https://www.888sport.it/ https://www.888sport.it/
es Spagna - Primera Division
0
2
Valladolid Villarreal
Valladolid
Villarreal
17:00
TP
1
1
Eibar Real Betis
Eibar
Real Betis
18:00
TP
1
4
Granada Real Madrid
Granada
Real Madrid
20:00
TP
it Italia - Serie A
2
1
Crotone Verona
Crotone
Verona
18:45
TP
world Coppa Sudamericana
1
2
San Lorenzo Rosario Central
San Lorenzo
Rosario Central
0:30
TP
0
0
Atletico GO Palestino
Atletico GO
Palestino
0:30
TP
2
2
Bolivar Jorge Wilstermann
Bolivar
Jorge Wilstermann
0:30
TP
1
2
Aragua La Equidad
Aragua
La Equidad
22:15
TP
3
1
Gremio Lanus
Gremio
Lanus
22:15
TP
0
1
Guabira EC Bahia
Guabira
EC Bahia
22:15
TP
it Italia - Serie B
1
0
Cittadella Brescia
Cittadella
Brescia
16:00
TP
3
2
Venezia Chievo
Venezia
Chievo
19:00
TP
world Coppa Libertadores
1
1
Junior River Plate
Junior
River Plate
0:00
TP
1
1
Universitario de Deportes Defensa y Justicia
Universitario de Deportes
Defensa y Justicia
2:00
TP
3
1
Velez Sarsfield LDU Quito
Velez Sarsfield
LDU Quito
22:00
TP
2
1
Fluminense Independiente Santa Fe
Fluminense
Independiente Santa Fe
0:00
TP
0
0
Atletico Nacional Medellin Nacional De Football
Atletico Nacional Medellin
Nacional De Football
3:00
TP
0
1
Deportivo La Guaira Cerro Porteno
Deportivo La Guaira
Cerro Porteno
0:00
TP
gb Inghilterra - Premier League
0
0
Aston Villa Everton
Aston Villa
Everton
17:00
TP
2
4
Manchester United Liverpool
Manchester United
Liverpool
19:15
TP
us USA - MLS
0
1
San Jose Earthquakes Seattle Sounders
San Jose Earthquakes
Seattle Sounders
2:30
TP
1
0
Houston Dynamo Sporting Kansas City
Houston Dynamo
Sporting Kansas City
0:30
TP
1
0
Minnesota United FC Vancouver Whitecaps
Minnesota United FC
Vancouver Whitecaps
1:00
TP
at Austria - 2. Liga
3
1
FC Dornbirn 1913 SK Vorwärts Steyr
FC Dornbirn 1913
SK Vorwärts Steyr
8:30
TP
1
1
Rapid Vienna II FK Austria Vienna II
Rapid Vienna II
FK Austria Vienna II
8:30
TP
se Svezia - Allsvenskan
1
1
IFK Norrkoping Degerfors
IFK Norrkoping
Degerfors
16:30
TP
1
1
Halmstad Mjällby AIF
Halmstad
Mjällby AIF
15:00
TP
1
1
AIK Malmo FF
AIK
Malmo FF
16:30
TP
ir Iran - 1ª Divisione
1
1
Choka Talesh Mes Kerman
Choka Talesh
Mes Kerman
13:45
TP
gr Grecia - Football League
3
0
Olympiakos Volou AEP Kozani
Olympiakos Volou
AEP Kozani
14:00
TP
nl Paesi Bassi - Eredivisie
0
0
Groningen AZ
Groningen
AZ
12:30
TP
2
1
RKC Twente
RKC
Twente
12:30
TP
3
1
Ajax VVV
Ajax
VVV
12:30
TP
4
2
PSV Eindhoven PEC Zwolle
PSV Eindhoven
PEC Zwolle
12:30
TP
3
1
FC Emmen Heerenveen
FC Emmen
Heerenveen
12:30
TP
1
1
Heracles Feyenoord
Heracles
Feyenoord
12:30
TP
1
4
ADO Den Haag Willem II
ADO Den Haag
Willem II
12:30
TP
0
0
Sparta Rotterdam Utrecht
Sparta Rotterdam
Utrecht
12:30
TP
3
3
Fortuna Sittard Vitesse
Fortuna Sittard
Vitesse
12:30
TP
bg Bulgaria - 1ª Liga
2
1
Levski Sofia Cherno More Varna
Levski Sofia
Cherno More Varna
17:00
TP
0
0
Tsarsko Selo 2015 Botev Plovdiv
Tsarsko Selo 2015
Botev Plovdiv
14:30
TP
gh Ghana - Premier League
2
1
Asante Kotoko Ebusua Dwarfs
Asante Kotoko
Ebusua Dwarfs
15:00
TP
2
3
Great Olympics Aduana Stars
Great Olympics
Aduana Stars
18:00
TP
ro Romania - Liga II
1
0
Rapid Bucarest ASU Politehnica Timisoara
Rapid Bucarest
ASU Politehnica Timisoara
17:30
TP
0
0
FC U Craiova 1948 FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC U Craiova 1948
FK Csikszereda Miercurea Ciuc
14:30
TP
tz Tanzania - Premier League
2
0
Mbeya City Ruvu Shooting
Mbeya City
Ruvu Shooting
13:00
TP
bg Bulgaria - B PFG
1
4
Septemvri Simitli Lokomotiv Sofia
Septemvri Simitli
Lokomotiv Sofia
12:00
TP
3
2
FK Sozopol Neftochimik 1962 Bourgas
FK Sozopol
Neftochimik 1962 Bourgas
12:00
TP
us USA - USL Championship
3
1
Sacramento Republic Las Vegas Lights FC
Sacramento Republic
Las Vegas Lights FC
2:30
TP
zm Zambia - Super League
0
0
Buildcon FC Indeni FC
Buildcon FC
Indeni FC
13:00
TP
1
1
Lumwana Radiants Kitwe United
Lumwana Radiants
Kitwe United
12:50
TP
rw Rwanda - National League
0
2
Police FC AS Kigali
Police FC
AS Kigali
13:00
TP
0
1
Mukura Espoir FC
Mukura
Espoir FC
13:00
TP
2
1
Marines FC Sunrise FC
Marines FC
Sunrise FC
13:00
TP
3
1
Musanze FC Etincelles
Musanze FC
Etincelles
13:00
TP
ec Ecuador - Primera B
1
0
El Nacional Atletico Santo Domingo
El Nacional
Atletico Santo Domingo
0:00
TP
ve Venezuela - Primera Division
1
2
Yaracuyanos Carabobo
Yaracuyanos
Carabobo
21:00
TP
5
0
Portuguesa Trujillanos
Portuguesa
Trujillanos
23:15
TP
de Germania - Bundesliga II
3
2
Holstein Kiel Jahn Regensburg
Holstein Kiel
Jahn Regensburg
13:30
TP
is Islanda - Premier League
3
2
Valur Reykjavik HK Kopavogur
Valur Reykjavik
HK Kopavogur
19:15
TP
5
1
FH Hafnarfjordur IA Akranes
FH Hafnarfjordur
IA Akranes
19:15
TP
2
3
Stjarnan Vikingur Reykjavik
Stjarnan
Vikingur Reykjavik
19:15
TP
4
0
Breidablik Keflavik
Breidablik
Keflavik
19:15
TP
no Norvegia - Eliteserien
5
0
Rosenborg Viking
Rosenborg
Viking
18:00
TP
3
3
Tromso Molde
Tromso
Molde
16:00
TP
br Brasile - Campeonato Paulista
5
1
Ituano Santo Andre SP
Ituano
Santo Andre SP
18:00
TP
4
3
Mirassol Guarani
Mirassol
Guarani
0:00
TP
ru Russia - Campionato giovanile
2
0
Arsenal Tula U19 Ural U19
Arsenal Tula U19
Ural U19
11:00
TP
au Australia - A-League
4
1
Melbourne City Adelaide United
Melbourne City
Adelaide United
9:05
TP
cr Costa Rica - 1ª Divisione
2
0
AD San Carlos Deportivo Saprissa
AD San Carlos
Deportivo Saprissa
21:00
TP
2
0
Herediano Limon FC
Herediano
Limon FC
21:00
TP
2
2
Santos de Guápiles AD Grecia
Santos de Guápiles
AD Grecia
21:00
TP
0
0
Alajuelense Guadalupe FC
Alajuelense
Guadalupe FC
21:00
TP
3
1
Municipal Perez Zeledon Sporting San Jose
Municipal Perez Zeledon
Sporting San Jose
21:00
TP
1
0
ADR Jicaral Cartagines
ADR Jicaral
Cartagines
21:00
TP
al Albania - Campionato
0
1
Bylis Ballsh Vllaznia Shkoder
Bylis Ballsh
Vllaznia Shkoder
14:00
TP
0
0
Laci Skenderbeu
Laci
Skenderbeu
14:00
TP
0
3
Apolonia Fier FK Kukesi
Apolonia Fier
FK Kukesi
14:00
TP
1
2
Kastrioti Krujë Teuta
Kastrioti Krujë
Teuta
14:00
TP
0
0
Partizani Tirana KF Tirana
Partizani Tirana
KF Tirana
17:00
TP
se Svezia - 1ª Divisione Sud
1
4
Torns IF Qviding FIF
Torns IF
Qviding FIF
12:00
TP
se Svezia - 1ª Divisione Nord
3
0
Piteå IF Sollentuna United FF
Piteå IF
Sollentuna United FF
14:00
TP
lv Lettonia - Virsliga
2
1
Riga FC FK Spartaks Jurmala
Riga FC
FK Spartaks Jurmala
14:00
TP
il Israele - Liga Bet Sud
15:30 Otzma FC Holon Maccabi Amishav Petah Tikva
Otzma FC Holon
Maccabi Amishav Petah Tikva
D
dk Danimarca - Danmarkserien - Gruppo 1
1
2
Union BSF
Union
BSF
12:00
TP
5
2
Køge Nord FC KFUMs Boldklub
Køge Nord FC
KFUMs Boldklub
11:00
TP
3
12
Husum BK Karlslunde IF
Husum BK
Karlslunde IF
12:00
TP
2
3
Ishoj Tårnby FF
Ishoj
Tårnby FF
12:00
TP
fo Isole Faroe - Premier League
2
2
B68 Toftir Vikingur Gota
B68 Toftir
Vikingur Gota
15:00
TP
0
2
TB/FCS/Royn NSI Runavik
TB/FCS/Royn
NSI Runavik
14:00
TP
0
1
EB/Streymur HB Torshavn
EB/Streymur
HB Torshavn
14:00
TP
0
5
IF Fuglafjordur B36 Torshavn
IF Fuglafjordur
B36 Torshavn
14:00
TP
0
9
07 Vestur KI Klaksvik
07 Vestur
KI Klaksvik
14:00
TP
et Etiopia - Premier League
1
2
Hawassa City FC Adama City
Hawassa City FC
Adama City
12:00
TP
2
2
Bahir Dar Kenema FC Ethiopia Bunna
Bahir Dar Kenema FC
Ethiopia Bunna
7:00
TP
gi Gibilterra - National League
2
2
St Joseph's FC Lincoln Red Imps
St Joseph's FC
Lincoln Red Imps
18:30
TP
dk Danimarca - Danmarkserien - Gruppo 2
1
7
Vordingborg IF Otterup
Vordingborg IF
Otterup
10:00
TP
1
3
B 1908 Ledøje-Smørum Fodbold
B 1908
Ledøje-Smørum Fodbold
10:00
TP
0
2
Taastrup FC Greve
Taastrup FC
Greve
10:00
TP
3
1
GVI Herlev
GVI
Herlev
10:00
TP
dk Danimarca - Danmarkserien - Gruppo 3
1
0
Horsens fS Odder IGF
Horsens fS
Odder IGF
14:00
TP
5
3
OKS Marienlyst
OKS
Marienlyst
11:00
TP
9:00 Hedensted IF Kolding B
Hedensted IF
Kolding B
RV
2
1
Varde B 1913
Varde
B 1913
13:00
TP
11:00 Tarup-Paarup Viby
Tarup-Paarup
Viby
RV
pa Panama - LPF
7
8
CA Independiente de la Chorrera Sporting San Miguelito
CA Independiente de la Chorrera
Sporting San Miguelito
0:00
TP
ru Russia - Campionato regionale
3
1
Std Petrovich Spbpu
Std Petrovich
Spbpu
16:00
TP
1
6
FC Aprelevka FC Boradigyakh
FC Aprelevka
FC Boradigyakh
16:00
TP
1
0
SSh-75/2 Sokol Mosca
SSh-75/2
Sokol Mosca
9:00
TP
3
1
Rodina-M Kuntsevo
Rodina-M
Kuntsevo
9:00
TP
1
0
FC La-Liga FC Krylia Sovetov-Alyans
FC La-Liga
FC Krylia Sovetov-Alyans
9:00
TP
4
0
Rosich Moskovskiy Burevestnik
Rosich Moskovskiy
Burevestnik
9:00
TP
1
1
Troitsk Torpedo Mosca II
Troitsk
Torpedo Mosca II
9:00
TP
2
0
Krasnogvardeyets Yunost Moskvy-Spartak-2
Krasnogvardeyets
Yunost Moskvy-Spartak-2
15:30
TP
dk Danimarca - Danmarkserien - Gruppo 4
1
2
Silkeborg KFUM VRI
Silkeborg KFUM
VRI
16:00
TP
1
4
Herning Fremad Aarhus Fremad 2
Herning Fremad
Aarhus Fremad 2
12:00
TP
3
1
Kjellerup IF IF Skjold Sæby
Kjellerup IF
IF Skjold Sæby
13:30
TP
2
3
Vejgaard B IF Lyseng
Vejgaard B
IF Lyseng
11:00
TP
4
0
Tjørring FC Djursland
Tjørring
FC Djursland
13:00
TP
ee Estonia - Esiliiga
5
0
Maardu Linnameeskond Parnu JK
Maardu Linnameeskond
Parnu JK
16:00
TP
uz Uzbekistan - PFL
0
1
FK Turan Qizilqum Zarafshon
FK Turan
Qizilqum Zarafshon
13:45
TP
mx Messico - Clausura
1
0
Atlas Puebla
Atlas
Puebla
2:05
TP
2
1
Toluca Cruz Azul
Toluca
Cruz Azul
0:00
TP
fi Finlandia - Ykkönen
4
1
FF Jaro Klubi-04
FF Jaro
Klubi-04
13:00
TP
1
1
KPV TPS
KPV
TPS
13:00
TP
2
1
MP Ekenas IF
MP
Ekenas IF
13:00
TP
1
2
Jippo RoPS
Jippo
RoPS
13:00
TP
ar Coppa d’Argentina
0
2
Boca Unidos Godoy Cruz
Boca Unidos
Godoy Cruz
17:10
TP
is Islanda - 1 Deild
4
1
Thor Akureyri Grindavik
Thor Akureyri
Grindavik
16:00
TP
fi Finlandia - Kakkonen Gruppo C
4
0
OTP Narpes Kraft
OTP
Narpes Kraft
13:00
TP
4
1
VIFK JBK
VIFK
JBK
15:30
TP
mx Messico - Campionato U20
1
2
Atlas U20 Monterrey U20
Atlas U20
Monterrey U20
14:00
TP
br Brasile - Campeonato Cearense
1
6
Crato Fortaleza EC
Crato
Fortaleza EC
0:45
TP
us USA - USL League Two
1
2
Little Rock Rangers Houston FC
Little Rock Rangers
Houston FC
0:00
TP
ru Altra partita
1
4
FK Kafa Ocean Kerch
FK Kafa
Ocean Kerch
13:00
TP
1
0
Sevastopol FC Gvardeets Skvortsovo
Sevastopol
FC Gvardeets Skvortsovo
13:00
TP
2
0
Evpatoria Kyzyltash Yalta
Evpatoria
Kyzyltash Yalta
13:00
TP
br Brasile - Campeonato Potiguar
4
1
Globo FC ACD Potiguar
Globo FC
ACD Potiguar
18:00
TP
0
0
ABC Palmeira FC
ABC
Palmeira FC
23:30
TP
br Brasile - Incontri
8
9
Sao Raimundo RR Nautico RR
Sao Raimundo RR
Nautico RR
20:00
TP
be Belgio - Prima divisione A
0
0
Anversa Club Bruges
Anversa
Club Bruges
16:30
TP
br Brasile - Campeonato Sul-Matogrossense
1
1
Operario FC MS Comercial MS
Operario FC MS
Comercial MS
19:00
TP
0
0
Dourados Costa Rica EC
Dourados
Costa Rica EC
19:00
TP
br Brasile - Campeonato Paraibano
1
0
Sousa EC Treze
Sousa EC
Treze
19:00
TP
br Brasile - Campeonato Piauiense
0
4
Flamengo PI Fluminense PI
Flamengo PI
Fluminense PI
18:45
TP
au Australia - Brisbane Canale Cup
0
2
St George Willawong FC Albany Creek
St George Willawong FC
Albany Creek
9:52
TP
br Brasile - Campeonato Pernambucano
18:00 Central SC Vitoria das Tabocas
Central SC
Vitoria das Tabocas
RV
il Coppa d'Israele
14:30 Hapoel Tel-Aviv Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Tel-Aviv
Beitar Tel Aviv Bat Yam
RV
fr Coppa di Francia
1
5
Vallieres Monaco
Vallieres
Monaco
19:15
TP
ua Coppa d'Ucraina
1
0
Dinamo Kiev Zorya
Dinamo Kiev
Zorya
16:00
TP
is Islanda - 3ª Divisione
2
3
Tindastoll Hottur/Huginn
Tindastoll
Hottur/Huginn
16:00
TP
kz Kazakistan - 2ª divisione
4
1
Okzhetpes Kokshetau Riserve Altay Riserve
Okzhetpes Kokshetau Riserve
Altay Riserve
9:00
TP
2
3
FK Aksu Sdyushor 8
FK Aksu
Sdyushor 8
9:00
TP
3
1
FK Atyrau Riserve Yassy Turkistan
FK Atyrau Riserve
Yassy Turkistan
10:00
TP
0
1
Akademia Ontustyk Riserve FK Aktobe Riserve
Akademia Ontustyk Riserve
FK Aktobe Riserve
11:00
TP
2
1
Kyran Riserve SD Family
Kyran Riserve
SD Family
11:00
TP
11:00 Turan riserve FC Taraz Riserve
Turan riserve
FC Taraz Riserve
D
2
2
Kaisar Kyzylorda Riserve Ordabasy Riserve
Kaisar Kyzylorda Riserve
Ordabasy Riserve
12:00
TP
2
0
Jenis FK FK Ruzayevka
Jenis FK
FK Ruzayevka
9:00
TP
kg Kirghizistan - Top Liga
3
1
FK Alga Bishkek FK Kara-Balta
FK Alga Bishkek
FK Kara-Balta
11:00
TP
by Bielorussia - Campionato Riserve
6
1
FK Sputnik riserve Slavia Mozyr Riserve
FK Sputnik riserve
Slavia Mozyr Riserve
14:00
TP
br Brasile - Campeonato Capixaba
0
0
Real Noroeste Capixaba Vitoria ES
Real Noroeste Capixaba
Vitoria ES
18:00
TP
hn Honduras - Lega Nazionale
7
0
CD Olimpia Honduras Progreso
CD Olimpia
Honduras Progreso
2:00
TP
7
7
Real Espana Motagua
Real Espana
Motagua
0:00
TP
br Brasile - Campeonato Baiano
3
0
Bahia de Feira EC Bahia
Bahia de Feira
EC Bahia
0:30
TP
ci Costa d’Avorio - Premier Division
0
3
Racing Club Abidjan Societe Omnisports De L'Armee
Racing Club Abidjan
Societe Omnisports De L'Armee
15:30
TP
5
2
ASEC Mimosas Stella Club d'Adjame
ASEC Mimosas
Stella Club d'Adjame
18:00
TP
1
0
AS Tanda SOL FC Abobo
AS Tanda
SOL FC Abobo
16:00
TP
tz Tanzania - Seconda divisione
2
0
DTB FC Kurugenzi FC
DTB FC
Kurugenzi FC
13:00
TP
1
0
Green Warriors Pan African FC
Green Warriors
Pan African FC
11:00
TP
be Belgio - UEFA Europa League - Play-off
1
2
Standard Liegi KV Mechelen
Standard Liegi
KV Mechelen
14:00
TP
2
1
Gent KV Oostende
Gent
KV Oostende
11:30
TP
ht Haiti - 1ª divisione
20:00 Juventus des Cayes Triomphe AC
Juventus des Cayes
Triomphe AC
D
4
0
Racing Club Haitien Real Hope FA
Racing Club Haitien
Real Hope FA
21:00
TP
de Germania - Coppa DFB
1
4
RB Lipsia Borussia Dortmund
RB Lipsia
Borussia Dortmund
18:45
TP
do Repubblica Dominicana - Liga
2
1
Atletico San Cristobal Atletico Pantoja
Atletico San Cristobal
Atletico Pantoja
21:00
TP
bj Benin - Ligue 1
1
0
Dragons Dynamo Parakou
Dragons
Dynamo Parakou
15:00
TP
2
1
Requins de l'Atlantique FC Damissa FC
Requins de l'Atlantique FC
Damissa FC
15:00
TP
br Brasile - Campeonato Matogrossense
6
7
Nova Mutum EC Sociedade Acao
Nova Mutum EC
Sociedade Acao
18:00
TP
si Slovenia - Coppa
1
0
NK Celje Koper
NK Celje
Koper
18:00
TP
ni Nicaragua - Segunda Division
0
0
HYH Export Sebaco FC FC Gutierrez
HYH Export Sebaco FC
FC Gutierrez
21:00
TP
cd Congo - Ligue 1
1
0
FC Lubumbashi Sport SM Sanga Balende
FC Lubumbashi Sport
SM Sanga Balende
12:30
TP
ge Georgia - Liga 3
1
1
FC Varketili FC Saburtalo Tbilisi II
FC Varketili
FC Saburtalo Tbilisi II
11:00
TP
dk Danimarca - Coppa DBU
16:00 Randers FC Sonderjyske
Randers FC
Sonderjyske
A
ni Nicaragua - Campionato Primavera
0
1
Diriangen U20 Managua U20
Diriangen U20
Managua U20
1:00
TP
ru Coppa di Russia
0
0
Sdusshor-Volga-M Akron Togliatti
Sdusshor-Volga-M
Akron Togliatti
14:30
TP
br Brasile - Campeonato Gaucho 3
2
1
Sport Clube Gaucho Elite Clube Desportivo
Sport Clube Gaucho
Elite Clube Desportivo
18:00
TP
us USA - NISA
0
3
California Utd Strikers Detroit City FC
California Utd Strikers
Detroit City FC
2:00
TP
fi Finlandia - Kolmonen
2
0
RoPo Roi United
RoPo
Roi United
15:30
TP
5
1
HauPa Tervarit
HauPa
Tervarit
15:30
TP
il Israele - Liga Alef - Play-Offs
17:10 Maccabi Kabilio Jaffa Sport Club Tira
Maccabi Kabilio Jaffa
Sport Club Tira
D
ni Nicaragua Play-Offs
1
0
CD Walter Ferretti Diriangen
CD Walter Ferretti
Diriangen
1:00
TP
gf Guyana Francese - Ligue 1
18:30 ASC Remire ASU Grand Santi
ASC Remire
ASU Grand Santi
D
is Islanda - 4ª Divisione
2
0
Hamar Hveragerdi IBU Uppsveitir
Hamar Hveragerdi
IBU Uppsveitir
14:00
TP
world Amichevoli Europa
1
2
GAIS U19 Orgryte U19
GAIS U19
Orgryte U19
14:00
TP