https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
world Amichevoli Europa
2
3
SpVg Schonnebeck TSG Sprockhovel
SpVg Schonnebeck
TSG Sprockhovel
17:00
TP
1
1
Karlslunde IF FA 2000
Karlslunde IF
FA 2000
16:30
TP
2
1
Avranches Voltigeurs de Chateaubriant
Avranches
Voltigeurs de Chateaubriant
16:58
TP
16:00 Slovan Galanta KFC Komarno
Slovan Galanta
KFC Komarno
D
2
3
Blekitni Stargard Gwardia Koszalin
Blekitni Stargard
Gwardia Koszalin
16:00
TP
4
3
SR Fach-Donaufeld Langenrohr
SR Fach-Donaufeld
Langenrohr
16:30
TP
8:00 FC Andorra UD Ibiza
FC Andorra
UD Ibiza
D
2
0
Southport Marine
Southport
Marine
18:45
TP
0
4
Pirin Blagoevgrad Apoel Nicosia
Pirin Blagoevgrad
Apoel Nicosia
15:00
TP
1
1
Stade Briochin Vannes OC
Stade Briochin
Vannes OC
16:00
TP
3
1
Stafford Rangers Hednesford
Stafford Rangers
Hednesford
18:45
TP
2
1
York Middlesbrough
York
Middlesbrough
18:00
TP
18:00 NK Aluminij SD Cirkulane
NK Aluminij
SD Cirkulane
D
1
3
FC Tatran Presov U19 FC Lokomotiva Kosice U19
FC Tatran Presov U19
FC Lokomotiva Kosice U19
8:00
TP
2
0
Manchester City Preston
Manchester City
Preston
18:00
TP
2
3
Guiseley Leeds
Guiseley
Leeds
18:30
TP
0
0
Rabotnicki Skopje KF Gjilani
Rabotnicki Skopje
KF Gjilani
15:00
TP
1
1
Torpedo Kutaisi Kolkheti Poti
Torpedo Kutaisi
Kolkheti Poti
16:00
TP
3
2
Al Feiha Ajman SCC
Al Feiha
Ajman SCC
15:30
TP
0
2
Cadiz Las Palmas
Cadiz
Las Palmas
17:00
TP
17:30 AC Taverne FC Paradiso
AC Taverne
FC Paradiso
D
2
0
Patro Eisden Maasmechelen Maastricht
Patro Eisden Maasmechelen
Maastricht
17:00
TP
1
0
NK Hrvatski Dragovoljac Karlovac
NK Hrvatski Dragovoljac
Karlovac
16:00
TP
1
2
NAC Almere City FC
NAC
Almere City FC
17:00
TP
2
1
Levante Atromitos Athinon
Levante
Atromitos Athinon
17:00
TP
0
0
De Treffers De Graafschap
De Treffers
De Graafschap
17:00
TP
1
2
Rijnsburgse Boys Telstar
Rijnsburgse Boys
Telstar
17:16
TP
1
1
Slavija Pleternica NK Nask Nasice
Slavija Pleternica
NK Nask Nasice
16:00
TP
17:30 SV Wacker Obercastrop SpVgg Erkenschwick
SV Wacker Obercastrop
SpVgg Erkenschwick
D
2
3
NK Opatija Orijent
NK Opatija
Orijent
16:30
TP
1
0
Mainz Gazisehir Gaziantep FK
Mainz
Gazisehir Gaziantep FK
16:00
TP
4
0
FSV Francoforte Sportfreunde Siegen
FSV Francoforte
Sportfreunde Siegen
17:00
TP
9
0
VfL Osnabruck Sportfreunde Lotte
VfL Osnabruck
Sportfreunde Lotte
13:00
TP
1
1
Lazio Padova
Lazio
Padova
16:00
TP
10:00 Genk RWD Molenbeek
Genk
RWD Molenbeek
D
gb Amichevoli Regno Unito
0
1
Plymouth Bristol City
Plymouth
Bristol City
17:00
TP
3
1
Dartford Sutton Utd
Dartford
Sutton Utd
18:30
TP
1
2
Port Vale Sheffield Wednesday
Port Vale
Sheffield Wednesday
18:30
TP
18:30 Walsall West Brom
Walsall
West Brom
A
2
1
Wigan Stoke
Wigan
Stoke
18:30
TP
0
2
Warrington Town Accrington Stanley
Warrington Town
Accrington Stanley
18:30
TP
2
4
Coalville Kettering
Coalville
Kettering
18:30
TP
1
1
Dollingstown Loughgall
Dollingstown
Loughgall
18:00
TP
1
5
Darlington 1883 Harrogate Town
Darlington 1883
Harrogate Town
18:30
TP
2
1
Eastbourne Borough Millwall U23
Eastbourne Borough
Millwall U23
18:15
TP
2
1
Fleetwood Town Huddersfield
Fleetwood Town
Huddersfield
18:00
TP
0
0
Tranmere Sunderland
Tranmere
Sunderland
18:00
TP
2
1
Oldham Crewe
Oldham
Crewe
18:00
TP
1
0
Mansfield Coventry
Mansfield
Coventry
18:00
TP
18:30 Wimborne Town Eastleigh
Wimborne Town
Eastleigh
D
0
0
Bristol Rovers Havant and W
Bristol Rovers
Havant and W
18:00
TP
2
1
Blyth Spartans Hartlepool
Blyth Spartans
Hartlepool
18:00
TP
1
2
Cambridge Utd QPR
Cambridge Utd
QPR
18:00
TP
1
1
Gillingham Millwall
Gillingham
Millwall
18:00
TP
2
0
Chelsea U23 Portsmouth
Chelsea U23
Portsmouth
17:00
TP
1
0
Woking AFC Wimbledon
Woking
AFC Wimbledon
18:30
TP
0
0
Colliers Wood United Merstham
Colliers Wood United
Merstham
18:30
TP
5
1
Worthing Welling
Worthing
Welling
18:30
TP
2
1
Harlow East Thurrock
Harlow
East Thurrock
18:45
TP
0
4
Exeter Bristol City
Exeter
Bristol City
12:00
TP
1
8
Hereford FC Cheltenham
Hereford FC
Cheltenham
18:45
TP
3
1
Bury Town Needham Market
Bury Town
Needham Market
18:45
TP
0
3
Nantwich Town Altrincham
Nantwich Town
Altrincham
18:45
TP
1
1
Flint Town Utd Witton Albion
Flint Town Utd
Witton Albion
18:45
TP
1
1
Tamworth Halesowen
Tamworth
Halesowen
18:45
TP
0
1
Slimbridge Taunton Town
Slimbridge
Taunton Town
18:45
TP
0
10
Great Wakering Rovers Dag & Red
Great Wakering Rovers
Dag & Red
18:45
TP
2
1
Chesterfield Bradford
Chesterfield
Bradford
18:30
TP
0
1
Curzon Ashton Salford City
Curzon Ashton
Salford City
18:45
TP
3
3
Colchester Ipswich
Colchester
Ipswich
18:45
TP
4
3
Trafford Chester
Trafford
Chester
18:45
TP
3
0
Torquay Truro City
Torquay
Truro City
18:45
TP
2
1
Alfreton Town Burton Albion
Alfreton Town
Burton Albion
18:45
TP
0
0
Farsley Halifax
Farsley
Halifax
18:45
TP
1
4
Chesham Wealdstone
Chesham
Wealdstone
18:30
TP
0
1
Stourbridge Solihull Moors
Stourbridge
Solihull Moors
18:30
TP
5
0
Peterborough Sports Cambridge City
Peterborough Sports
Cambridge City
18:45
TP
0
0
Haringey Borough Aldershot
Haringey Borough
Aldershot
18:45
TP
1
3
Boston Utd Notts County
Boston Utd
Notts County
18:45
TP
0
1
Chorley Bolton
Chorley
Bolton
18:30
TP
fi Finlandia - Kolmonen
0
0
IK Myran VPS-J
IK Myran
VPS-J
16:00
TP
us USA - USL Championship
3
5
Loudoun United FC Charleston Battery
Loudoun United FC
Charleston Battery
23:00
TP
dz Algeria - 1ª Divisione
0
0
RC Relizane NA Hussein Dey
RC Relizane
NA Hussein Dey
17:00
TP
1
0
CR Belouizdad CA Bordj Bou Arreridj
CR Belouizdad
CA Bordj Bou Arreridj
16:45
TP
2
1
WA Tlemcen AS Ain M'lila
WA Tlemcen
AS Ain M'lila
16:45
TP
1
1
ASO Chlef ES Setif
ASO Chlef
ES Setif
20:00
TP
2
1
JS Kabylie MC Alger
JS Kabylie
MC Alger
20:00
TP
2
0
CS Constantine Olympique Medea
CS Constantine
Olympique Medea
16:45
TP
2
1
NC Magra USM Alger
NC Magra
USM Alger
16:45
TP
5
4
Paradou AC MC Oran
Paradou AC
MC Oran
16:45
TP
0
3
JSM Skikda USM Bel Abbes
JSM Skikda
USM Bel Abbes
16:45
TP
1
2
US Biskra JS Saoura
US Biskra
JS Saoura
20:00
TP
br Brasile - Campionato U20
1
1
Corinthians U20 Fluminense U20
Corinthians U20
Fluminense U20
19:30
TP
cn Cina - 2 ª Divisione
7:00 Hebei Zhuoao Cina U20
Hebei Zhuoao
Cina U20
RV
7:00 Dongguan Guanlian Kunming Zheng He Shipman
Dongguan Guanlian
Kunming Zheng He Shipman
RV
1
1
Yanbian Longding Quanzhou Yaxin
Yanbian Longding
Quanzhou Yaxin
7:00
TP
0
0
Xi'an Wolves Shaoxing Keqiao Yuejia
Xi'an Wolves
Shaoxing Keqiao Yuejia
7:00
TP
0
3
Shaanxi Warriors Beyond Qingdao Manatee
Shaanxi Warriors Beyond
Qingdao Manatee
7:30
TP
7:00 Neimenggu Caoshangfei Guangxi Pingguo Haliao
Neimenggu Caoshangfei
Guangxi Pingguo Haliao
RV
7:00 Xiamen Ludao Qingdao Youth Island
Xiamen Ludao
Qingdao Youth Island
A
0
5
Hunan Billows Sichuan Minzu
Hunan Billows
Sichuan Minzu
7:00
TP
2
0
Shanxi Longjin Hubei Istar
Shanxi Longjin
Hubei Istar
7:30
TP
cn Cina - 1ª Divisione
2
1
Meizhou Hakka Nantong Zhiyun
Meizhou Hakka
Nantong Zhiyun
11:35
TP
0
0
Chengdu Rongcheng Zibo Cuju
Chengdu Rongcheng
Zibo Cuju
8:30
TP
1
1
Suzhou Dongwu Kunshan FC
Suzhou Dongwu
Kunshan FC
11:35
TP
0
5
Jiangxi Beidamen Shaanxi Athletic
Jiangxi Beidamen
Shaanxi Athletic
12:00
TP
se Svezia - Superettan
4
0
Helsingborg Falkenbergs FF
Helsingborg
Falkenbergs FF
17:00
TP
1
0
Osters IF Jonkopings Sodra
Osters IF
Jonkopings Sodra
17:00
TP
ma Marocco - GNF 1
2
0
FUS Rabat SC Chabab Mohammadia
FUS Rabat
SC Chabab Mohammadia
18:30
TP
1
0
Youssoufia Berrechid Ittihad Tanger
Youssoufia Berrechid
Ittihad Tanger
18:30
TP
1
1
Renaissance Zemamra Rapide Oued Zem
Renaissance Zemamra
Rapide Oued Zem
18:30
TP
2
3
MAT Tetouan RSB Berkane
MAT Tetouan
RSB Berkane
18:30
TP
jp Giappone - J-League
2
1
Gamba Osaka Oita
Gamba Osaka
Oita
10:00
TP
is Islanda - 4ª Divisione
0
9
Alafoss Bjorninn
Alafoss
Bjorninn
20:00
TP
3
0
Golfklubbur Grindavikur Berserkir
Golfklubbur Grindavikur
Berserkir
20:00
TP
4
2
Arborg Kria
Arborg
Kria
20:00
TP
is Islanda - 1 Deild
0
2
Thor Akureyri Fram Reykjavik
Thor Akureyri
Fram Reykjavik
18:00
TP
cl Cile - Primera B
0
0
Coquimbo Unido Puerto Montt
Coquimbo Unido
Puerto Montt
16:30
TP
cn Cina - Super League
4
0
Chongqing Liangjiang Guangzhou City
Chongqing Liangjiang
Guangzhou City
10:00
TP
2
1
Henan Songshan Longmen Cangzhou Mighty Lions
Henan Songshan Longmen
Cangzhou Mighty Lions
12:00
TP
2
1
Guangzhou FC Shandong Taishan
Guangzhou FC
Shandong Taishan
12:00
TP
1
4
Qingdao FC Shenzhen
Qingdao FC
Shenzhen
10:00
TP
se Svezia - Folksam U21
0
4
Orgryte U21 Varbergs BoIS FC U21
Orgryte U21
Varbergs BoIS FC U21
15:00
TP
2
0
Kalmar FF U21 Landskrona BoIS U21
Kalmar FF U21
Landskrona BoIS U21
15:00
TP
is Islanda - Campionato U19
18:00 IR/Lettir U19 Throttur Reyjavic/SR II U19
IR/Lettir U19
Throttur Reyjavic/SR II U19
D
2
2
Njardvik/Grindavik/GG U19 Valur/KH U19
Njardvik/Grindavik/GG U19
Valur/KH U19
18:00
TP
7
2
Stjarnan/KFG U19 HK/Ymir Kopavogur U19
Stjarnan/KFG U19
HK/Ymir Kopavogur U19
19:00
TP
18:00 KR/KV U19 Haukar U19
KR/KV U19
Haukar U19
D
1
3
Keflavik U19 Vikingur Reykjavik U19
Keflavik U19
Vikingur Reykjavik U19
18:00
TP
by Bielorussia - Campionato dilettanti - 70 minuti di gioco
0
0
Arena B-12 Minsk
Arena
B-12 Minsk
16:20
TP
3
0
Eksitek Goryn
Eksitek
Goryn
17:35
TP
2
1
Dinamo Living Air Syabar Instat
Dinamo Living Air
Syabar Instat
18:50
TP
au Australia - Brisbane Premier League
2
1
Mount Gravatt Hawks University of Queensland
Mount Gravatt Hawks
University of Queensland
10:30
TP
0
0
The Gap Centenary Stormers
The Gap
Centenary Stormers
10:30
TP
0
2
Brisbane Knights Toowong
Brisbane Knights
Toowong
10:30
TP
au Australia - South Australian Premier League
10:00 Campbelltown City Sturt Lions
Campbelltown City
Sturt Lions
RV
kz Kazakistan - 2ª divisione
1
0
Akzhayik Uralsk Riserve FC Taraz Riserve
Akzhayik Uralsk Riserve
FC Taraz Riserve
14:00
TP
3
0
Jenis FK Shakhter Karagandy Riserve
Jenis FK
Shakhter Karagandy Riserve
11:00
TP
1
1
FK Aksu-Pavlodar Altay riserve
FK Aksu-Pavlodar
Altay riserve
11:00
TP
0
4
Okzhetpes Kokshetau Riserve Zhetysu Taldykorgan Reserves
Okzhetpes Kokshetau Riserve
Zhetysu Taldykorgan Reserves
11:00
TP
3
4
Akademia Ontustyk Riserve Kyran Riserve
Akademia Ontustyk Riserve
Kyran Riserve
13:00
TP
3
1
FK Kaspyi Aktau riserve Yassy Turkistan
FK Kaspyi Aktau riserve
Yassy Turkistan
12:00
TP
3
1
FK Atyrau Riserve Ordabasy Riserve
FK Atyrau Riserve
Ordabasy Riserve
13:00
TP
3
1
Turan riserve FK Aktobe Riserve
Turan riserve
FK Aktobe Riserve
12:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo B
1
1
HJS Akatemia EPS
HJS Akatemia
EPS
15:30
TP
ar Argentina - Campionato Riserve
2
0
Sarmiento Riserve Platense Riserve
Sarmiento Riserve
Platense Riserve
13:00
TP
1
2
Central Cordoba SdE Riserve CA Talleres de Córdoba Riserve
Central Cordoba SdE Riserve
CA Talleres de Córdoba Riserve
13:00
TP
0
1
Union Santa Fe Riserve Banfield Riserve
Union Santa Fe Riserve
Banfield Riserve
13:00
TP
1
3
Newell's Riserve Estudiantes LP Riserve
Newell's Riserve
Estudiantes LP Riserve
13:00
TP
0
1
Lanus Riserve River Plate Riserve
Lanus Riserve
River Plate Riserve
16:45
TP
0
1
Huracan Riserve Colon Riserve
Huracan Riserve
Colon Riserve
13:00
TP
13:00 Boca Juniors Riserve San Lorenzo Riserve
Boca Juniors Riserve
San Lorenzo Riserve
D
0
1
CA Independiente Riserve CA Patronato Riserve
CA Independiente Riserve
CA Patronato Riserve
13:00
TP
3
1
Arsenal de Sarandi Riserve Argentinos Jrs Riserve
Arsenal de Sarandi Riserve
Argentinos Jrs Riserve
18:00
TP
4
3
Gimnasia LP Riserve Rosario Central Riserve
Gimnasia LP Riserve
Rosario Central Riserve
13:00
TP
2
2
Godoy Cruz Riserve Atletico Tucuman Riserve
Godoy Cruz Riserve
Atletico Tucuman Riserve
15:00
TP
2
0
CA Aldosivi Riserve Racing Club Riserve
CA Aldosivi Riserve
Racing Club Riserve
13:00
TP
cl Cile - Primera Division
0
2
Audax Italiano Everton de Vina
Audax Italiano
Everton de Vina
23:00
TP
by Bielorussia - 2ª Divisione
1
0
Grodnenskiy FK Oshmyany
Grodnenskiy
FK Oshmyany
16:00
TP
world UEFA Europa Conference League Qualifying
0
2
Buducnost Podgorica HB Torshavn
Buducnost Podgorica
HB Torshavn
18:00
TP
0
3
Inter Club d'Escaldes Teuta
Inter Club d'Escaldes
Teuta
15:45
TP
4
2
Hibernians SS Folgore/Falciano
Hibernians
SS Folgore/Falciano
18:00
TP
fo Isole Faroe - Premier League
2
1
Vikingur Gota NSI Runavik
Vikingur Gota
NSI Runavik
18:00
TP
0
1
07 Vestur EB/Streymur
07 Vestur
EB/Streymur
18:00
TP
ru Russia - Campionato giovanile
6
0
Zenit S. Pietroburgo U19 FK Khimki U19
Zenit S. Pietroburgo U19
FK Khimki U19
16:00
TP
4
0
Rubin Kazan U19 Ural U19
Rubin Kazan U19
Ural U19
11:00
TP
0
2
Krylia Sovetov U19 FC Nizhny Novgorod U19
Krylia Sovetov U19
FC Nizhny Novgorod U19
11:00
TP
1
1
UOR-5 U19 Arsenal Tula U19
UOR-5 U19
Arsenal Tula U19
13:00
TP
1
2
FC Akhmat Grozny U19 PFC Sochi U19
FC Akhmat Grozny U19
PFC Sochi U19
14:00
TP
1
2
Krasnodar U19 Rostov U19
Krasnodar U19
Rostov U19
15:00
TP
3
1
Konoplev Football Academy U19 Dynamo Moscow U19
Konoplev Football Academy U19
Dynamo Moscow U19
9:00
TP
1
0
FC Ufa U19 Spartak Mosca U19
FC Ufa U19
Spartak Mosca U19
9:00
TP
2
2
Lokomotiv Mosca U19 Chertanovo U19
Lokomotiv Mosca U19
Chertanovo U19
15:00
TP
2
1
CSKA Mosca U19 Strogino U19
CSKA Mosca U19
Strogino U19
14:00
TP
bo Bolivia - Apertura
1
0
Oriente Petrolero Club Aurora
Oriente Petrolero
Club Aurora
0:30
TP
ec Ecuador - Campeonato Nacional
1
1
Delfin SC Tecnico Universitario
Delfin SC
Tecnico Universitario
0:00
TP
fo Isole Faroe - 1ª Divisione
2
3
AB Argir KI Klaksvik II
AB Argir
KI Klaksvik II
16:00
TP
4
1
EB/Streymur II FC Suduroy
EB/Streymur II
FC Suduroy
20:00
TP
gm Gambia - 2ª divisione
3
1
Gunjur United Red Hawks FC
Gunjur United
Red Hawks FC
16:30
TP
1
0
Team Rhino FC Kiang West FC
Team Rhino FC
Kiang West FC
16:30
TP
kh Cambogia - C-League
2
0
Boeung Ket FC National Police Commissary
Boeung Ket FC
National Police Commissary
8:30
TP
my Malesia - Premier League
1
0
Terengganu II Negeri Sembilan
Terengganu II
Negeri Sembilan
13:00
TP
0
1
FAM-MSN Project Selangor II
FAM-MSN Project
Selangor II
13:00
TP
0
1
Skuad Project FC Selangor II
Skuad Project FC
Selangor II
13:00
TP
ee Estonia - Esiliiga B
6
2
JK Tallinna Kalev II Tallinna JK Legion II
JK Tallinna Kalev II
Tallinna JK Legion II
16:00
TP
au Australia - Queensland Premier League
1
2
Western Pride FC SWQ Thunder
Western Pride FC
SWQ Thunder
9:30
TP
dk Danimarca - 1ª Divisione
1
1
Esbjerg Vendsyssel FF
Esbjerg
Vendsyssel FF
17:02
TP
se Svezia - Juniorallsvenskan
0
1
Orebro SK U19 Hammarby U19
Orebro SK U19
Hammarby U19
12:00
TP
2
0
IFK Goteborg U19 GAIS U19
IFK Goteborg U19
GAIS U19
15:00
TP
cr Costa Rica - 1ª Divisione
1
1
Municipal Perez Zeledon ADR Jicaral
Municipal Perez Zeledon
ADR Jicaral
23:00
TP
br Brasile - Coppa di Brasile
2
1
Criciuma Fluminense
Criciuma
Fluminense
22:15
TP
au Australia - Gold Coast Riserve
1
2
Robina City Riserve Palm Beach Riserve
Robina City Riserve
Palm Beach Riserve
9:00
TP
co Colombia - Primera A
0
2
Deportivo Pereira Alianza Petrolera
Deportivo Pereira
Alianza Petrolera
1:05
TP
au Australia - Western Australia State League 1
1
0
Quinns FC Olympic Kingsway
Quinns FC
Olympic Kingsway
11:30
TP
at Coppa d'Austria
5
0
ASV Siegendorf St Jakob/Rosental
ASV Siegendorf
St Jakob/Rosental
18:00
TP
1
0
TSV St. Johann FC Dornbirn 1913
TSV St. Johann
FC Dornbirn 1913
17:00
TP
br Brasile - Incontri
1
1
Cuiaba EC MT U19 Vila Aurora MT U19
Cuiaba EC MT U19
Vila Aurora MT U19
20:00
TP
au Australia - Brisbane Premier League Riserve
4
2
The Gap Riserve Centenary Stormers Riserve
The Gap Riserve
Centenary Stormers Riserve
8:30
TP
0
0
Mount Gravatt Hawks Riserve Uni Queensland riserve
Mount Gravatt Hawks Riserve
Uni Queensland riserve
8:58
TP
0
6
Brisbane Knights Riserve Toowong Riserve
Brisbane Knights Riserve
Toowong Riserve
8:30
TP
co Colombia - Primera B
2
2
Real Cartagena Valledupar FC
Real Cartagena
Valledupar FC
23:00
TP
au Australia - FQPL 2
1
4
Taringa Rovers Caboolture FC
Taringa Rovers
Caboolture FC
9:15
TP
ee Estonia - Liiga II
0
5
Ida-Virumaa FC Alliance U21 Jogeva SK Noorus-96
Ida-Virumaa FC Alliance U21
Jogeva SK Noorus-96
16:30
TP
au Australia - Gold Coast League 1
0
5
Runaway Bay B Palm Beach SC B
Runaway Bay B
Palm Beach SC B
9:00
TP
world Amichevoli per club d'élite
1
1
Stevenage Watford
Stevenage
Watford
18:45
TP
2
2
Crystal Palace Charlton
Crystal Palace
Charlton
17:00
TP
0
1
Blackpool Burnley
Blackpool
Burnley
18:45
TP
1
2
Bournemouth Chelsea
Bournemouth
Chelsea
18:45
TP
2
2
Siviglia Paris Saint Germain
Siviglia
Paris Saint Germain
18:00
TP
1
0
Maiorca Eibar
Maiorca
Eibar
18:00
TP
1
1
Granada Espanyol
Granada
Espanyol
17:00
TP
1
1
Rotherham Newcastle
Rotherham
Newcastle
18:00
TP
0
4
Cardiff Southampton
Cardiff
Southampton
18:00
TP
world UEFA Champions League - Qualificazioni
0
1
Flora Tallinn Legia Varsavia
Flora Tallinn
Legia Varsavia
16:00
TP
17:00 FK Kauno Zalgiris Ferencvarosi TC
FK Kauno Zalgiris
Ferencvarosi TC
D
2
2
HJK Helsinki Malmo FF
HJK Helsinki
Malmo FF
16:00
TP
0
1
Omonia Nicosia Dinamo Zagabria
Omonia Nicosia
Dinamo Zagabria
16:00
TP
1
3
FK Zalgiris Vilnius Ferencvarosi TC
FK Zalgiris Vilnius
Ferencvarosi TC
17:00
TP
bt Bhutan - Premier League
1
4
Gelephu Tensung FC
Gelephu
Tensung FC
10:00
TP
be Belgio - Prima divisione A
0
1
KFCO Beerschot Wilrijk Cercle Bruges
KFCO Beerschot Wilrijk
Cercle Bruges
18:00
TP
de Germania - Regionalliga Bayern
2
6
SC Eltersdorf Bayern Monaco II
SC Eltersdorf
Bayern Monaco II
17:00
TP
1
3
SV Heimstetten FC Pipinsried
SV Heimstetten
FC Pipinsried
17:00
TP
1
4
Greuther Furth II Schweinfurt 05
Greuther Furth II
Schweinfurt 05
16:30
TP
3
1
Augsburg II SV Schalding-Heining
Augsburg II
SV Schalding-Heining
17:00
TP
8
0
Wacker Burghausen TSV 1860 Rosenheim
Wacker Burghausen
TSV 1860 Rosenheim
17:00
TP
5
1
Nurnberg II Unterhaching
Nurnberg II
Unterhaching
16:00
TP
3
2
VfB Eichstätt Memmingen
VfB Eichstätt
Memmingen
16:30
TP
0
2
Rain am Lech Viktoria Aschaffenburg
Rain am Lech
Viktoria Aschaffenburg
16:30
TP
1
2
TSV Aubstadt SpVgg Bayreuth
TSV Aubstadt
SpVgg Bayreuth
16:30
TP
0
1
FV Illertissen Buchbach
FV Illertissen
Buchbach
17:00
TP
my Malesia - Super League
0
0
Perak Kuala Lumpur City
Perak
Kuala Lumpur City
13:00
TP
0
0
Perak Kuala Lumpur FA
Perak
Kuala Lumpur FA
13:00
TP
13:00 Petaling Jaya City FC Kedah
Petaling Jaya City FC
Kedah
RV
mx Messico - Liga de Expansion
1
1
Tlaxcala FC Dorados
Tlaxcala FC
Dorados
22:00
TP
world Amichevoli per club resto del mondo
0
0
Torino Al Fateh SC
Torino
Al Fateh SC
15:00
TP
1
1
FC Cartagena Al Nasr SC
FC Cartagena
Al Nasr SC
17:00
TP
de Germania - Regionalliga Nord Est
1
3
VfB Auerbach Berliner AK 07
VfB Auerbach
Berliner AK 07
17:00
TP
2
1
Babelsberg 03 Chemnitzer
Babelsberg 03
Chemnitzer
17:00
TP
3
1
TeBe Berlino Union Furstenwalde
TeBe Berlino
Union Furstenwalde
17:00
TP
1
2
Carl Zeiss Jena VSG Altglienicke
Carl Zeiss Jena
VSG Altglienicke
16:30
TP
ee Estonia - Small Cup
0
3
HF Beer FC Helios Tartu
HF Beer
FC Helios Tartu
17:00
TP
ee Estonia - Campionato U19
1
2
Pohja-Tallinna JK Volta U19 Raplamaa U19
Pohja-Tallinna JK Volta U19
Raplamaa U19
14:00
TP
at Austria - Coppa Dilettanti
1
7
SV Ubelbach Deutschlandsberger SC
SV Ubelbach
Deutschlandsberger SC
17:00
TP
uy Uruguay - Lega Riserve
2
1
Deportivo Maldonado riserve Rentistas Riserve
Deportivo Maldonado riserve
Rentistas Riserve
18:00
TP
1
1
Cerrito Riserve Sud America Riserve
Cerrito Riserve
Sud America Riserve
18:00
TP
1
3
Atletico River Plate riserve Cerro Largo Riserve
Atletico River Plate riserve
Cerro Largo Riserve
18:00
TP
1
3
Villa Espanola riserve Atletico Fenix Riserve
Villa Espanola riserve
Atletico Fenix Riserve
15:00
TP
in India JKFA Pro League
1
1
SCFA Downtown Heroes FC
SCFA
Downtown Heroes FC
11:45
TP
0
1
Lonestar Kashmir FC Hyderya Sports FC
Lonestar Kashmir FC
Hyderya Sports FC
9:30
TP
gd Grenada - Premier Division
5
3
Chantimelle FC St John's Sport FC
Chantimelle FC
St John's Sport FC
23:47
TP
3
1
Hurricanes SC Mt Rich SC
Hurricanes SC
Mt Rich SC
23:30
TP
de Germania - Oberliga Bayern Nord
5
1
ASV Neumarkt SV Seligenporten
ASV Neumarkt
SV Seligenporten
16:30
TP
7
1
Eintracht Bamberg Bayern Hof
Eintracht Bamberg
Bayern Hof
17:00
TP
1
1
TSV Karlburg TSV Grossbardorf
TSV Karlburg
TSV Grossbardorf
16:30
TP
gb Galles - Championship North
1
1
Prestatyn Town Llandudno
Prestatyn Town
Llandudno
18:30
TP
1
1
Guilsfield Buckley Town
Guilsfield
Buckley Town
18:30
TP
5
0
Airbus UK Llangefni Town
Airbus UK
Llangefni Town
18:45
TP
1
1
Holywell Town Ruthin Town
Holywell Town
Ruthin Town
18:30
TP
0
0
Llanidloes Town Llanrhaeadr YM
Llanidloes Town
Llanrhaeadr YM
18:30
TP
0
0
Holyhead Hotspur Colwyn Bay
Holyhead Hotspur
Colwyn Bay
18:30
TP
0
1
Penrhyncoch Bangor City
Penrhyncoch
Bangor City
18:30
TP
0
0
Conwy Borough FC Gresford Athletic
Conwy Borough FC
Gresford Athletic
18:30
TP
1
1
Holywell Town Ruthin Town FC
Holywell Town
Ruthin Town FC
18:30
TP
gb Galles - Championship South
4
3
Pontypridd Town Taffs Well
Pontypridd Town
Taffs Well
18:45
TP
1
1
Risca United Llanelli
Risca United
Llanelli
18:30
TP
0
3
Afan Lido Swansea University
Afan Lido
Swansea University
18:30
TP
4
0
Goytre United Cwmbran Celtic
Goytre United
Cwmbran Celtic
18:30
TP
5
0
Cambrian & Clydach Port Talbot
Cambrian & Clydach
Port Talbot
18:30
TP
0
1
Carmarthen Llantwit Major
Carmarthen
Llantwit Major
18:30
TP
4
3
Ammanford AFC Briton Ferry
Ammanford AFC
Briton Ferry
18:30
TP
4
1
Trefelin BGC Undy Athletic
Trefelin BGC
Undy Athletic
18:00
TP
gb Scozia - Lowland League
1
1
East Kilbride Caledonian Braves
East Kilbride
Caledonian Braves
18:45
TP
1
3
Rangers Riserve Civil Service Strollers
Rangers Riserve
Civil Service Strollers
18:45
TP
1
6
Edinburgh University Bo'ness United FC
Edinburgh University
Bo'ness United FC
18:45
TP
world CECAFA Cup
1
0
Tanzania U23 Sud Sudan U23
Tanzania U23
Sud Sudan U23
8:45
TP
0
0
Burundi U23 Kenya U23
Burundi U23
Kenya U23
11:15
TP
at Austria - Regionalliga Vorarlberg
1
2
FC Rotenberg FC Wolfurt
FC Rotenberg
FC Wolfurt
16:30
TP
mx Messico - Apertura
0
2
Cruz Azul Mazatlan FC
Cruz Azul
Mazatlan FC
1:00
TP
in India R League A Division
0
0
Neerja Modi FA Rajasthan United
Neerja Modi FA
Rajasthan United
7:00
TP
2
1
Zinc Football Academy Islands United
Zinc Football Academy
Islands United
9:15
TP
1
1
Rajasthan Perfect Football Brothers United FC
Rajasthan Perfect Football
Brothers United FC
2:30
TP
0
4
Jaipur Elite Royal Jaipur
Jaipur Elite
Royal Jaipur
4:45
TP
in India I-League 2nd Division Qualifying
0
6
Shastri FC Royal Rangers FC
Shastri FC
Royal Rangers FC
11:00
TP
2
7
Delhi United Ahbab FC
Delhi United
Ahbab FC
8:30
TP
at Austria - Regionalliga Salisburgo
2
0
FC Pinzgau SV Grodig
FC Pinzgau
SV Grodig
16:30
TP
ni Coppa del Nicaragua
3
2
Diriangen HYH Export Sebaco FC
Diriangen
HYH Export Sebaco FC
23:00
TP
py Coppa del Paraguay
5
3
Cristobal Colon Guarani Asuncion
Cristobal Colon
Guarani Asuncion
21:00
TP
0
6
3 de Febrero Sol de America
3 de Febrero
Sol de America
23:30
TP
0
6
3 de Febrero FBC Sol de America
3 de Febrero FBC
Sol de America
23:30
TP
ar Argentina Liga Profesional
0
2
CA Aldosivi Racing Club
CA Aldosivi
Racing Club
21:45
TP
1
1
Huracan Colon
Huracan
Colon
19:30
TP