https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
Florø Sogndal
no
Coppa di Norvegia
luglio 31, 2021 1:00 PM
Florø
Sogndal
1 ---
---
2 ---
world Amichevoli Europa 1 2
8:00 NK Jarun Mladost Zdralovi
NK Jarun
Mladost Zdralovi
11:30 Leeds Real Betis
Leeds
Real Betis
14:00 Bayer Leverkusen Celta Vigo
Bayer Leverkusen
Celta Vigo
13:00 Preston Manchester United
Preston
Manchester United
16:00 Rennes Torino
Rennes
Torino
16:00 VfB Stoccarda Barcellona
VfB Stoccarda
Barcellona
14:30 Strasburgo SC Friburgo
Strasburgo
SC Friburgo
13:30 Arminia Bielefeld Twente
Arminia Bielefeld
Twente
13:30 Bochum Utrecht
Bochum
Utrecht
14:30 Bayern Monaco Napoli
Bayern Monaco
Napoli
13:30 Eintracht Francoforte St Etienne
Eintracht Francoforte
St Etienne
15:30 Mainz Genoa
Mainz
Genoa
13:30 TSG Hoffenheim Reims
TSG Hoffenheim
Reims
13:30 Union Berlino Atletico Bilbao
Union Berlino
Atletico Bilbao
13:30 Borussia M'gladbach Groningen
Borussia M'gladbach
Groningen
13:30 Augsburg Cagliari
Augsburg
Cagliari
13:00 Lorient Angers
Lorient
Angers
14:00 Nantes Clermont Foot
Nantes
Clermont Foot
14:00 Ajax RB Lipsia
Ajax
RB Lipsia
15:00 AZ Real Sociedad
AZ
Real Sociedad
17:00 Troyes Bordeaux
Troyes
Bordeaux
16:00 Lens Udinese
Lens
Udinese
16:30 Strasburgo SC Friburgo
Strasburgo
SC Friburgo
20:30 Nizza Milan
Nizza
Milan
14:00 Brentford West Ham
Brentford
West Ham
16:45 PEC Zwolle Heerenveen
PEC Zwolle
Heerenveen
16:00 Metz Montpellier
Metz
Montpellier
us USA - NPSL 1 2
23:00 SC Cleveland Denton Diablos FC
SC Cleveland
Denton Diablos FC
23:00 FC Baltimore Tulsa Athletics
FC Baltimore
Tulsa Athletics
gb Amichevoli Regno Unito 1 2
10:00 Cardiff Newport County
Cardiff
Newport County
14:00 VVV Panathinaikos
VVV
Panathinaikos
12:00 Bristol City Aston Villa
Bristol City
Aston Villa
9:00 La Nucia Eibar
La Nucia
Eibar
9:00 Osasuna Mirandes
Osasuna
Mirandes
8:00 Malaga Alcorcon
Malaga
Alcorcon
14:00 QPR Leicester
QPR
Leicester
ar Argentina - Nacional B 1 2
19:00 San Martin de San Juan Guillermo Brown
San Martin de San Juan
Guillermo Brown
18:30 All Boys CA Brown de Adrogue
All Boys
CA Brown de Adrogue
21:00 Belgrano CA Alvarado
Belgrano
CA Alvarado
18:00 Club Atlético Temperley Deportivo Maipu
Club Atlético Temperley
Deportivo Maipu
17:00 Villa Dalmine Atletico Rafaela
Villa Dalmine
Atletico Rafaela
18:00 Defensores de Belgrano Barracas Central
Defensores de Belgrano
Barracas Central
18:10 Deportivo Riestra CA Tigre
Deportivo Riestra
CA Tigre
br Brasile - Serie D 1 2
18:30 Moto Club de São Luís 4 de Julho EC
Moto Club de São Luís
4 de Julho EC
18:00 SE Gama Porto Velho EC
SE Gama
Porto Velho EC
18:00 Guarany de Sobral Imperatriz
Guarany de Sobral
Imperatriz
18:00 Madureira RJ Sao Bento
Madureira RJ
Sao Bento
20:00 Inter de Limeira Boavista RJ
Inter de Limeira
Boavista RJ
20:00 Boa Rio Branco ES
Boa
Rio Branco ES
20:00 Sao Raimundo RR Galvez AC
Sao Raimundo RR
Galvez AC
18:00 Juventus Jaragua Do Sul FC Cascavel
Juventus Jaragua Do Sul
FC Cascavel
19:00 Caucaia Sousa EC
Caucaia
Sousa EC
18:00 America RN Treze
America RN
Treze
18:30 SC Jaragua Uniao Rondonopolis
SC Jaragua
Uniao Rondonopolis
19:00 Tocantinopolis EC Juventude MA
Tocantinopolis EC
Juventude MA
19:00 Aparecidense Brasiliense
Aparecidense
Brasiliense
19:00 Juazeirense CS Sergipe
Juazeirense
CS Sergipe
19:00 Atletico Alagoinhas Murici
Atletico Alagoinhas
Murici
21:00 Fast Clube GA Sampaio
Fast Clube
GA Sampaio
18:00 Campinense Clube FC Atlético Cearense
Campinense Clube
FC Atlético Cearense
22:00 Esportivo Bento Goncalves Marcilio Dias
Esportivo Bento Goncalves
Marcilio Dias
22:00 Portuguesa Desportos Bangu
Portuguesa Desportos
Bangu
us USA - MLS 1 2
2:00 LA Galaxy Portland Timbers
LA Galaxy
Portland Timbers
22:00 New York Red Bulls New England Revolution
New York Red Bulls
New England Revolution
0:00 Orlando City SC Atlanta United
Orlando City SC
Atlanta United
23:30 FC Cincinnati DC United
FC Cincinnati
DC United
21:00 Seattle Sounders San Jose Earthquakes
Seattle Sounders
San Jose Earthquakes
us USA - USL Championship 1 2
23:30 Louisville City FC OKC Energy FC
Louisville City FC
OKC Energy FC
23:00 Charlotte Independence Tampa Bay Rowdies
Charlotte Independence
Tampa Bay Rowdies
23:00 Loudoun United FC Colorado Switchbacks FC
Loudoun United FC
Colorado Switchbacks FC
23:30 Birmingham Legion FC Atlanta United II
Birmingham Legion FC
Atlanta United II
23:00 Pittsburgh Riverhounds Hartford Athletic
Pittsburgh Riverhounds
Hartford Athletic
br Brasile - Serie B 1 2
19:30 Vitoria Avai
Vitoria
Avai
0:30 Cruzeiro Londrina
Cruzeiro
Londrina
22:00 Brasil de Pelotas Sampaio Correa
Brasil de Pelotas
Sampaio Correa
14:00 Guarani Vila Nova
Guarani
Vila Nova
br Brasile - Serie A 1 2
22:00 San Paolo Palmeiras
San Paolo
Palmeiras
20:00 Fluminense EC Juventude
Fluminense
EC Juventude
23:00 Internacional Cuiabá EC
Internacional
Cuiabá EC
cn Cina - 1ª Divisione 1 2
11:35 Zhejiang Beijing Sport - Università FC
Zhejiang
Beijing Sport - Università FC
11:35 Heilongjiang Ice City Nantong Zhiyun
Heilongjiang Ice City
Nantong Zhiyun
se Svezia - Superettan 1 2
15:00 Trelleborgs FF Helsingborg
Trelleborgs FF
Helsingborg
15:00 Vasalunds IF AFC Eskilstuna
Vasalunds IF
AFC Eskilstuna
py Paraguay - Divisione Intermedia 1 2
14:00 Club General Diaz Sportivo San Lorenzo
Club General Diaz
Sportivo San Lorenzo
14:00 Sportivo Trinidense General Caballero
Sportivo Trinidense
General Caballero
ao Angola Girabola 1 2
14:30 Progresso do Sambizanga FC Bravos do Maquis
Progresso do Sambizanga
FC Bravos do Maquis
14:30 Wiliete SC Baixa de Cassanje
Wiliete SC
Baixa de Cassanje
14:30 Santa Rita de Cassia GD Interclube
Santa Rita de Cassia
GD Interclube
14:30 Petro Luanda Sagrada Esperanca
Petro Luanda
Sagrada Esperanca
14:30 SC de Cabinda FC Cuando Cubango
SC de Cabinda
FC Cuando Cubango
14:30 Academica do Lobito Desportivo da Huila
Academica do Lobito
Desportivo da Huila
14:30 CR Da Caala Recreativo do Libolo
CR Da Caala
Recreativo do Libolo
14:30 Primeiro de Agosto Ferroviario do Huambo
Primeiro de Agosto
Ferroviario do Huambo
lt Lituania - II Lyga 1 2
12:00 FM Klaipedos FK Dziugas Telsiai II
FM Klaipedos
FK Dziugas Telsiai II
15:00 Garliava Kaunas FK Dainava Alytus II
Garliava Kaunas
FK Dainava Alytus II
14:00 FM FORTŪNA Kaunas FK Silute
FM FORTŪNA Kaunas
FK Silute
9:00 FK Saned BFA Vilnius II
FK Saned
BFA Vilnius II
se Svezia - Allsvenskan 1 2
15:30 Degerfors Varbergs BoIS FC
Degerfors
Varbergs BoIS FC
by Bielorussia - Premier League 1 2
15:00 FC Smorgon Slavia Mozyr
FC Smorgon
Slavia Mozyr
is Islanda - 1 Deild 1 2
14:00 IBV Vestmannaeyjar Afturelding
IBV Vestmannaeyjar
Afturelding
uy Uruguay - Apertura 1 2
18:00 Boston River IA Sud America
Boston River
IA Sud America
20:15 Montevideo Wanderers Club Atletico Progreso
Montevideo Wanderers
Club Atletico Progreso
ua Ucraina - Persha Liga 1 2
15:00 FK Minai Prykarpattya Ivano Frankivsk
FK Minai
Prykarpattya Ivano Frankivsk
15:00 FC Metalist 1925 FC Uzhgorod
FC Metalist 1925
FC Uzhgorod
16:00 Polissya Zhytomyr FC Hirnyk Sport Komsomolsk
Polissya Zhytomyr
FC Hirnyk Sport Komsomolsk
14:00 FC Kramatorsk Kremin Kreminchuh
FC Kramatorsk
Kremin Kreminchuh
16:00 Olimpik Donetsk Prykarpattya Ivano Frankivsk
Olimpik Donetsk
Prykarpattya Ivano Frankivsk
14:00 Vpk Agro Shevchenkivka Ahrobiznes Volochysk
Vpk Agro Shevchenkivka
Ahrobiznes Volochysk
cl Cile - Primera B 1 2
21:30 Union San Felipe Santiago Morning
Union San Felipe
Santiago Morning
19:00 Deportes Temuco Cobreloa
Deportes Temuco
Cobreloa
au Australia NPL Queensland 1 2
9:00 Peninsula Power Magpies Crusaders
Peninsula Power
Magpies Crusaders
8:30 Lions FC Gold Coast United
Lions FC
Gold Coast United
9:00 Moreton Bay United Eastern Suburbs
Moreton Bay United
Eastern Suburbs
7:15 Capalaba FC Brisbane Roar FC U21
Capalaba FC
Brisbane Roar FC U21
au Australia - Victoria Premier League 1 2
7:30 Hume City South Melbourne
Hume City
South Melbourne
8:30 Altona Magic Eastern Lions
Altona Magic
Eastern Lions
5:00 Avondale St Albans Saints
Avondale
St Albans Saints
rs Serbia - Super Liga 1 2
19:00 FK Radnik Surdulica Radnicki Nis
FK Radnik Surdulica
Radnicki Nis
16:55 Spartak Subotica Stella Rossa Belgrado
Spartak Subotica
Stella Rossa Belgrado
cn Cina - Super League 1 2
8:30 Wuhan Changchun Yatai
Wuhan
Changchun Yatai
10:30 Dalian Pro Beijing Guoan
Dalian Pro
Beijing Guoan
12:30 Hebei Tianjin Jinmen Tigers
Hebei
Tianjin Jinmen Tigers
12:30 Shanghai Haigang Shanghai Shenhua
Shanghai Haigang
Shanghai Shenhua
br Brasile - Serie C 1 2
20:00 Mirassol Oeste
Mirassol
Oeste
20:00 Paysandu Tombense MG
Paysandu
Tombense MG
18:00 Ferroviario Botafogo PB
Ferroviario
Botafogo PB
22:00 Jacuipense Floresta EC
Jacuipense
Floresta EC
pl Polonia - Liga I 1 2
10:40 GKS Katowice CWKS Resovia Rzeszów
GKS Katowice
CWKS Resovia Rzeszów
18:30 Arka Gdynia Zaglebie Sosnowiec
Arka Gdynia
Zaglebie Sosnowiec
16:00 GKS Jastrzebie MKS Puszcza Niepolomice
GKS Jastrzebie
MKS Puszcza Niepolomice
pl Polonia - Liga II 1 2
16:00 Sokol Ostroda Pogon Grodzisk Mazowiecki
Sokol Ostroda
Pogon Grodzisk Mazowiecki
15:00 Radunia Stezyca Lech Poznan II
Radunia Stezyca
Lech Poznan II
17:00 Stal Rzeszow Garbarnia Krakow
Stal Rzeszow
Garbarnia Krakow
15:00 Znicz Pruszków Motor Lublin
Znicz Pruszków
Motor Lublin
16:00 KS Wisla Pulawy GKS Belchatow
KS Wisla Pulawy
GKS Belchatow
16:00 KKS 1925 Kalisz Olimpia Elblag
KKS 1925 Kalisz
Olimpia Elblag
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo C 1 2
14:00 Kemi City FC GBK
Kemi City FC
GBK
15:00 JS Hercules FC Vaajakoski
JS Hercules
FC Vaajakoski
14:00 RoPS II OLS
RoPS II
OLS
ro Romania - Liga 1 1 2
15:30 FC Voluntari FC U Craiova 1948
FC Voluntari
FC U Craiova 1948
19:00 CFR Cluj Chindia Targoviste
CFR Cluj
Chindia Targoviste
fi Finlandia - Veikkausliiga 1 2
12:00 Haka HIFK
Haka
HIFK
14:00 HJK Helsinki SJK
HJK Helsinki
SJK
se Svezia - 2ª Divisione - Södra Svealand 1 2
13:00 Arameiska-Syrianska Trosa Vagnhärad SK
Arameiska-Syrianska
Trosa Vagnhärad SK
12:00 Rynninge IK Mjölby AI
Rynninge IK
Mjölby AI
14:00 Karlslunds IF HFK Värmbols FC
Karlslunds IF HFK
Värmbols FC
12:00 Eskilstuna City FK Huddinge IF
Eskilstuna City FK
Huddinge IF
12:00 Syrianska FC Motala AIF FK
Syrianska FC
Motala AIF FK
11:30 Tyresö FF Smedby AIS
Tyresö FF
Smedby AIS
se Svezia - 2ª Divisione - Norra Götaland 1 2
14:00 IF Karlstad II Vanersborgs FK
IF Karlstad II
Vanersborgs FK
13:00 IFK Skövde FK Angered BK
IFK Skövde FK
Angered BK
11:00 Stenungsunds IF Yxhults IK
Stenungsunds IF
Yxhults IK
ar Argentina - Primera B Metropolitana 1 2
18:00 Sacachispas Villa San Carlos
Sacachispas
Villa San Carlos
18:00 JJ Urquiza Defensores Unidos
JJ Urquiza
Defensores Unidos
18:00 Acassuso Deportivo Armenio
Acassuso
Deportivo Armenio
18:00 CSD Flandria UAI Urquiza
CSD Flandria
UAI Urquiza
18:00 Canuelas FC Club Comunicaciones
Canuelas FC
Club Comunicaciones
18:00 Argentino Quilmes Fenix
Argentino Quilmes
Fenix
se Svezia - 2ª Divisione Ovest - Götaland 1 2
12:00 Eskilsminne IF Husqvarna FF
Eskilsminne IF
Husqvarna FF
12:00 BK Astrio Ullareds IK
BK Astrio
Ullareds IK
12:00 Torslanda IK Höganäs BK
Torslanda IK
Höganäs BK
au Australia - Brisbane Premier League 1 2
8:00 Western Spirit Albany Creek
Western Spirit
Albany Creek
7:00 St George Willawong FC Brisbane Knights
St George Willawong FC
Brisbane Knights
9:00 University of Queensland Acacia Ridge
University of Queensland
Acacia Ridge
8:00 The Gap The Lakes
The Gap
The Lakes
ke Kenya - Premier League 1 2
10:00 Bidco United Western Stima
Bidco United
Western Stima
12:00 Vihiga United Ulinzi Stars
Vihiga United
Ulinzi Stars
12:00 Nzoia Sugar Bandari FC
Nzoia Sugar
Bandari FC
12:00 Mathare United Sofapaka FC
Mathare United
Sofapaka FC
12:00 KCB Posta Rangers
KCB
Posta Rangers
12:00 Kakamega Homeboyz Kariobangi Sharks
Kakamega Homeboyz
Kariobangi Sharks
ee Estonia - Meistriliiga 1 2
16:00 Paide Linnameeskond Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
Flora Tallinn
10:00 JK Viljandi Tulevik JK Tammeka Tartu
JK Viljandi Tulevik
JK Tammeka Tartu
lv Lettonia - Virsliga 1 2
16:00 Valmiera FC FK Spartaks Jurmala
Valmiera FC
FK Spartaks Jurmala
au Australia - South Australian Premier League 1 2
5:30 South Adelaide Adelaide Comets
South Adelaide
Adelaide Comets
5:30 Adelaide City Sturt Lions
Adelaide City
Sturt Lions
us USA - USL League One 1 2
23:00 Chattanooga Red Wolves Forward Madison FC
Chattanooga Red Wolves
Forward Madison FC
22:30 Richmond Kickers FC Tucson
Richmond Kickers
FC Tucson
se Svezia - 2ª Divisione - Norra Svealand 1 2
12:00 Enkopings SK IFK Österåkers FK
Enkopings SK
IFK Österåkers FK
11:00 Sandvikens AIK FK Kungsängens IF
Sandvikens AIK FK
Kungsängens IF
12:00 Karlbergs BK FC Arlanda
Karlbergs BK
FC Arlanda
13:00 Gamla Upsala SK FC Gute
Gamla Upsala SK
FC Gute
12:00 Enskede IK FC Järfälla
Enskede IK
FC Järfälla
12:30 IFK Stocksund IFK Lidingo
IFK Stocksund
IFK Lidingo
uz Uzbekistan - PFL 1 2
15:00 Sogdiana Jizzakh AGMK
Sogdiana Jizzakh
AGMK
15:00 FK Andijan FK Turan
FK Andijan
FK Turan
se Svezia - 2ª Divisione - Norrland 1 2
12:00 Gottne IF IFK Östersund
Gottne IF
IFK Östersund
13:00 Täfteå IK Ytterhogdals IK
Täfteå IK
Ytterhogdals IK
13:00 Friska Viljor FC Bergnäsets AIK
Friska Viljor FC
Bergnäsets AIK
13:00 Team TG FF Sandviks IK
Team TG FF
Sandviks IK
17:30 Notvikens IK Storfors AIK
Notvikens IK
Storfors AIK
11:00 Stöde IF Skellefteå FF
Stöde IF
Skellefteå FF
10:00 Frösö IF Bodens BK FF
Frösö IF
Bodens BK FF
ie Irlanda - Premier Division 1 2
18:45 Sligo Rovers Dundalk
Sligo Rovers
Dundalk
18:30 Longford Town Derry City
Longford Town
Derry City
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo A 1 2
14:00 Reipas Atlantis
Reipas
Atlantis
14:00 MyPa PK Keski-Uusimaa
MyPa
PK Keski-Uusimaa
15:30 MiPK JaPS
MiPK
JaPS
se Svezia - 2ª Divisione - Södra Götaland 1 2
12:00 KSF Prespa Birlik BK Olympic
KSF Prespa Birlik
BK Olympic
12:00 IFK Berga Nosaby
IFK Berga
Nosaby
12:00 FC Rosengård 1917 Asarums IF FK
FC Rosengård 1917
Asarums IF FK
12:00 FK Karlskrona Kristianstad FC
FK Karlskrona
Kristianstad FC
13:00 Sölvesborgs GoIF IFK Hassleholm
Sölvesborgs GoIF
IFK Hassleholm
13:00 Hässleholms IF Räppe GOIF
Hässleholms IF
Räppe GOIF
13:00 IFK Karlshamn FBK Balkan
IFK Karlshamn
FBK Balkan
kr Corea del Sud - K-League 2 1 2
11:00 Gyeongnam FC FC Anyang
Gyeongnam FC
FC Anyang
11:00 Gimcheon Sangmu FC Bucheon
Gimcheon Sangmu FC
Bucheon
by Bielorussia - 1ª Divisione 1 2
11:30 FC Baranovichi FK Arsenal Dzyarzhynsk
FC Baranovichi
FK Arsenal Dzyarzhynsk
15:30 Belshina Bobruisk FK Krumkachy Minsk
Belshina Bobruisk
FK Krumkachy Minsk
13:30 Naftan Novopolotsk FC Slonim
Naftan Novopolotsk
FC Slonim
10:00 FC Lida Shakhtar Petrikov
FC Lida
Shakhtar Petrikov
au Australia - Northern NSW - Premier League 1 2
7:00 Maitland FC Adamstown Rosebud
Maitland FC
Adamstown Rosebud
ee Estonia - Esiliiga 1 2
16:00 Tartu JK Welco FC Elva
Tartu JK Welco
FC Elva
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo B 1 2
14:00 SalPa FC Honka Akatemia
SalPa
FC Honka Akatemia
14:00 VJS Vantaa Tampereen Ilves 2
VJS Vantaa
Tampereen Ilves 2
14:00 EPS HJS Akatemia
EPS
HJS Akatemia
15:30 Ilves Kissat FC Jazz
Ilves Kissat
FC Jazz
au Australia - Western Australia Premier League 1 2
7:00 Inglewood United Bayswater City
Inglewood United
Bayswater City
7:00 Sorrento Rockingham City FC
Sorrento
Rockingham City FC
7:00 ECU Joondalup Balcatta
ECU Joondalup
Balcatta
7:00 Cockburn City Floreat Athena
Cockburn City
Floreat Athena
7:00 Gwelup Croatia SC Perth SC
Gwelup Croatia SC
Perth SC
lt Lituania - Lega 1 1 2
15:00 FK Siauliai FK Neptunas Klaipeda
FK Siauliai
FK Neptunas Klaipeda
15:00 FK Panevezys II Banga Gargzdai II
FK Panevezys II
Banga Gargzdai II
lt Lituania - Lega A 1 2
14:00 Nevezis Hegelmann Litauen
Nevezis
Hegelmann Litauen
si Slovenia - 2. SNL 1 2
16:30 NK Rudar Velenje NK Krka
NK Rudar Velenje
NK Krka
15:30 Roltek DOB Jadran Dekani
Roltek DOB
Jadran Dekani
15:30 NK Primorje Ajdovscina NK Rogaska
NK Primorje Ajdovscina
NK Rogaska
17:00 NK Brezice NK Fuzinar
NK Brezice
NK Fuzinar
15:00 NK Bilje ND Ilirija Lubiana
NK Bilje
ND Ilirija Lubiana
cz Repubblica Ceca - 3. Liga 1 2
15:00 Hanacka Slavia Kromeriz SC Znojmo
Hanacka Slavia Kromeriz
SC Znojmo
15:00 FK Blansko FC Vratimov
FK Blansko
FC Vratimov
15:00 Jiskra Domazlice Slavoj Vysehrad
Jiskra Domazlice
Slavoj Vysehrad
15:00 FK Prepere FK Teplice B
FK Prepere
FK Teplice B
15:00 Usti N Orlici Bohemians 1905 B
Usti N Orlici
Bohemians 1905 B
15:00 Slovan Velvary Slovan Liberec U21
Slovan Velvary
Slovan Liberec U21
15:00 Sokol Zivanice FK Zbuzany 1953
Sokol Zivanice
FK Zbuzany 1953
8:15 Viktoria Otrokovice Hlucin
Viktoria Otrokovice
Hlucin
8:15 Frydek Mistek Slovan Rosice
Frydek Mistek
Slovan Rosice
8:15 Benesov Kraluv Dvur
Benesov
Kraluv Dvur
8:15 Banik Sokolov Motorlet Praga
Banik Sokolov
Motorlet Praga
8:15 SK Rakovnik Viktoria Plzen B
SK Rakovnik
Viktoria Plzen B
8:15 FK Loko Vltavin FC Pisek
FK Loko Vltavin
FC Pisek
kr Corea del Sud - K-League 1 1 2
11:00 FC Seul Ulsan Hyundai
FC Seul
Ulsan Hyundai
11:00 Jeju United Incheon Utd
Jeju United
Incheon Utd
bg Bulgaria - 1ª Liga 1 2
15:45 Botev Vratsa Levski Sofia
Botev Vratsa
Levski Sofia
18:00 Ludogorets Razgrad CSKA 1948 Sofia
Ludogorets Razgrad
CSKA 1948 Sofia
pe Perù - Primera Division 1 2
20:30 Sport Huancayo UTC Cajamarca
Sport Huancayo
UTC Cajamarca
18:15 Universitario de Deportes Carlos Manucci
Universitario de Deportes
Carlos Manucci
16:00 Cesar Vallejo Alianza Atletico
Cesar Vallejo
Alianza Atletico
cz Repubblica Ceca - 2. Liga 1 2
8:15 MFK Vyskov SK Lisen
MFK Vyskov
SK Lisen
8:15 Trinec Dukla Praga
Trinec
Dukla Praga
15:00 FK Pribram FK MAS Taborsko
FK Pribram
FK MAS Taborsko
bo Bolivia - Apertura 1 2
21:15 Club Aurora The Strongest
Club Aurora
The Strongest
19:00 Real Santa Cruz Independiente Petrolero
Real Santa Cruz
Independiente Petrolero
0:30 Blooming Atletico Palmaflor Vinto
Blooming
Atletico Palmaflor Vinto
23:30 Bolivar Jorge Wilstermann
Bolivar
Jorge Wilstermann
ec Ecuador - Campeonato Nacional 1 2
21:30 Guayaquil City Deportivo Cuenca
Guayaquil City
Deportivo Cuenca
19:00 Mushuc Runa Club 9 de Octubre
Mushuc Runa
Club 9 de Octubre
0:00 Manta FC Universidad Catolica del Ecuador
Manta FC
Universidad Catolica del Ecuador
ar Argentina - Primera D Metropolitana 1 2
18:00 Argentino de Rosario CA Lugano
Argentino de Rosario
CA Lugano
ru Russia - 1ª Divisione 1 2
14:00 Torpedo Mosca Tekstilshik Ivanovo
Torpedo Mosca
Tekstilshik Ivanovo
14:00 FC Orenburg Fakel Voronezh
FC Orenburg
Fakel Voronezh
10:00 FK Yenisey Alania Vladikavkaz
FK Yenisey
Alania Vladikavkaz
15:00 Neftekhimik Nizhnekamsk Metallurg Lipetsk
Neftekhimik Nizhnekamsk
Metallurg Lipetsk
16:00 Rotor Volgograd Volgar G Astrakhan
Rotor Volgograd
Volgar G Astrakhan
16:00 PFC Kuban Spartak Mosca II
PFC Kuban
Spartak Mosca II
14:00 Akron Togliatti Baltika Kaliningrad
Akron Togliatti
Baltika Kaliningrad
14:00 Kamaz Nab Chelny SKA Energia Khabarovsk
Kamaz Nab Chelny
SKA Energia Khabarovsk
15:00 Krasnodar II FC Olimp-Dolgoprudny
Krasnodar II
FC Olimp-Dolgoprudny
14:30 Veles Tom Tomsk
Veles
Tom Tomsk
fo Isole Faroe - 1ª Divisione 1 2
13:00 NSI Runavik II AB Argir
NSI Runavik II
AB Argir
13:00 B71 Sandur Vikingur Gota II
B71 Sandur
Vikingur Gota II
17:00 Skala EB/Streymur II
Skala
EB/Streymur II
14:00 FC Suduroy KI Klaksvik II
FC Suduroy
KI Klaksvik II
cz Repubblica Ceca - 1. Liga 1 2
17:00 Slovan Liberec Sparta Praga
Slovan Liberec
Sparta Praga
14:00 MFK Karvina Hradec Kralove
MFK Karvina
Hradec Kralove
14:00 Sigma Olomouc Pardubice
Sigma Olomouc
Pardubice
14:00 Mlada Boleslav FK Jablonec
Mlada Boleslav
FK Jablonec
de Germania - Lega 3 1 2
12:00 SV Meppen Kaiserslautern
SV Meppen
Kaiserslautern
12:00 Wehen SV Monaco 1860
Wehen SV
Monaco 1860
12:00 Saarbrucken VfL Osnabruck
Saarbrucken
VfL Osnabruck
12:00 FC Viktoria Köln Zwickau
FC Viktoria Köln
Zwickau
12:00 Magdeburg Freiburg II
Magdeburg
Freiburg II
12:00 Borussia Dortmund II Waldhof Mannheim
Borussia Dortmund II
Waldhof Mannheim
md Moldova - Divisione A 1 2
15:00 CF Sparta Selemet Olimp Comrat
CF Sparta Selemet
Olimp Comrat
ba Bosnia-Erzegovina - Premier Liga 1 2
17:00 Zeljeznicar NK Posusje
Zeljeznicar
NK Posusje
19:00 Sarajevo Zrinjski Mostar
Sarajevo
Zrinjski Mostar
md Moldavia - Divisione Nazionale 1 2
15:00 FC Dinamo Auto FC Balti
FC Dinamo Auto
FC Balti
au Australia Capital Territory Premier League 1 2
7:30 Monaro Panthers West Canberra Wanderers FC
Monaro Panthers
West Canberra Wanderers FC
5:00 Belconnen United Canberra Olympic
Belconnen United
Canberra Olympic
kh Cambogia - C-League 1 2
8:30 Asia Euro United Soltilo Angkor
Asia Euro United
Soltilo Angkor
8:30 National Police Commissary Tiffy Army FC
National Police Commissary
Tiffy Army FC
11:00 Svay Rieng FC Boeung Ket FC
Svay Rieng FC
Boeung Ket FC
ar Argentina - Copa de la Liga Profesional 1 2
21:00 Racing Club Sarmiento
Racing Club
Sarmiento
18:45 Lanus Union Santa Fe
Lanus
Union Santa Fe
16:30 Colon Godoy Cruz
Colon
Godoy Cruz
23:15 Platense CA Independiente
Platense
CA Independiente
my Malesia - Premier League 1 2
8:45 Kelantan FC Terengganu II
Kelantan FC
Terengganu II
13:00 Negeri Sembilan Perak II
Negeri Sembilan
Perak II
8:15 Kuching FA Sarawak United
Kuching FA
Sarawak United
ch Svizzera - Challenge League 1 2
16:00 Kriens Thun
Kriens
Thun
16:00 Yverdon Sport FC Stade Lausanne-Ouchy
Yverdon Sport FC
Stade Lausanne-Ouchy
16:00 Aarau FC Schaffhausen
Aarau
FC Schaffhausen
fr Francia - Ligue 2 1 2
17:00 Niort Caen
Niort
Caen
17:00 Ajaccio Amiens
Ajaccio
Amiens
17:00 Paris FC Dunkerque
Paris FC
Dunkerque
17:00 Guingamp Valenciennes
Guingamp
Valenciennes
13:00 Nimes Digione
Nimes
Digione
17:00 Rodez Aveyron Pau
Rodez Aveyron
Pau
17:00 US Quevilly SC Bastia
US Quevilly
SC Bastia
17:00 Nancy Tolosa
Nancy
Tolosa
17:00 Sochaux Le Havre
Sochaux
Le Havre
bd Bangladesh - Premier League 1 2
10:00 Arambagh KS Bashundhara Kings
Arambagh KS
Bashundhara Kings
10:00 Uttar Baridhara Club Sheikh Jamal
Uttar Baridhara Club
Sheikh Jamal
10:00 Chittagong Abahani Bangladesh Police Club
Chittagong Abahani
Bangladesh Police Club
10:00 Mohammedan Dhaka Brothers Union
Mohammedan Dhaka
Brothers Union
uy Uruguay - Segunda 1 2
14:45 Rampla Juniors Cerro
Rampla Juniors
Cerro
dk Danimarca - Superligaen 1 2
14:00 Viborg Midtjylland
Viborg
Midtjylland
hr Croazia - 1.HNL 1 2
18:00 Istra 1961 HNK Gorica
Istra 1961
HNK Gorica
de Germania - Bundesliga II 1 2
18:30 Fortuna Dusseldorf Werder Brema
Fortuna Dusseldorf
Werder Brema
11:30 FC Ingolstadt Heidenheim
FC Ingolstadt
Heidenheim
11:30 Jahn Regensburg Sandhausen
Jahn Regensburg
Sandhausen
11:30 Hannover 96 Hansa Rostock
Hannover 96
Hansa Rostock
pl Polonia - Ekstraklasa 1 2
13:00 Stal Mielec Piast Gliwice
Stal Mielec
Piast Gliwice
15:30 Termalica BB Nieciecza Wisla Cracovia
Termalica BB Nieciecza
Wisla Cracovia
18:00 Radomiak Radom Legia Varsavia
Radomiak Radom
Legia Varsavia
si Slovenia - Prva Liga 1 2
15:00 NS Mura NK Bravo
NS Mura
NK Bravo
18:15 NK Celje Koper
NK Celje
Koper
bg Bulgaria - B PFG 1 2
17:00 Litex Lovech Sportist Svoge
Litex Lovech
Sportist Svoge
15:30 Levski Lom FK Sozopol
Levski Lom
FK Sozopol
15:30 Spartak Varna Strumska Slava
Spartak Varna
Strumska Slava
15:30 Marek Dupnitsa Septemvri Sofia
Marek Dupnitsa
Septemvri Sofia
dk Danimarca - 1ª Divisione 1 2
11:30 Fremad Amager AC Horsens
Fremad Amager
AC Horsens
11:30 Esbjerg FC Helsingor
Esbjerg
FC Helsingor
at Austria - Regionalliga Centro 1 2
17:00 St. Anna am Aigen Deutschlandsberger SC
St. Anna am Aigen
Deutschlandsberger SC
15:00 SV Ried II WAC St Andra II
SV Ried II
WAC St Andra II
au Australia - Tasmania Premier League 1 2
4:00 South Hobart Olympia FC Warriors
South Hobart
Olympia FC Warriors
6:30 Launceston City Glenorchy Knights FC
Launceston City
Glenorchy Knights FC
4:00 Riverside Olympic Clarence Zebras FC
Riverside Olympic
Clarence Zebras FC
se Svezia - Juniorallsvenskan 1 2
12:00 Mjallby AIF U19 BK Hacken U19
Mjallby AIF U19
BK Hacken U19
12:00 IFK Goteborg U19 Osters IF U19
IFK Goteborg U19
Osters IF U19
12:00 Orgryte U19 Malmo FF U19
Orgryte U19
Malmo FF U19
12:00 Trelleborgs FF U19 Elfsborg U19
Trelleborgs FF U19
Elfsborg U19
14:30 Hammarby U19 Djurgardens IF U19
Hammarby U19
Djurgardens IF U19
11:00 GAIS U19 Kalmar FF U19
GAIS U19
Kalmar FF U19
13:00 Helsingborgs U19 Halmstads BK U19
Helsingborgs U19
Halmstads BK U19
12:00 Atvidabergs FF U19 Jonkopings Sodra IF U19
Atvidabergs FF U19
Jonkopings Sodra IF U19
br Brasile - Coppa di Brasile 1 2
19:30 Fluminense Criciuma
Fluminense
Criciuma
ch Svizzera - Super League 1 2
16:00 FC Zurigo Losanna Sports
FC Zurigo
Losanna Sports
18:30 Young Boys Grasshoppers
Young Boys
Grasshoppers
ro Romania - Liga II 1 2
8:00 Astra Giurgiu Metaloglobus Bucuresti
Astra Giurgiu
Metaloglobus Bucuresti
8:00 Unirea Dej FC Unirea 2004 Slobozia
Unirea Dej
FC Unirea 2004 Slobozia
8:00 Petrolul Ploiesti CSMS Iasi
Petrolul Ploiesti
CSMS Iasi
8:00 CS Concordia Chiajna FC Unirea Constanta
CS Concordia Chiajna
FC Unirea Constanta
8:00 FC Ripensia Timisoara Dunarea Calarasi
FC Ripensia Timisoara
Dunarea Calarasi
10:30 AFC Hermannstadt Gloria Buzau
AFC Hermannstadt
Gloria Buzau
8:00 ACS Viitorul Selimbar Dacia Unirea Braila
ACS Viitorul Selimbar
Dacia Unirea Braila
co Colombia - Primera A 1 2
21:00 Deportes Tolima Alianza Petrolera
Deportes Tolima
Alianza Petrolera
1:00 Deportes Quindio Rionegro Aguilas
Deportes Quindio
Rionegro Aguilas
23:05 Deportivo Cali Atletico Bucaramanga
Deportivo Cali
Atletico Bucaramanga
ua Ucraina - Vyscha Liga 1 2
16:30 Chernomorets Odessa Dnipro-1
Chernomorets Odessa
Dnipro-1
14:00 FK Minai PFC Oleksandria
FK Minai
PFC Oleksandria
hu Ungheria - NB I 1 2
18:00