https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
world Amichevoli Europa
1
1
Dinamo Kiev Union Berlino
Dinamo Kiev
Union Berlino
15:00
TP
3
1
Arka Gdynia Hapoel Tel-Aviv
Arka Gdynia
Hapoel Tel-Aviv
15:30
TP
2
0
AC Taverne FC Chiasso
AC Taverne
FC Chiasso
17:30
TP
1
2
Sparta Rotterdam NAC
Sparta Rotterdam
NAC
16:00
TP
3
0
Celta Vigo Atletico Sanluqueno
Celta Vigo
Atletico Sanluqueno
9:00
TP
1
1
Gornik Polkowice Odra Opole
Gornik Polkowice
Odra Opole
9:00
TP
0
3
FC L'Escala Barcellona B
FC L'Escala
Barcellona B
18:00
TP
18:00 Mosta FC Balzan FC
Mosta FC
Balzan FC
D
2
0
Norwich Huddersfield
Norwich
Huddersfield
12:30
TP
3
1
Wiener Sportclub SV Wienerberg
Wiener Sportclub
SV Wienerberg
17:30
TP
13:00 FC Groningen U21 FC Volendam
FC Groningen U21
FC Volendam
D
2
1
Groningen Heerenveen
Groningen
Heerenveen
13:30
TP
0
1
Apoel Nicosia Hapoel Bnei Sakhnin
Apoel Nicosia
Hapoel Bnei Sakhnin
15:00
TP
0
1
KF Veleshta KF Gjilani
KF Veleshta
KF Gjilani
15:00
TP
3
0
Ternana Grosseto
Ternana
Grosseto
15:00
TP
15:00 PAEEK Onisilos Sotira
PAEEK
Onisilos Sotira
A
3
0
LKS Lodz Znicz Pruszków
LKS Lodz
Znicz Pruszków
15:00
TP
17:30 Rotenburger SV TSV Buchholz 08
Rotenburger SV
TSV Buchholz 08
D
2
3
FC Dordrecht Almere City FC
FC Dordrecht
Almere City FC
16:00
TP
0
1
FC Stern Marienfelde SFC Stern 1900
FC Stern Marienfelde
SFC Stern 1900
17:30
TP
17:00 ASK/BSC Bruck Leitha ASK Mannersdorf
ASK/BSC Bruck Leitha
ASK Mannersdorf
D
7
1
SV Lebring SV Krottendorf
SV Lebring
SV Krottendorf
16:30
TP
3
0
SV Wildon SV Pachern
SV Wildon
SV Pachern
17:00
TP
5
2
Lazio Triestina
Lazio
Triestina
16:30
TP
1
1
Go Ahead Eagles Vitesse
Go Ahead Eagles
Vitesse
17:00
TP
0
6
SV Gerasdorf Stammersdorf SV Stripfing/Weiden
SV Gerasdorf Stammersdorf
SV Stripfing/Weiden
16:30
TP
1
4
VVV Helmond Sport
VVV
Helmond Sport
17:00
TP
4
1
Olimpia Elblag GKS Przodkowo
Olimpia Elblag
GKS Przodkowo
17:00
TP
2
2
SV Atlas Delmenhorst VfL Oldenburg
SV Atlas Delmenhorst
VfL Oldenburg
17:00
TP
us USA - USL League Two
0
1
West Chester United Western Mass Pioneers
West Chester United
Western Mass Pioneers
21:30
TP
7
5
Portland Timbers U23 Park City Red Wolves
Portland Timbers U23
Park City Red Wolves
21:30
TP
ru Russia - 2ª Divisione
0
2
Fakel Voronezh II Sakhalin Sakhalinsk
Fakel Voronezh II
Sakhalin Sakhalinsk
14:00
TP
1
2
FC Irtysh Omsk Amkar Perm
FC Irtysh Omsk
Amkar Perm
13:00
TP
0
4
FK Ryazan Salyut Belgorod
FK Ryazan
Salyut Belgorod
15:30
TP
0
4
FC Vidnoe Rodina Moscow
FC Vidnoe
Rodina Moscow
15:00
TP
3
1
Dynamo Barnaul FK Zenit Izhevsk
Dynamo Barnaul
FK Zenit Izhevsk
11:30
TP
16:00 FK Chernomorets Novorossiysk FK Legion Dynamo
FK Chernomorets Novorossiysk
FK Legion Dynamo
RV
1
1
FK Krasava Odintsovo FK Leningradets
FK Krasava Odintsovo
FK Leningradets
16:00
TP
us USA - NPSL
23:00 Southern States SC Naples United FC
Southern States SC
Naples United FC
D
1
0
FC Baltimore Hartford City FC
FC Baltimore
Hartford City FC
23:00
TP
23:00 Minneapolis City SC Carpathia FC
Minneapolis City SC
Carpathia FC
D
1
2
Georgia Revolution FC Motown
Georgia Revolution
FC Motown
20:00
TP
1
2
Milwaukee Torrent SC Cleveland
Milwaukee Torrent
SC Cleveland
21:00
TP
gb Amichevoli Regno Unito
16:30 Stade Briochin Concarneau
Stade Briochin
Concarneau
A
3
0
MTK Budapest Mezokovesd Zsory
MTK Budapest
Mezokovesd Zsory
16:00
TP
1
0
Stevenage Crystal Palace U23
Stevenage
Crystal Palace U23
18:00
TP
0
0
ASK/BSC Bruck Leitha FC Marchfeld Donauauen
ASK/BSC Bruck Leitha
FC Marchfeld Donauauen
17:00
TP
1
0
Samgurali Sabah FA
Samgurali
Sabah FA
14:00
TP
1
2
RB Lipsia Montpellier
RB Lipsia
Montpellier
16:00
TP
1
0
Stevenage Crystal Palace XI
Stevenage
Crystal Palace XI
18:13
TP
18:00 UE Figueres Barcellona B
UE Figueres
Barcellona B
D
1
2
Plymouth Middlesbrough
Plymouth
Middlesbrough
18:00
TP
1
2
Lokomotiv Tbilisi Pyunik Yerevan
Lokomotiv Tbilisi
Pyunik Yerevan
16:30
TP
2
1
AS Ashdod Ironi Ramat Hasharon
AS Ashdod
Ironi Ramat Hasharon
7:00
TP
18:45 Campion AFC Silsden
Campion AFC
Silsden
D
1
1
Hampton & Richmond AFC Wimbledon
Hampton & Richmond
AFC Wimbledon
18:45
TP
0
2
Northwood Chesham
Northwood
Chesham
18:30
TP
1
2
Alfreton Town Mansfield
Alfreton Town
Mansfield
18:30
TP
2
1
Emley AFC Stocksbridge PS
Emley AFC
Stocksbridge PS
18:45
TP
ar Argentina - Nacional B
1
1
Tristan Suarez Almagro
Tristan Suarez
Almagro
23:00
TP
us USA - MLS
2
1
Orlando City SC Philadelphia Union
Orlando City SC
Philadelphia Union
0:25
TP
0
1
Austin FC Seattle Sounders
Austin FC
Seattle Sounders
1:30
TP
us USA - USL Championship
2
0
Charleston Battery Charlotte Independence
Charleston Battery
Charlotte Independence
23:30
TP
1
3
New York Red Bulls II Pittsburgh Riverhounds
New York Red Bulls II
Pittsburgh Riverhounds
23:00
TP
fi Finlandia - Kolmonen
3
1
Valtti FC Kapina
Valtti
FC Kapina
17:15
TP
4
1
PKKU II FC Kontu
PKKU II
FC Kontu
16:00
TP
17:15 FC Espoo II SAPA III
FC Espoo II
SAPA III
D
4
1
Saaksjærven Loiske PP-70
Saaksjærven Loiske
PP-70
16:00
TP
1
2
FC Kuusysi FC Futura
FC Kuusysi
FC Futura
16:30
TP
3
1
LehPa PAVE
LehPa
PAVE
16:00
TP
4
0
FCJ Blackbird Warkaus JK
FCJ Blackbird
Warkaus JK
16:00
TP
2
0
Janpa TKT
Janpa
TKT
16:00
TP
1
3
Puiu LPS Helsinki
Puiu
LPS Helsinki
16:00
TP
3
0
MaPS Tove
MaPS
Tove
15:30
TP
15:30 P-Iirot JyTy
P-Iirot
JyTy
D
15:00 PJK NoPS
PJK
NoPS
D
5
1
Poxyt Tikka
Poxyt
Tikka
15:15
TP
15:30 Kultsu FC PeKa/KyPa
Kultsu FC
PeKa/KyPa
D
2
1
VG-62 TPK
VG-62
TPK
15:30
TP
dz Algeria - 1ª Divisione
1
0
RC Relizane JS Kabylie
RC Relizane
JS Kabylie
17:00
TP
2
1
USM Alger US Biskra
USM Alger
US Biskra
19:30
TP
0
0
MC Oran CS Constantine
MC Oran
CS Constantine
20:00
TP
2
1
AS Ain M'lila ES Setif
AS Ain M'lila
ES Setif
20:00
TP
1
2
Olympique Medea Paradou AC
Olympique Medea
Paradou AC
17:00
TP
1
0
USM Bel Abbes NA Hussein Dey
USM Bel Abbes
NA Hussein Dey
19:30
TP
3
0
MC Alger JSM Skikda
MC Alger
JSM Skikda
19:30
TP
0
1
CA Bordj Bou Arreridj WA Tlemcen
CA Bordj Bou Arreridj
WA Tlemcen
16:45
TP
2
2
JS Saoura ASO Chlef
JS Saoura
ASO Chlef
17:00
TP
1
0
CR Belouizdad NC Magra
CR Belouizdad
NC Magra
17:00
TP
ru Russia - 3ª Divisione
2
0
Temp Barnaul Sibir-M Novosibirsk
Temp Barnaul
Sibir-M Novosibirsk
9:30
TP
2
2
Polimer Barnaul Tom-M Tomsk
Polimer Barnaul
Tom-M Tomsk
11:30
TP
br Brasile - Serie B
2
1
Ponte Preta Goias
Ponte Preta
Goias
23:00
TP
1
0
Avai Operario PR
Avai
Operario PR
0:30
TP
1
0
Londrina Clube Do Remo
Londrina
Clube Do Remo
19:00
TP
br Brasile - Campionato U20
2
1
SESP/Samabaiense U20 Gremio Esportivo Braylandia U20
SESP/Samabaiense U20
Gremio Esportivo Braylandia U20
18:30
TP
cn Cina - 2 ª Divisione
0
1
Shaoxing Keqiao Yuejia Hebei Kungfu
Shaoxing Keqiao Yuejia
Hebei Kungfu
7:30
TP
1
2
Wuxi Wugou Dongguan Guanlian
Wuxi Wugou
Dongguan Guanlian
7:30
TP
0
0
Kunming Zheng He Shipman Yichun Grand Tiger
Kunming Zheng He Shipman
Yichun Grand Tiger
7:30
TP
0
3
Dandong Tengyue Neimenggu Caoshangfei
Dandong Tengyue
Neimenggu Caoshangfei
7:30
TP
0
3
Qingdao Red Lions Xiamen Ludao
Qingdao Red Lions
Xiamen Ludao
8:00
TP
0
0
Sichuan Minzu Yanbian Longding
Sichuan Minzu
Yanbian Longding
8:00
TP
cn Cina - 1ª Divisione
2
0
Sichuan Jiuniu Nanjing City
Sichuan Jiuniu
Nanjing City
12:00
TP
0
7
Xinjiang Tianshan Chengdu Rongcheng
Xinjiang Tianshan
Chengdu Rongcheng
11:35
TP
1
1
Wuhan Three Towns Shaanxi Athletic
Wuhan Three Towns
Shaanxi Athletic
9:30
TP
ma Marocco - GNF 1
1
0
Raja Casablanca Renaissance Zemamra
Raja Casablanca
Renaissance Zemamra
18:30
TP
2
1
Rapide Oued Zem MAT Tetouan
Rapide Oued Zem
MAT Tetouan
18:30
TP
3
2
RSB Berkane FUS Rabat
RSB Berkane
FUS Rabat
18:30
TP
2
3
Difaa El Jadida Youssoufia Berrechid
Difaa El Jadida
Youssoufia Berrechid
18:30
TP
ve Venezuela - Primera Division
4
1
Atlético Venezuela Metropolitanos FC
Atlético Venezuela
Metropolitanos FC
20:00
TP
1
1
Monagas Mineros
Monagas
Mineros
23:00
TP
is Islanda - 4ª Divisione
0
4
Skautafelag Reykjavikur KH Hlidarendi
Skautafelag Reykjavikur
KH Hlidarendi
20:00
TP
by Bielorussia - Premier League
1
0
FC Rukh Brest FC Minsk
FC Rukh Brest
FC Minsk
17:30
TP
14:00 FK Sputnik FK Gomel
FK Sputnik
FK Gomel
RV
ec Ecuador - Primera B
1
1
America de Quito El Nacional
America de Quito
El Nacional
0:00
TP
world Coppa Sudamericana
0
1
Penarol Nacional De Football
Penarol
Nacional De Football
0:30
TP
1
0
Rosario Central Deportivo Tachira
Rosario Central
Deportivo Tachira
0:30
TP
is Islanda - 1 Deild
4
2
Thor Akureyri Grotta Seltjarnarnes
Thor Akureyri
Grotta Seltjarnarnes
18:00
TP
19:15 Vikingur Olafsvik Fram Reykjavik
Vikingur Olafsvik
Fram Reykjavik
RV
4
1
IBV Vestmannaeyjar Grindavik
IBV Vestmannaeyjar
Grindavik
18:00
TP
world Coppa Libertadores
4
5
Internacional Olimpia Asuncion
Internacional
Olimpia Asuncion
0:30
TP
uy Uruguay - Apertura
18:00 Rentistas Cerro Largo
Rentistas
Cerro Largo
RV
au Australia NPL Queensland
1
6
Moreton Bay United Peninsula Power
Moreton Bay United
Peninsula Power
9:30
TP
3
0
Gold Coast Knights Brisbane Roar FC U21
Gold Coast Knights
Brisbane Roar FC U21
9:30
TP
au Australia - Victoria Premier League
9:45 Port Melbourne SC Heidelberg Utd
Port Melbourne SC
Heidelberg Utd
RV
10:30 Bentleigh Greens Altona Magic
Bentleigh Greens
Altona Magic
RV
9:30 Melbourne Knights Green Gully
Melbourne Knights
Green Gully
RV
cl Cile - Primera B
1
0
San Luis de Quillota Universidad de Concepcion
San Luis de Quillota
Universidad de Concepcion
0:30
TP
rs Serbia - Super Liga
3
2
FK Radnicki 1923 Spartak Subotica
FK Radnicki 1923
Spartak Subotica
15:30
TP
2
1
FK Vozdovac FK Proleter Novi Sad
FK Vozdovac
FK Proleter Novi Sad
18:00
TP
fi Finlandia - Veikkausliiga
2
2
HIFK KTP
HIFK
KTP
15:30
TP
br Brasile - Serie C
1
0
Criciuma Figueirense
Criciuma
Figueirense
19:00
TP
1
1
Oeste Parana
Oeste
Parana
23:00
TP
ro Romania - Liga 1
0
2
CS Mioveni Rapid Bucarest
CS Mioveni
Rapid Bucarest
18:30
TP
0
1
FC Arges Pitesti ACS UTA Batrana Doamna
FC Arges Pitesti
ACS UTA Batrana Doamna
15:30
TP
is Islanda - 2ª Divisione
4
0
Volsungur Fjardabyggd
Volsungur
Fjardabyggd
19:15
TP
by Bielorussia - Campionato dilettanti - 70 minuti di gioco
1
5
Libertas Minsk Serebryanka
Libertas Minsk
Serebryanka
17:35
TP
1
1
FC Machulishchi Kryly Radzimy
FC Machulishchi
Kryly Radzimy
16:20
TP
0
6
Favorit Minsk RB Strikerz Minsk
Favorit Minsk
RB Strikerz Minsk
18:50
TP
au Australia - Brisbane Premier League
0
5
Brisbane Knights Acacia Ridge
Brisbane Knights
Acacia Ridge
10:30
TP
us USA - USL League One
1
0
New England Revolution Riserve Toronto FC ll
New England Revolution Riserve
Toronto FC ll
23:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo B
3
3
TPV Ilves Kissat
TPV
Ilves Kissat
16:00
TP
15:30 SalPa KaaPo
SalPa
KaaPo
RV
15:30 FC Jazz EPS
FC Jazz
EPS
RV
15:30 HJS Akatemia VJS Vantaa
HJS Akatemia
VJS Vantaa
RV
lt Lituania - Lega A
15:00 FK Panevezys FK Kauno Zalgiris
FK Panevezys
FK Kauno Zalgiris
RV
3
2
FK Riteriai FK Dziugas Telsiai
FK Riteriai
FK Dziugas Telsiai
15:00
TP
1
4
Banga Gargzdai Hegelmann Litauen
Banga Gargzdai
Hegelmann Litauen
17:00
TP
jo Giordania - Campionato
0
2
Al-Baqa'a Sahab SC
Al-Baqa'a
Sahab SC
17:30
TP
5
0
Al Salt Ma'an
Al Salt
Ma'an
15:00
TP
kr Corea del Sud - K-League 1
1
2
Suwon Bluewings Incheon Utd
Suwon Bluewings
Incheon Utd
10:30
TP
bg Bulgaria - 1ª Liga
1
0
Beroe Lokomotiv Sofia
Beroe
Lokomotiv Sofia
18:00
TP
0
0
Tsarsko Selo 2015 Cherno More Varna
Tsarsko Selo 2015
Cherno More Varna
15:45
TP
in Altra partita
0
2
Brothers United FC Royal Jaipur
Brothers United FC
Royal Jaipur
4:45
TP
0
5
Islands United Jaipur Elite
Islands United
Jaipur Elite
7:00
TP
1
0
Neerja Modi FA Rajasthan Perfect Football
Neerja Modi FA
Rajasthan Perfect Football
11:00
TP
cz Repubblica Ceca - 2. Liga
2
1
Vysocina Jihlava Varnsdorf
Vysocina Jihlava
Varnsdorf
16:00
TP
0
1
FK MAS Taborsko Brno
FK MAS Taborsko
Brno
16:00
TP
pe Perù - Primera Division
0
0
Cienciano Academia Deportiva Cantolao
Cienciano
Academia Deportiva Cantolao
18:15
TP
1
2
Carlos Manucci Deportivo Municipal
Carlos Manucci
Deportivo Municipal
20:30
TP
ar Argentina - Campionato Riserve
2
0
River Plate Riserve Union Santa Fe Riserve
River Plate Riserve
Union Santa Fe Riserve
13:00
TP
0
1
Colon Riserve Lanus Riserve
Colon Riserve
Lanus Riserve
13:00
TP
0
0
Atletico Tucuman Riserve Huracan Riserve
Atletico Tucuman Riserve
Huracan Riserve
13:00
TP
1
1
CA Talleres de Córdoba Riserve Arsenal de Sarandi Riserve
CA Talleres de Córdoba Riserve
Arsenal de Sarandi Riserve
13:00
TP
1
3
Banfield Riserve Boca Juniors Riserve
Banfield Riserve
Boca Juniors Riserve
13:00
TP
3
1
Argentinos Jrs Riserve Newell's Riserve
Argentinos Jrs Riserve
Newell's Riserve
13:00
TP
2
0
Platense Riserve CA Aldosivi Riserve
Platense Riserve
CA Aldosivi Riserve
13:00
TP
0
0
Racing Club Riserve Gimnasia LP Riserve
Racing Club Riserve
Gimnasia LP Riserve
18:00
TP
1
1
CA Patronato Riserve Sarmiento Riserve
CA Patronato Riserve
Sarmiento Riserve
13:00
TP
3
0
Rosario Central Riserve Velez Sarsfield Riserve
Rosario Central Riserve
Velez Sarsfield Riserve
13:00
TP
1
0
San Lorenzo Riserve Central Cordoba SdE Riserve
San Lorenzo Riserve
Central Cordoba SdE Riserve
13:00
TP
2
2
Estudiantes LP Riserve CA Independiente Riserve
Estudiantes LP Riserve
CA Independiente Riserve
13:00
TP
2
1
Defensa y Justicia Riserve Godoy Cruz Riserve
Defensa y Justicia Riserve
Godoy Cruz Riserve
13:00
TP
at Austria - 2. Liga
18:25 St Polten Rapid Vienna II
St Polten
Rapid Vienna II
RV
0
2
SV Kapfenberg FC Liefering
SV Kapfenberg
FC Liefering
16:30
TP
1
1
SKU Amstetten Floridsdorfer AC
SKU Amstetten
Floridsdorfer AC
16:30
TP
1
1
FK Austria Vienna II FC Wacker Innsbruck
FK Austria Vienna II
FC Wacker Innsbruck
16:30
TP
2
4
FC Juniors OO SV Lafnitz
FC Juniors OO
SV Lafnitz
16:30
TP
2
1
SV Horn SK Vorwärts Steyr
SV Horn
SK Vorwärts Steyr
16:30
TP
ru Russia - 1ª Divisione
1
1
FC Olimp-Dolgoprudny Kamaz Nab Chelny
FC Olimp-Dolgoprudny
Kamaz Nab Chelny
14:00
TP
ru Russia - Campionato giovanile
3
1
Krylia Sovetov U20 Konoplev Football Academy U19
Krylia Sovetov U20
Konoplev Football Academy U19
13:00
TP
1
2
FC Akhmat Grozny U19 Zenit S. Pietroburgo U19
FC Akhmat Grozny U19
Zenit S. Pietroburgo U19
14:00
TP
3
1
Rostov U19 PFC Sochi U19
Rostov U19
PFC Sochi U19
8:00
TP
1
4
Dynamo Moscow U19 CSKA Mosca U19
Dynamo Moscow U19
CSKA Mosca U19
13:00
TP
2
1
Ural U19 Spartak Mosca U19
Ural U19
Spartak Mosca U19
9:00
TP
2
2
FK Khimki U19 UOR-5 U19
FK Khimki U19
UOR-5 U19
10:00
TP
2
1
FK Nizhny Novgorod U19 Rubin Kazan U19
FK Nizhny Novgorod U19
Rubin Kazan U19
10:00
TP
1
1
FC Ufa U19 Strogino U19
FC Ufa U19
Strogino U19
12:00
TP
3
0
Lokomotiv Mosca U19 Krasnodar U19
Lokomotiv Mosca U19
Krasnodar U19
15:00
TP
de Germania - Lega 3
16:00 VfL Osnabruck Duisburg
VfL Osnabruck
Duisburg
RV
by Bielorussia - Campionato Riserve
3
1
Neman Grodno Riserve FC Slutsk Riserve
Neman Grodno Riserve
FC Slutsk Riserve
14:00
TP
3
0
Dinamo Minsk Riserve FC Vitebsk Riserve
Dinamo Minsk Riserve
FC Vitebsk Riserve
12:00
TP
ch Svizzera - Challenge League
18:30 Neuchatel Xamax Aarau
Neuchatel Xamax
Aarau
RV
18:30 Thun Yverdon Sport FC
Thun
Yverdon Sport FC
RV
1
1
Stade Lausanne-Ouchy Winterthur
Stade Lausanne-Ouchy
Winterthur
18:30
TP
au Australia - Queensland Premier League
3
0
Southside Eagles Wolves
Southside Eagles
Wolves
9:30
TP
at Austria - Regionalliga Centro
3
1
SV Allerheiligen St. Anna am Aigen
SV Allerheiligen
St. Anna am Aigen
17:00
TP
1
1
SK Treibach SV Ried II
SK Treibach
SV Ried II
17:00
TP
2
1
TUS Bad Gleichenberg SC Kalsdorf
TUS Bad Gleichenberg
SC Kalsdorf
17:00
TP
2
3
WSC Hertha Union Gurten
WSC Hertha
Union Gurten
17:00
TP
2
2
SC Weiz FC Gleisdorf 09
SC Weiz
FC Gleisdorf 09
17:00
TP
2
1
Deutschlandsberger SC WAC St Andra II
Deutschlandsberger SC
WAC St Andra II
17:00
TP
1
0
UVB Vocklamarkt FC Wels
UVB Vocklamarkt
FC Wels
17:00
TP
si Slovenia - Prva Liga
0
1
Tabor Sezana NK Celje
Tabor Sezana
NK Celje
15:00
TP
hr Croazia - 1.HNL
0
4
NK Hrvatski Dragovoljac Dinamo Zagabria
NK Hrvatski Dragovoljac
Dinamo Zagabria
18:00
TP
pl Polonia - Ekstraklasa
0
0
Lech Poznan Radomiak Radom
Lech Poznan
Radomiak Radom
18:30
TP
1
1
Termalica BB Nieciecza Stal Mielec
Termalica BB Nieciecza
Stal Mielec
16:00
TP
dk Danimarca - 1ª Divisione
0
2
AC Horsens HB Køge
AC Horsens
HB Køge
17:00
TP
2
0
FC Fredericia Hobro IK
FC Fredericia
Hobro IK
16:30
TP
1
0
FC Helsingor Fremad Amager
FC Helsingor
Fremad Amager
17:00
TP
de Germania - Bundesliga II
1
3
Schalke 04 Amburgo
Schalke 04
Amburgo
18:30
TP
au Australia - Tasmania Premier League
3
2
Launceston City Riverside Olympic
Launceston City
Riverside Olympic
9:30
TP
world Beach Soccer (36 minuti)
8
3
Ucraina beach Turchia beach
Ucraina beach
Turchia beach
16:00
TP
2
1
Emirati Arabi Uniti beach Oman beach
Emirati Arabi Uniti beach
Oman beach
14:30
TP
se Svezia - Juniorallsvenskan
17:00 Angelholms FF U19 IFK Goteborg U19
Angelholms FF U19
IFK Goteborg U19
D
br Brasile - Campeonato de Aspirantes
0
2
Coritiba U23 Ceara U23
Coritiba U23
Ceara U23
18:00
TP
py Paraguay - Divisione Professionale
2
1
Sol de America Sportivo Luqueno
Sol de America
Sportivo Luqueno
23:00
TP
at Austria - Landesliga
6
2
Villacher SV Nussdorf
Villacher SV
Nussdorf
16:45
TP
2
0
ATSV Wolfsberg ASKO St.Michael/Bl
ATSV Wolfsberg
ASKO St.Michael/Bl
17:00
TP
br Brasile - Incontri
0
2
Mixto U19 Atletico MT U19
Mixto U19
Atletico MT U19
20:00
TP
ua Ucraina - Vyscha Liga
1
1
FC Lviv FC Mariupol
FC Lviv
FC Mariupol
16:30
TP
13:00 Dinamo Kiev FK Minai
Dinamo Kiev
FK Minai
RV
at Austria - Bundesliga
1
3
Sturm Graz FC Salisburgo
Sturm Graz
FC Salisburgo
18:30
TP
au Australia - Gold Coast Premier League
1
0
Musgrave Runaway Bay
Musgrave
Runaway Bay
9:00
TP
mo Macau - 1ª Divisione
2
0
Windsor Arch KA I Lun Lok
Windsor Arch KA I
Lun Lok
13:00
TP
ru Russia - Premier League
0
2
Rostov Dinamo Mosca
Rostov
Dinamo Mosca
17:00
TP
co Colombia - Primera B
0
1
Boca Juniors De Cali Boyaca Chico
Boca Juniors De Cali
Boyaca Chico
21:00
TP
au Australia - Brisbane Premier League Riserve
3
3
Brisbane Knights Riserve Acacia Ridge Riserve
Brisbane Knights Riserve
Acacia Ridge Riserve
8:30
TP
ua Ucraina - Campionato Primavera
3
1
Shakhtar Donetsk U19 FC Ingulets U19
Shakhtar Donetsk U19
FC Ingulets U19
8:00
TP
0
1
Veres U19 Kolos Kovalivka U19
Veres U19
Kolos Kovalivka U19
14:00
TP
ie Irlanda - Leinster Senior League
3
1
Bluebell United Edenderry Town
Bluebell United
Edenderry Town
18:00
TP
1
0
Glenville Collinstown FC
Glenville
Collinstown FC
18:00
TP
0
3
Cherry Orchard Wayside Celtic
Cherry Orchard
Wayside Celtic
19:00
TP
4
1
Portlaoise AFC Dublin Bus
Portlaoise AFC
Dublin Bus
18:30
TP
18:45 Tolka Rovers Glebe North FC
Tolka Rovers
Glebe North FC
D
au Australia - Darwin Premier League
1
0
Casuarina FC University Azzurri FC
Casuarina FC
University Azzurri FC
11:00
TP
be Belgio - Prima divisione A
1
1
Standard Liegi Genk
Standard Liegi
Genk
18:45
TP
sk Slovacchia - Super Liga
4
0
AS Trencin FC Vion Zlate Moravce
AS Trencin
FC Vion Zlate Moravce
18:00
TP
ca Canada - Premier League
1
2
Forge FC Cavalry FC
Forge FC
Cavalry FC
0:00
TP
sg Singapore - Premier League
1
1
Albirex Niigata Singapore Lion City Sailors FC
Albirex Niigata Singapore
Lion City Sailors FC
11:45
TP
mx Messico - Campionato U20
3
0
Necaxa U20 Santos Laguna U20
Necaxa U20
Santos Laguna U20
14:00
TP
0
1
FC Juarez U20 Toluca U20
FC Juarez U20
Toluca U20
14:00
TP
de Germania - Regionalliga Bayern
1
1
SV Schalding-Heining Nurnberg II
SV Schalding-Heining
Nurnberg II
16:30
TP
1
2
Unterhaching Wacker Burghausen
Unterhaching
Wacker Burghausen
17:00
TP
0
5
Greuther Furth II SpVgg Bayreuth
Greuther Furth II
SpVgg Bayreuth
16:00
TP
1
0
Viktoria Aschaffenburg Buchbach
Viktoria Aschaffenburg
Buchbach
16:30
TP
1
1
Memmingen SC Eltersdorf
Memmingen
SC Eltersdorf
17:30
TP
1
0
Bayern Monaco II SV Heimstetten
Bayern Monaco II
SV Heimstetten
17:00
TP
world Amichevoli per club resto del mondo
1
1
Szombathelyi Haladas Al Ittifaq Dammam
Szombathelyi Haladas
Al Ittifaq Dammam
16:30
TP
1
0
Samgurali Sabah
Samgurali
Sabah
15:00
TP
world Amichevoli per club d'élite
6
5
Atletico Madrid Numancia
Atletico Madrid
Numancia
17:00
TP
0
0
Bayer Leverkusen SC Friburgo
Bayer Leverkusen
SC Friburgo
12:00
TP
5
2
VfB Stoccarda Arminia Bielefeld
VfB Stoccarda
Arminia Bielefeld
14:15
TP
1
0
Liverpool Mainz
Liverpool
Mainz
16:15
TP
2
3
Doncaster Newcastle
Doncaster
Newcastle
18:00
TP
ee Coppa d'Estonia
4
0
JK Tulevik Viljandi II Turi JK Ganvix
JK Tulevik Viljandi II
Turi JK Ganvix
16:00
TP
2
9
Tallinna FC TransferWise JK Tallinna Kalev
Tallinna FC TransferWise
JK Tallinna Kalev
16:30
TP
3
1
FC Helios Tartu Rakvere JK Tarvas
FC Helios Tartu
Rakvere JK Tarvas
16:00
TP
ec Ecuador - Segunda Division
3
0
Independiente Azogues CD D'Leon FC
Independiente Azogues
CD D'Leon FC
20:00
TP
de Germania - Regionalliga Nord Est
4
0
Vfb Germania Halberstadt Hertha Berlin II
Vfb Germania Halberstadt
Hertha Berlin II
17:00
TP
2
0
SV Tasmania Berlin Babelsberg 03
SV Tasmania Berlin
Babelsberg 03
17:00
TP
3
1
Chemnitzer TeBe Berlino
Chemnitzer
TeBe Berlino
17:00
TP
cz Coppa della Repubblica Ceca
2
3
MFK Havirov FC Vratimov
MFK Havirov
FC Vratimov
15:00
TP
0
3
Havlickuv Brod Velke Mezirici
Havlickuv Brod
Velke Mezirici
16:00
TP
1
3
Bzenec CSK Uhersky Brod
Bzenec
CSK Uhersky Brod
16:00
TP
ar Argentina - Superliga
1
0
Atlético Tucumán Huracan
Atlético Tucumán
Huracan
22:00
TP
ec Ecuador - Campionato riserve
0
2
Tecnico Universitario Riserve Universidad Catolica del Ecuador Riserve
Tecnico Universitario Riserve
Universidad Catolica del Ecuador Riserve
16:32
TP
mo Macao - FA Cup
3
2
Wan Guan Ieong Heng
Wan Guan
Ieong Heng
13:00
TP
1
2
Toi Seng Macau Chiba FC
Toi Seng
Macau Chiba FC
11:00
TP
at Austria - 2. Landesliga
16:30 SC St. Stefan SGA Sirnitz
SC St. Stefan
SGA Sirnitz
D
ie Irlanda - FAI Cup
1
4
St Kevins Boys Kilnamanagh AFC
St Kevins Boys
Kilnamanagh AFC
19:00
TP
2
0
Shamrock Rovers Galway United
Shamrock Rovers
Galway United
19:00
TP
4
0
Maynooth University Town FC Malahide Utd
Maynooth University Town FC
Malahide Utd
19:00
TP
6
0
St Patricks Bray Wanderers
St Patricks
Bray Wanderers
18:45
TP
6
8
Athlone Town Waterford FC
Athlone Town
Waterford FC
18:45
TP
2
0
UCD Shelbourne
UCD
Shelbourne
18:45
TP
3
0
Wexford FC Cabinteely FC
Wexford FC
Cabinteely FC
18:45
TP
at Austria - Regionalliga Tirolo
2
1
SC Schwaz SV Hall
SC Schwaz
SV Hall
17:00
TP
de Germania - Oberliga Bayern Nord
2
1
DJK Ammerthal Würzburger FV
DJK Ammerthal
Würzburger FV
17:00
TP
2
0
Feucht SC DJK Don Bosco Bamberg
Feucht SC
DJK Don Bosco Bamberg
17:00
TP
mw Malawi - Challenge Cup
12:30 Rumphi United Red Lions
Rumphi United
Red Lions
D
de Germania - Oberliga Bayern Sud
1
2
SV Pullach Ismaning
SV Pullach
Ismaning
16:30
TP
pt Portogallo - Coppa di Lega
2
1
Portimonense Academica
Portimonense
Academica
19:15
TP
at Austria - Regionalliga Vorarlberg
2
2
FC Lauterach SC Rothis
FC Lauterach
SC Rothis
16:00
TP
world CECAFA Cup
1
1
Etiopia U23 Burundi U23
Etiopia U23
Burundi U23
11:00
TP
ng Coppa di Nigeria
1
0
Nasarawa United Gombe Utd
Nasarawa United
Gombe Utd
14:00
TP
1
0
Rivers United Niger Tornadoes
Rivers United
Niger Tornadoes
14:00
TP
0
1
Kano Pillars Sunshine Stars FC
Kano Pillars
Sunshine Stars FC
14:00
TP
5
6
Gateway Utd FC Bayelsa United
Gateway Utd FC
Bayelsa United
14:00
TP
gb Galles - Championship South
3
0
Briton Ferry Swansea University
Briton Ferry
Swansea University
18:30
TP
0
3
Llanelli Ammanford AFC
Llanelli
Ammanford AFC
18:30
TP
0
1
Taffs Well Goytre United
Taffs Well
Goytre United
18:30
TP
2
3
Undy Athletic Cambrian & Clydach
Undy Athletic
Cambrian & Clydach
18:00
TP
at Austria - Regionalliga Salisburgo
2
1
TSV St. Johann FC Pinzgau
TSV St. Johann
FC Pinzgau
17:00
TP
1
0
SV Kuchl SK Bischofshofen
SV Kuchl
SK Bischofshofen
17:00
TP
4
1
Seekirchen USK Anif
Seekirchen
USK Anif
17:00
TP
gb Galles - Championship North
1
0
Buckley Town Bangor City
Buckley Town
Bangor City
18:30
TP
0
3
Gresford Athletic Colwyn Bay
Gresford Athletic
Colwyn Bay
18:30
TP
ni Coppa del Nicaragua
0:00 CD Junior de Managua Real Madriz FC
CD Junior de Managua
Real Madriz FC
D
mx Messico - Apertura
0
0
Queretaro Club America
Queretaro
Club America
2:00
TP