Real Tomayapo Club Aurora
Bolivia - Apertura
Bolivia - Apertura
maggio 11, 2021 12:00 AM
Real Tomayapo
Club Aurora
1 ---
---
2 ---
Russia - 2ª Divisione Russia - 2ª Divisione 1 2
15:00 Zenit Irkutsk FC Smolensk
Zenit Irkutsk
FC Smolensk
13:00 Anzhi Makhachkala FK Makhachkala
Anzhi Makhachkala
FK Makhachkala
14:00 FK Volga Ulyanovsk FK Lada Tolyatti
FK Volga Ulyanovsk
FK Lada Tolyatti
14:00 Rodina Moscow FK Kolomna
Rodina Moscow
FK Kolomna
14:00 Torpedo Vladimir FK Znamya Truda
Torpedo Vladimir
FK Znamya Truda
14:00 FK Leningradets FK Tver
FK Leningradets
FK Tver
15:00 Kamaz Nab Chelny Nosta Novotroitsk
Kamaz Nab Chelny
Nosta Novotroitsk
15:00 FC Murom Zvezda San Pietroburgo
FC Murom
Zvezda San Pietroburgo
15:00 FK Dolgoprudny Dinamo Moscow II
FK Dolgoprudny
Dinamo Moscow II
14:00 FK Zenit Izhevsk FC Orenburg II
FK Zenit Izhevsk
FC Orenburg II
10:00 FC Lokomotiv-Kazanka Mosca Zenit St Petersburg II
FC Lokomotiv-Kazanka Mosca
Zenit St Petersburg II
9:00 FK Chita Luch Energiya
FK Chita
Luch Energiya
10:00 Krylia Sovetov II FC Zvezda Perm
Krylia Sovetov II
FC Zvezda Perm
Spagna - Primera Division Spagna - Primera Division 1 2
18:00 Elche Alaves
Elche
Alaves
20:00 Levante Barcellona
Levante
Barcellona
17:00 Osasuna Cadiz
Osasuna
Cadiz
Italia - Serie A Italia - Serie A 1 2
18:45 Napoli Udinese
Napoli
Udinese
Coppa Sudamericana 1 2
22:15 CA Talleres de Córdoba Deportes Tolima
CA Talleres de Córdoba
Deportes Tolima
22:15 Metropolitanos FC Athletico Paranaense
Metropolitanos FC
Athletico Paranaense
Coppa Libertadores 1 2
22:15 Deportivo Tachira Internacional
Deportivo Tachira
Internacional
22:15 The Strongest Barcelona Guayaquil
The Strongest
Barcelona Guayaquil
22:15 Santos Boca Juniors
Santos
Boca Juniors
Turchia - Super Lig Turchia - Super Lig 1 2
17:30 Denizlispor Galatasaray
Denizlispor
Galatasaray
17:30 Konyaspor Trabzonspor
Konyaspor
Trabzonspor
17:30 Besiktas Fatih Karagumruk
Besiktas
Fatih Karagumruk
17:30 Alanyaspor Erzurum BB
Alanyaspor
Erzurum BB
17:30 Istanbul Basaksehir Kayserispor
Istanbul Basaksehir
Kayserispor
17:30 Fenerbahce Sivasspor
Fenerbahce
Sivasspor
17:30 Genclerbirligi Goztepe
Genclerbirligi
Goztepe
17:30 Gazisehir Gaziantep FK Caykur Rizespor
Gazisehir Gaziantep FK
Caykur Rizespor
17:30 Yeni Malatyaspor Hatayspor
Yeni Malatyaspor
Hatayspor
17:30 Kasimpasa Ankaragucu
Kasimpasa
Ankaragucu
Portogallo - Primeira Liga Portogallo - Primeira Liga 1 2
19:30 Sporting Boavista
Sporting
Boavista
17:00 Nacional Benfica
Nacional
Benfica
15:00 CD Tondela Belenenses
CD Tondela
Belenenses
15:00 Santa Clara Rio Ave
Santa Clara
Rio Ave
Inghilterra - National League Inghilterra - National League 1 2
19:00 Sutton Utd Woking
Sutton Utd
Woking
18:00 Stockport Dag & Red
Stockport
Dag & Red
18:00 Aldershot Yeovil
Aldershot
Yeovil
18:45 Solihull Moors Weymouth
Solihull Moors
Weymouth
18:45 Chesterfield Kings Lynn Town
Chesterfield
Kings Lynn Town
18:45 Maidenhead Utd Notts County
Maidenhead Utd
Notts County
18:45 Wealdstone Bromley
Wealdstone
Bromley
Germania - Regionalliga Sud Ovest Germania - Regionalliga Sud Ovest 1 2
17:00 TSG Balingen SSV Ulm 1846
TSG Balingen
SSV Ulm 1846
Croazia - 2.HNL Croazia - 2.HNL 1 2
12:55 NK Rudes NK Hrvatski Dragovoljac
NK Rudes
NK Hrvatski Dragovoljac
Inghilterra - Premier League Inghilterra - Premier League 1 2
19:15 Southampton Crystal Palace
Southampton
Crystal Palace
17:00 Manchester United Leicester
Manchester United
Leicester
Algeria - 1ª Divisione Algeria - 1ª Divisione 1 2
15:00 JS Kabylie MC Oran
JS Kabylie
MC Oran
Svezia - Superettan Svezia - Superettan 1 2
16:30 Osters IF GIF Sundsvall
Osters IF
GIF Sundsvall
Tanzania - Premier League Tanzania - Premier League 1 2
11:00 Mwadui FC Kagera Sugar
Mwadui FC
Kagera Sugar
16:00 Simba Sports Club Coastal Union
Simba Sports Club
Coastal Union
Cina - Super League Cina - Super League 1 2
10:00 Dalian Pro Tianjin Jinmen Tigers
Dalian Pro
Tianjin Jinmen Tigers
12:00 Shanghai Haigang Changchun Yatai
Shanghai Haigang
Changchun Yatai
Italia - Campionato Primavera 2 Italia - Campionato Primavera 2 1 2
13:00 Crotone U19 Pescara U19
Crotone U19
Pescara U19
13:30 Benevento U19 Cosenza U19
Benevento U19
Cosenza U19
Argentina - Nacional B Argentina - Nacional B 1 2
18:10 Deportivo Riestra Almirante Brown
Deportivo Riestra
Almirante Brown
0:10 Gimnasia Mendoza Nueva Chicago
Gimnasia Mendoza
Nueva Chicago
Kuwait - Campionato Kuwait - Campionato 1 2
19:00 Kazma SC Al Shabab Club
Kazma SC
Al Shabab Club
19:00 Khaitan Al Naser SC
Khaitan
Al Naser SC
19:00 Al Fahaheel SC Al Arabi SC
Al Fahaheel SC
Al Arabi SC
19:00 Al Sahel SC Al Salmiyah SC
Al Sahel SC
Al Salmiyah SC
19:00 Al Kuwait SC Al Qadsia SC
Al Kuwait SC
Al Qadsia SC
Bulgaria - 1ª Liga Bulgaria - 1ª Liga 1 2
16:30 Lokomotiv Plovdiv Beroe
Lokomotiv Plovdiv
Beroe
Estonia - Meistriliiga Estonia - Meistriliiga 1 2
15:00 Tallinna JK Legion Parnu JK Vaprus
Tallinna JK Legion
Parnu JK Vaprus
Cina - 1ª Divisione Cina - 1ª Divisione 1 2
11:35 Chengdu Rongcheng Beijing Sport - Università FC
Chengdu Rongcheng
Beijing Sport - Università FC
7:30 Guizhou FC Heilongjiang Ice City
Guizhou FC
Heilongjiang Ice City
11:35 Liaoning Shenyang Urban Wuhan Three Towns
Liaoning Shenyang Urban
Wuhan Three Towns
Sud Africa - Premier Sud Africa - Premier 1 2
13:00 Amazulu Baroka FC
Amazulu
Baroka FC
15:00 Stellenbosch FC Orlando Pirates
Stellenbosch FC
Orlando Pirates
Moldova - Divisione A Moldova - Divisione A 1 2
14:00 FC Sucleia Victoria Bardar
FC Sucleia
Victoria Bardar
14:00 Real Succes CF Sparta Selemet
Real Succes
CF Sparta Selemet
14:00 FC Balti FC Tighina
FC Balti
FC Tighina
14:00 FC Iskra Rabnita FC Sireti
FC Iskra Rabnita
FC Sireti
14:00 Sheriff Tiraspol II FC Granicerul
Sheriff Tiraspol II
FC Granicerul
14:00 FC Cahul Drochia
FC Cahul
Drochia
Armenia - Lega 1 Armenia - Lega 1 1 2
12:00 BKMA FC FC Urartu II
BKMA FC
FC Urartu II
12:00 Ararat Yerevan II Pyunik Yerevan II
Ararat Yerevan II
Pyunik Yerevan II
12:00 Ararat Yerevan II Noravank
Ararat Yerevan II
Noravank
Bulgaria - B PFG Bulgaria - B PFG 1 2
14:00 FC Hebar Pazardzhik PFC Dobrudzha Dobrich
FC Hebar Pazardzhik
PFC Dobrudzha Dobrich
15:00 Ludogorets Razgrad II Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Ludogorets Razgrad II
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Croazia - 1.HNL Croazia - 1.HNL 1 2
17:05 NK Osijek HNK Sibenik
NK Osijek
HNK Sibenik
15:00 Istra 1961 NK Lokomotiva Zagabria
Istra 1961
NK Lokomotiva Zagabria
Svizzera - Challenge League Svizzera - Challenge League 1 2
18:00 Thun FC Schaffhausen
Thun
FC Schaffhausen
18:00 Wil 1900 FC Chiasso
Wil 1900
FC Chiasso
17:00 Aarau Kriens
Aarau
Kriens
Rwanda - National League Rwanda - National League 1 2
13:00 SC Kiyovu Gasogi Utd
SC Kiyovu
Gasogi Utd
10:30 Rayon Sports FC Rutsiro FC
Rayon Sports FC
Rutsiro FC
13:00 Muhanga Gorilla FC
Muhanga
Gorilla FC
13:30 APR FC Bugesera
APR FC
Bugesera
Moldavia - Divisione Nazionale Moldavia - Divisione Nazionale 1 2
15:00 Speranta Nisporeni FC Floresti
Speranta Nisporeni
FC Floresti
13:00 Dacia Buiucani CS Petrocub
Dacia Buiucani
CS Petrocub
Ecuador - Primera B Ecuador - Primera B 1 2
21:00 Guayaquil SC Chacaritas SC
Guayaquil SC
Chacaritas SC
21:00 Atletico Santo Domingo LDU Portoviejo
Atletico Santo Domingo
LDU Portoviejo
21:00 Gualaceo SC America de Quito
Gualaceo SC
America de Quito
21:00 El Nacional Club Atletico Porteno
El Nacional
Club Atletico Porteno
21:00 Independiente Juniors Cumbaya FC
Independiente Juniors
Cumbaya FC
Lituania - Lega A Lituania - Lega A 1 2
15:00 FK Panevezys FK Zalgiris Vilnius
FK Panevezys
FK Zalgiris Vilnius
Inghilterra - Development League U23 Inghilterra - Development League U23 1 2
14:00 Sheff Utd U23 Wigan U23
Sheff Utd U23
Wigan U23
Uganda - Premier League Uganda - Premier League 1 2
16:00 Bright Stars Mbarara City
Bright Stars
Mbarara City
16:00 Busoga United FC Wakiso United
Busoga United FC
Wakiso United
16:00 Onduparaka FC SC Villa
Onduparaka FC
SC Villa
16:00 UPDF FC MYDA FC
UPDF FC
MYDA FC
Svezia - Folksam U21 Svezia - Folksam U21 1 2
15:00 Falkenbergs U21 Orgryte U21
Falkenbergs U21
Orgryte U21
Corea del Sud - K-League 1 Corea del Sud - K-League 1 1 2
10:30 Incheon Utd Pohang Steelers
Incheon Utd
Pohang Steelers
10:30 Suwon FC Gwangju FC
Suwon FC
Gwangju FC
Kazakistan - 1ª Divisione Kazakistan - 1ª Divisione 1 2
11:00 FK Aksu FK Kyzylzhar II
FK Aksu
FK Kyzylzhar II
11:00 Okzhetpes Kokshetau Shakhtar Bulat
Okzhetpes Kokshetau
Shakhtar Bulat
11:00 FK Kyran FK Baykonur Kyzylorda
FK Kyran
FK Baykonur Kyzylorda
11:00 FK Maktaaral FK Kairat Almaty II
FK Maktaaral
FK Kairat Almaty II
Cipro - 1ª Divisione Cipro - 1ª Divisione 1 2
16:00 Ermis Aradippou Enosis Paralimni
Ermis Aradippou
Enosis Paralimni
Danimarca - 1ª Divisione Danimarca - 1ª Divisione 1 2
17:00 Vendsyssel FF Kolding IF
Vendsyssel FF
Kolding IF
17:00 HB Køge FC Helsingor
HB Køge
FC Helsingor
17:00 Hobro IK Skive
Hobro IK
Skive
Gibilterra - National League Gibilterra - National League 1 2
18:30 Europa FC Lions Gibraltar
Europa FC
Lions Gibraltar
Austria - Regionalliga Centro Austria - Regionalliga Centro 1 2
17:00 SV Allerheiligen SC Weiz
SV Allerheiligen
SC Weiz
Svizzera - Super League Svizzera - Super League 1 2
16:15 Vaduz Young Boys
Vaduz
Young Boys
18:30 Basilea Lugano
Basilea
Lugano
Hong Kong - Premier League Hong Kong - Premier League 1 2
12:00 HK Rangers FC TSW Pegasus
HK Rangers FC
TSW Pegasus
Albania - Campionato Albania - Campionato 1 2
22:00 Laci Skenderbeu
Laci
Skenderbeu
22:00 Partizani Tirana KF Tirana
Partizani Tirana
KF Tirana
22:00 Kastrioti Krujë Teuta
Kastrioti Krujë
Teuta
22:00 Bylis Ballsh Vllaznia Shkoder
Bylis Ballsh
Vllaznia Shkoder
22:00 Apolonia Fier FK Kukesi
Apolonia Fier
FK Kukesi
Georgia - Erovnuli Liga Georgia - Erovnuli Liga 1 2
14:00 Dila Gori Samgurali
Dila Gori
Samgurali
12:00 FC Telavi Torpedo Kutaisi
FC Telavi
Torpedo Kutaisi
Uzbekistan - PFL Uzbekistan - PFL 1 2
13:55 Sogdiana Jizzakh FK Andijan
Sogdiana Jizzakh
FK Andijan
13:50 Lokomotiv Tashkent FK Metallurg Bekabad
Lokomotiv Tashkent
FK Metallurg Bekabad
Etiopia - Premier League Etiopia - Premier League 1 2
7:00 Welkite Ketema Kedus Giorgis
Welkite Ketema
Kedus Giorgis
12:00 Hadiya Hossana Sebeta City
Hadiya Hossana
Sebeta City
Austria - Bundesliga Austria - Bundesliga 1 2
18:30 FK Austria Vienna Hartberg
FK Austria Vienna
Hartberg
16:30 St Polten SCR Altach
St Polten
SCR Altach
16:30 Ried FC Flyeralarm Admira
Ried
FC Flyeralarm Admira
Finlandia - Veikkausliiga Finlandia - Veikkausliiga 1 2
15:30 FC Ilves HJK Helsinki
FC Ilves
HJK Helsinki
15:30 Lahti KuPS Kuopio
Lahti
KuPS Kuopio
Cile - Primera B Cile - Primera B 1 2
0:30 Rangers de Talca Barnechea
Rangers de Talca
Barnechea
Lituania - II Lyga Lituania - II Lyga 1 2
17:15 FK Kauno Zalgiris III Panerys Vilnius
FK Kauno Zalgiris III
Panerys Vilnius
15:00 FK Saned Vilnius FK Zalgiris C
FK Saned
Vilnius FK Zalgiris C
15:30 Nevezis II Vjfm Fortuna Kaunas
Nevezis II
Vjfm Fortuna Kaunas
Bolivia - Apertura Bolivia - Apertura 1 2
0:00 Real Tomayapo Club Aurora
Real Tomayapo
Club Aurora
Ecuador - Campeonato Nacional Ecuador - Campeonato Nacional 1 2
0:00 Guayaquil City Manta FC
Guayaquil City
Manta FC
Georgia - Erovnuli Liga 2 Georgia - Erovnuli Liga 2 1 2
11:00 Merani Martvili FC Rustavi
Merani Martvili
FC Rustavi
11:00 FC Gareji FC Zugdidi
FC Gareji
FC Zugdidi
11:00 FC Sioni Bolnisi Shevardeni
FC Sioni Bolnisi
Shevardeni
Coppa di Romania Coppa di Romania 1 2
17:00 Dinamo Bucuresti Astra Giurgiu
Dinamo Bucuresti
Astra Giurgiu
Brasile - Coppa U20 Brasile - Coppa U20 1 2
18:00 Floresta EC U20 Uniao ABC U20
Floresta EC U20
Uniao ABC U20
Armenia - Premier League Armenia - Premier League 1 2
15:30 Pyunik Yerevan Ararat Armenia
Pyunik Yerevan
Ararat Armenia
12:00 FC Noah Shirak
FC Noah
Shirak
15:30 FC Urartu FC Van
FC Urartu
FC Van
Azerbaijan - 1ª Divisione Azerbaijan - 1ª Divisione 1 2
10:00 Keshla FK II FK Kapaz
Keshla FK II
FK Kapaz
10:00 FK Sumqayit II FK Qarabag II
FK Sumqayit II
FK Qarabag II
10:00 Qaradag Lokbatan Moik Baku
Qaradag Lokbatan
Moik Baku
10:00 Neftchi Baku II Sabah FK II
Neftchi Baku II
Sabah FK II
10:00 PFK Turan Tovuz Zaqatala
PFK Turan Tovuz
Zaqatala
Bangladesh - Premier League Bangladesh - Premier League 1 2
10:00 Saif Sporting Club Muktijoddha SKC
Saif Sporting Club
Muktijoddha SKC
13:00 Dhaka Abahani Mohammedan Dhaka
Dhaka Abahani
Mohammedan Dhaka
11:00 Bashundhara Kings Rahmatgonj MFS
Bashundhara Kings
Rahmatgonj MFS
10:00 Sheikh Russel KC Chittagong Abahani
Sheikh Russel KC
Chittagong Abahani
9:45 Arambagh KS SK Jamal Dhanmondi
Arambagh KS
SK Jamal Dhanmondi
Brasile - Incontri Brasile - Incontri 1 2
21:00 Atlético Roraima Rio Negro RR
Atlético Roraima
Rio Negro RR
23:00 Sao Raimundo RR GA Sampaio
Sao Raimundo RR
GA Sampaio
Coppa d'Israele Coppa d'Israele 1 2
17:30 Hapoel Tel-Aviv Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Tel-Aviv
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Brasile - Campeonato Baiano Brasile - Campeonato Baiano 1 2
22:30 Bahia de Feira EC Bahia
Bahia de Feira
EC Bahia
Brasile - Campeonato Cearense Brasile - Campeonato Cearense 1 2
23:00 Icasa Ceara
Icasa
Ceara
18:30 FC Atlético Cearense Pacajus
FC Atlético Cearense
Pacajus
18:30 Ferroviario Caucaia
Ferroviario
Caucaia
Portogallo - Campionato U23 Portogallo - Campionato U23 1 2
16:00 Estoril U23 Braga U23
Estoril U23
Braga U23
Coppa d'Estonia Coppa d'Estonia 1 2
17:00 Flora Tallinn JK Trans Narva
Flora Tallinn
JK Trans Narva
USA - NPSL USA - NPSL 1 2
23:00 FC Boston Western Mass Pioneers
FC Boston
Western Mass Pioneers
23:00 Virginia Beach United Lionsbridge FC
Virginia Beach United
Lionsbridge FC
Scozia - League 1 - Play-off Scozia - League 1 - Play-off 1 2
18:45 Edinburgh City Elgin
Edinburgh City
Elgin
Scozia - Championship - Play-off Scozia - Championship - Play-off 1 2
18:45 Morton Montrose
Morton
Montrose