiris Vilnius FK Panevezys
FK Zalgiris Vilnius
FK Panevezys
si Slovenia - 2. SNL 1 2
15:30 NS Drava Ptuj ND Beltinci
NS Drava Ptuj
ND Beltinci
15:30 NK Nafta 1903 NK Krsko
NK Nafta 1903
NK Krsko
cl Cile - Primera Division 1 2
15:00 Huachipato Union La Calera
Huachipato
Union La Calera
17:30 Palestino Union Espanola
Palestino
Union Espanola
20:00 Universidad de Chile Universidad Catolica
Universidad de Chile
Universidad Catolica
cz Repubblica Ceca - 3. Liga 1 2
8:15 FK Admira Praha Slavia Praga B
FK Admira Praha
Slavia Praga B
8:15 Pardubice B SK Sokol Brozany
Pardubice B
SK Sokol Brozany
15:00 SK Sokol Zapy Dukla Praha B
SK Sokol Zapy
Dukla Praha B
8:30 FC Karlovy Vary Sokol Hostoun
FC Karlovy Vary
Sokol Hostoun
8:15 FK Chlumec nad Cidlinou FK Jablonec B
FK Chlumec nad Cidlinou
FK Jablonec B
8:30 FC Fastav Zlín II SFK Vrchovina
FC Fastav Zlín II
SFK Vrchovina
8:00 FK Pribram B Povltavska FA
FK Pribram B
Povltavska FA
8:15 SK Unicov Vysocina Jihlava B
SK Unicov
Vysocina Jihlava B
8:15 Sigma Olomouc B Banik Ostrava B
Sigma Olomouc B
Banik Ostrava B
8:15 Hradec Kralove B Mladá Boleslav B
Hradec Kralove B
Mladá Boleslav B
kr Corea del Sud - K-League 1 1 2
11:00 Gwangju FC Seongnam FC
Gwangju FC
Seongnam FC
11:00 Daegu FC Pohang Steelers
Daegu FC
Pohang Steelers
11:00 Gangwon FC Suwon Bluewings
Gangwon FC
Suwon Bluewings
bg Bulgaria - 1ª Liga 1 2
18:00 Arda Kardzhali CSKA Sofia
Arda Kardzhali
CSKA Sofia
15:45 Lokomotiv Sofia Lokomotiv Plovdiv
Lokomotiv Sofia
Lokomotiv Plovdiv
pe Perù - Primera Division 1 2
16:00 Cusco FC Alianza Universidad
Cusco FC
Alianza Universidad
18:15 Deportivo Binacional FBC Melgar
Deportivo Binacional
FBC Melgar
20:30 Sport Boys Alianza Lima
Sport Boys
Alianza Lima
cz Repubblica Ceca - 2. Liga 1 2
15:00 Varnsdorf Viktoria Zizkov
Varnsdorf
Viktoria Zizkov
15:00 FC Vlasim MFK Chrudim
FC Vlasim
MFK Chrudim
18:00 Brno Opava
Brno
Opava
8:30 Sparta Praga B SK Prostejov
Sparta Praga B
SK Prostejov
fo Isole Faroe - Premier League 1 2
14:00 NSI Runavik IF Fuglafjordur
NSI Runavik
IF Fuglafjordur
13:00 HB Torshavn 07 Vestur
HB Torshavn
07 Vestur
bo Bolivia - Apertura 1 2
21:15 Guabira Always Ready
Guabira
Always Ready
19:00 Real Tomayapo Oriente Petrolero
Real Tomayapo
Oriente Petrolero
ec Ecuador - Campeonato Nacional 1 2
21:30 Independiente del Valle Macara
Independiente del Valle
Macara
19:00 Orense Delfin SC
Orense
Delfin SC
0:00 Tecnico Universitario Barcelona Guayaquil
Tecnico Universitario
Barcelona Guayaquil
cz Repubblica Ceca - 1. Liga 1 2
14:00 Slovacko Ceske Budejovice
Slovacko
Ceske Budejovice
17:00 Bohemians 1905 Viktoria Plzen
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
14:00 Banik Ostrava FC Fastav Zlín
Banik Ostrava
FC Fastav Zlín
de Germania - Lega 3 1 2
11:00 SV Turkgucu Ataspor Hallescher FC
SV Turkgucu Ataspor
Hallescher FC
12:00 Eintracht Braunschweig Viktoria 89 Berlin
Eintracht Braunschweig
Viktoria 89 Berlin
ba Bosnia-Erzegovina - Premier Liga 1 2
17:00 Borac Banja Luka FK Tuzla City
Borac Banja Luka
FK Tuzla City
19:00 Siroki Brijeg Radnik Bijeljina
Siroki Brijeg
Radnik Bijeljina
md Moldavia - Divisione Nazionale 1 2
17:00 CS Petrocub Sfintul Gheorghe
CS Petrocub
Sfintul Gheorghe
15:00 FC Floresti Sheriff Tiraspol
FC Floresti
Sheriff Tiraspol
15:00 Zimbru Chisinau FC Milsami
Zimbru Chisinau
FC Milsami
au Australia Capital Territory Premier League 1 2
5:00 Gungahlin Utd Cooma Tigers
Gungahlin Utd
Cooma Tigers
5:00 Canberra Croatia FC Tuggeranong Utd
Canberra Croatia FC
Tuggeranong Utd
kh Cambogia - C-League 1 2
8:30 Electricite du Cambodge Kirivong Sok Sen Chey
Electricite du Cambodge
Kirivong Sok Sen Chey
11:00 Phnom Penh Crown Naga World FC
Phnom Penh Crown
Naga World FC
11:00 Visakha FC Prey Veng
Visakha FC
Prey Veng
ar Argentina - Copa de la Liga Profesional 1 2
16:30 Defensa y Justicia Gimnasia LP
Defensa y Justicia
Gimnasia LP
18:45 CA Talleres de Córdoba Boca Juniors
CA Talleres de Córdoba
Boca Juniors
23:15 San Lorenzo Banfield
San Lorenzo
Banfield
21:00 River Plate Huracan
River Plate
Huracan
my Malesia - Premier League 1 2
13:00 Johor Darul Takzim II Kelantan United
Johor Darul Takzim II
Kelantan United
13:00 PDRM Skuad Project FC
PDRM
Skuad Project FC
ch Svizzera - Challenge League 1 2
12:15 Vaduz Neuchatel Xamax
Vaduz
Neuchatel Xamax
bd Bangladesh - Premier League 1 2
10:00 Bangladesh Police Club Muktijoddha SKC
Bangladesh Police Club
Muktijoddha SKC
11:00 Saif Sporting Club Dhaka Abahani
Saif Sporting Club
Dhaka Abahani
dk Danimarca - Superligaen 1 2
12:00 Silkeborg AaB
Silkeborg
AaB
16:00 Odense BK FC Copenhagen
Odense BK
FC Copenhagen
14:00 Vejle Brondby
Vejle
Brondby
12:00 AGF Aarhus Randers FC
AGF Aarhus
Randers FC
hr Croazia - 1.HNL 1 2
16:55 Hajduk Spalato HNK Sibenik
Hajduk Spalato
HNK Sibenik
19:00 NK Osijek Slaven Belupo
NK Osijek
Slaven Belupo
19:00 Dinamo Zagabria HNK Rijeka
Dinamo Zagabria
HNK Rijeka
de Germania - Bundesliga II 1 2
11:30 Amburgo Dinamo Dresda
Amburgo
Dinamo Dresda
11:30 Erzgebirge Aue St Pauli
Erzgebirge Aue
St Pauli
11:30 Holstein Kiel Schalke 04
Holstein Kiel
Schalke 04
pl Polonia - Ekstraklasa 1 2
15:30 Cracovia Krakow Slask Wroclaw
Cracovia Krakow
Slask Wroclaw
18:00 Jagiellonia Bialystok Rakow Czestochowa
Jagiellonia Bialystok
Rakow Czestochowa
13:00 Warta Poznan Pogon Szczecin
Warta Poznan
Pogon Szczecin
si Slovenia - Prva Liga 1 2
18:15 Olimpija Ljubljana Maribor
Olimpija Ljubljana
Maribor
15:00 NK Domzale Tabor Sezana
NK Domzale
Tabor Sezana
dk Danimarca - 1ª Divisione 1 2
13:00 Nykobing FC Fredericia
Nykobing
FC Fredericia
12:00 HB Køge Hvidovre IF
HB Køge
Hvidovre IF
se Svezia - Juniorallsvenskan 1 2
11:30 IFK Lidingo U19 Orebro SK U19
IFK Lidingo U19
Orebro SK U19
11:00 Degerfors IF U19 IK Frej Taby U19
Degerfors IF U19
IK Frej Taby U19
15:00 Taby FK U19 FC Djursholm U19
Taby FK U19
FC Djursholm U19
11:00 Brommapojkarna U19 IFK Norrköping U19
Brommapojkarna U19
IFK Norrköping U19
12:00 IK Sirius U19 AIK U19
IK Sirius U19
AIK U19
11:00 Vasalunds IF U19 Angby U19
Vasalunds IF U19
Angby U19
cr Costa Rica - 1ª Divisione 1 2
20:00 Alajuelense Sporting San Jose
Alajuelense
Sporting San Jose
20:00 Santos de Guápiles AD Grecia
Santos de Guápiles
AD Grecia
20:00 Guadalupe FC AD San Carlos
Guadalupe FC
AD San Carlos
20:00 Municipal Perez Zeledon Deportivo Saprissa
Municipal Perez Zeledon
Deportivo Saprissa
20:00 ADR Jicaral Herediano
ADR Jicaral
Herediano
ch Svizzera - Super League 1 2
14:30 Servette Lugano
Servette
Lugano
14:30 Basilea Sion
Basilea
Sion
12:15 San Gallo Lucerna
San Gallo
Lucerna
hu Ungheria - NB II 1 2
17:00 Gyori Eto Tiszakecske FC
Gyori Eto
Tiszakecske FC
17:00 Bekescsaba Szeged-Csanad Grosics
Bekescsaba
Szeged-Csanad Grosics
17:00 Vasas SC FC Ajka
Vasas SC
FC Ajka
17:00 Szolnoki Mav FC Szentlorinc SE
Szolnoki Mav FC
Szentlorinc SE
17:00 BFC Siofok Soroksar
BFC Siofok
Soroksar
15:30 III Keruleti TUE Budafoki MTE
III Keruleti TUE
Budafoki MTE
15:30 Csakvari TK Diosgyori VTK
Csakvari TK
Diosgyori VTK
17:00 Kecskemeti TE Budaorsi SC
Kecskemeti TE
Budaorsi SC
15:30 Nyiregyhaza Spartacus Dorogi FC
Nyiregyhaza Spartacus
Dorogi FC
co Colombia - Primera A 1 2
19:00 Patriotas FC La Equidad
Patriotas FC
La Equidad
23:05 Once Caldas Millonarios
Once Caldas
Millonarios
1:10 Independiente Medellin Junior
Independiente Medellin
Junior
21:00 Envigado FC America de Cali
Envigado FC
America de Cali
ua Ucraina - Vyscha Liga 1 2
16:30 Vorskla Poltava FC Rukh Lviv
Vorskla Poltava
FC Rukh Lviv
16:30 Dinamo Kiev FC Veres Rivne
Dinamo Kiev
FC Veres Rivne
14:00 FC Mariupol Desna Chernihiv
FC Mariupol
Desna Chernihiv
hu Ungheria - NB I 1 2
15:45 Zalaegerszegi TE MOL Fehervar FC
Zalaegerszegi TE
MOL Fehervar FC
18:00 Ujpest Puskas Academy
Ujpest
Puskas Academy
at Austria - Bundesliga 1 2
15:00 FK Austria Vienna WSG Swarovski Tirol
FK Austria Vienna
WSG Swarovski Tirol
15:00 Wolfsberger AC Sturm Graz
Wolfsberger AC
Sturm Graz
15:00 FC Salisburgo Ried
FC Salisburgo
Ried
ru Russia - Premier League 1 2
14:30 Ural FC Nizhny Novgorod
Ural
FC Nizhny Novgorod
17:00 Rostov Zenit S. Pietroburgo
Rostov
Zenit S. Pietroburgo
17:00 Krasnodar FK Khimki
Krasnodar
FK Khimki
co Colombia - Primera B 1 2
19:00 Bogota FC Barranquilla FC
Bogota FC
Barranquilla FC
am Armenia - Premier League 1 2
15:00 FC Urartu Noravank
FC Urartu
Noravank
world Amichevoli per club d'élite 1 2
16:30 Brest Maiorca
Brest
Maiorca
ua Ucraina - Campionato Primavera 1 2
13:00 FC Ingulets U19 Zorya U19
FC Ingulets U19
Zorya U19
be Belgio - Prima divisione A 1 2
16:30 Gent KFCO Beerschot Wilrijk
Gent
KFCO Beerschot Wilrijk
11:30 Union Saint Gilloise Club Bruges
Union Saint Gilloise
Club Bruges
14:00 Zulte-Waregem Standard Liegi
Zulte-Waregem
Standard Liegi
19:00 Anversa KV Kortrijk
Anversa
KV Kortrijk
sk Slovacchia - 2. Liga 1 2
8:30 FC Petrzalka Akademia MFK Dubnica
FC Petrzalka Akademia
MFK Dubnica
sk Slovacchia - Super Liga 1 2
16:00 Dunajska Streda FK Tatran Liptovsky Mikulas
Dunajska Streda
FK Tatran Liptovsky Mikulas
16:00 FK Senica Spartak Trnava
FK Senica
Spartak Trnava
16:00 FC Vion Zlate Moravce Zilina
FC Vion Zlate Moravce
Zilina
sg Singapore - Premier League 1 2
9:30 Tanjong Pagar United Geylang International
Tanjong Pagar United
Geylang International
my Malesia - Super League 1 2
13:00 Terengganu Sabah FA
Terengganu
Sabah FA
13:00 Pahang Petaling Jaya City FC
Pahang
Petaling Jaya City FC
mx Messico - Campionato U20 1 2
16:00 Santos Laguna U20 Cruz Azul U20
Santos Laguna U20
Cruz Azul U20
14:00 Toluca U20 Tigres U20
Toluca U20
Tigres U20
jm Giamaica - Premier League 1 2
20:30 Tivoli Gardens Cavalier
Tivoli Gardens
Cavalier
18:00 Dunbeholden FC Vere United
Dunbeholden FC
Vere United
il Coppa d'Israele 1 2
17:30 Maccabi Petach Tikva Hapoel Tel-Aviv
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Tel-Aviv
kz Coppa del Kazakistan 1 2
12:00 Zhetysu FK Kaspyi Aktau
Zhetysu
FK Kaspyi Aktau
12:00 FK Maktaaral Tobol Kostanay
FK Maktaaral
Tobol Kostanay
13:00 Akzhayik Uralsk FC Astana
Akzhayik Uralsk
FC Astana
15:00 Ordabasy FK Kyzylzhar
Ordabasy
FK Kyzylzhar
15:00 Sdyushor 8 Shakhter Karagandy
Sdyushor 8
Shakhter Karagandy
gb Scozia - Premiership 1 2
15:30 Motherwell Hibernian
Motherwell
Hibernian
14:00 Aberdeen Dundee Utd
Aberdeen
Dundee Utd
mx Messico - Liga de Expansion 1 2
21:00 Atlante Correcaminos
Atlante
Correcaminos
world Amichevoli per club resto del mondo 1 2
15:00 Kaizer Chiefs Orlando Pirates
Kaizer Chiefs
Orlando Pirates
no Coppa di Norvegia 1 2
16:00 Fram Odd BK
Fram
Odd BK
13:00 Eidsvold TF Raufoss
Eidsvold TF
Raufoss
14:00 Hodd Molde
Hodd
Molde
14:00 Djerv 1919 Viking
Djerv 1919
Viking
14:15 Skeid Lillestrom
Skeid
Lillestrom
12:00 Fana SK Brann
Fana
SK Brann
16:00 Nordstrand Sarpsborg
Nordstrand
Sarpsborg
16:00 Ullern Valerenga
Ullern
Valerenga
16:00 Junkeren Bodo/Glimt
Junkeren
Bodo/Glimt
16:00 Notodden Mjondalen
Notodden
Mjondalen
12:00 Alta Tromso
Alta
Tromso
16:00 Arendal Sandefjord
Arendal
Sandefjord
16:00 Åkra Sandnes Ulf
Åkra
Sandnes Ulf
16:00 Kjelsås Grorud
Kjelsås
Grorud
16:00 IF Ready Stromsgodset
IF Ready
Stromsgodset
16:00 Levanger Ranheim
Levanger
Ranheim
13:00 Flekkerøy Jerv
Flekkerøy
Jerv
11:00 Nardo Stjørdals/Blink
Nardo
Stjørdals/Blink
16:00 Moss Fredrikstad
Moss
Fredrikstad
16:00 Ullensaker/Kisa Stabaek
Ullensaker/Kisa
Stabaek
16:00 Orkla Rosenborg
Orkla
Rosenborg
16:00 Tiller Kristiansund BK
Tiller
Kristiansund BK
de Germania - Regionalliga Nord Est 1 2
11:00 Eilenburg BFC Dynamo
Eilenburg
BFC Dynamo
12:05 ZFC Meuselwitz BSG Chemie Leipzig
ZFC Meuselwitz
BSG Chemie Leipzig
11:00 VSG Altglienicke VfB Auerbach
VSG Altglienicke
VfB Auerbach
11:00 Vfb Germania Halberstadt FSV 63 Luckenwalde
Vfb Germania Halberstadt
FSV 63 Luckenwalde
ni Nicaragua - Apertura 1 2
2:00 Real Esteli HYH Export Sebaco FC
Real Esteli
HYH Export Sebaco FC
2:00 Managua FC Juventus Managua
Managua FC
Juventus Managua
pt Portogallo - Coppa di Lega 1 2
14:30 Farense Santa Clara
Farense
Santa Clara
16:00 FC Arouca Rio Ave
FC Arouca
Rio Ave
17:00 Casa Pia Guimaraes
Casa Pia
Guimaraes
19:30 Boavista Portimonense
Boavista
Portimonense
at Austria - Regionalliga Tirolo 1 2
15:00 SV Wörgl Fugen/Uderns
SV Wörgl
Fugen/Uderns
de Germania - Oberliga Bayern Sud 1 2
16:00 Monaco 1860 II FC Ingolstadt II
Monaco 1860 II
FC Ingolstadt II
at Austria - Regionalliga Vorarlberg 1 2
15:00 Austria Lustenau II Hohenems
Austria Lustenau II
Hohenems
14:00 FC Wolfurt Rot-Weiss Rankweil
FC Wolfurt
Rot-Weiss Rankweil
mx Messico - Apertura 1 2
2:00 Monterrey Unam Pumas
Monterrey
Unam Pumas
0:00 Club America Necaxa
Club America
Necaxa
23:00 Santos Laguna Cruz Azul
Santos Laguna
Cruz Azul
17:00 Toluca Tigres UANL
Toluca
Tigres UANL
2:00 Atlas Juarez FC
Atlas
Juarez FC
at Austria - Regionalliga Salisburgo 1 2
16:00 SV Kuchl USK Anif
SV Kuchl
USK Anif
gb Inghilterra - EFL Cup 1 2
12:00 Sheffield Wednesday Huddersfield
Sheffield Wednesday
Huddersfield
fr Francia - Supercoppa 1 2
18:00 Lilla Paris Saint Germain
Lilla
Paris Saint Germain
at Austria - Erste Liga 1 2
8:30 SK Vorwärts Steyr FC Blau Weiss Linz
SK Vorwärts Steyr
FC Blau Weiss Linz