Italia - Serie D Italia - Serie D
13:00 FBC Gravina AC Nardo
FBC Gravina
AC Nardo
D
13:00 Union Feltre ASD ASD Manzanese
Union Feltre ASD
ASD Manzanese
D
13:00 ACSD Saluzzo AC Bra
ACSD Saluzzo
AC Bra
D
13:00 Lavagnese USD Pont Donnaz
Lavagnese
USD Pont Donnaz
D
1
1
Belluno US Adriese
Belluno
US Adriese
13:00
TP
1
0
Delta Rovigo Campodarsego
Delta Rovigo
Campodarsego
13:00
TP
3
1
GSD Ambrosiana ASD Cartigliano
GSD Ambrosiana
ASD Cartigliano
13:00
TP
2
1
ASD Union Arzignanochiampo AC Mestre
ASD Union Arzignanochiampo
AC Mestre
13:00
TP
2
0
Cjarlins Muzane APDC Chions
Cjarlins Muzane
APDC Chions
13:00
TP
13:00 ASD San Giorgio-Sedico ASD Manzanese
ASD San Giorgio-Sedico
ASD Manzanese
D
0
1
Este Virtus Bolzano
Este
Virtus Bolzano
13:00
TP
13:00 Clodiense Luparense FC
Clodiense
Luparense FC
D
13:00 Union Feltre ASD US Adriese
Union Feltre ASD
US Adriese
D
13:00 ASD San Giorgio-Sedico Montebelluna
ASD San Giorgio-Sedico
Montebelluna
D
13:00 Arconatese Sestri Levante
Arconatese
Sestri Levante
D
13:00 ASD Imperia Legnano
ASD Imperia
Legnano
D
13:00 Borgosesia Chieri 1955
Borgosesia
Chieri 1955
D
13:00 Casale Caratese
Casale
Caratese
D
13:00 Clodiense ASD Caldiero Terme
Clodiense
ASD Caldiero Terme
D
13:00 AC Mestre Luparense FC
AC Mestre
Luparense FC
D
13:00 Este Campodarsego
Este
Campodarsego
D
13:00 Delta Rovigo Cjarlins Muzane
Delta Rovigo
Cjarlins Muzane
D
13:00 Belluno ASD Cartigliano
Belluno
ASD Cartigliano
D
13:00 ASD Union Arzignanochiampo Montebelluna
ASD Union Arzignanochiampo
Montebelluna
D
13:00 GSD Ambrosiana APDC Chions
GSD Ambrosiana
APDC Chions
D
13:00 Trento Virtus Bolzano
Trento
Virtus Bolzano
D
1
0
Casale SC Caronnese
Casale
SC Caronnese
13:00
TP
3
7
USD Castellanzese Borgosesia
USD Castellanzese
Borgosesia
13:00
TP
13:00 Legnano SC Caronnese
Legnano
SC Caronnese
D
13:00 Sanremese ASD Imperia
Sanremese
ASD Imperia
D
1
1
FC Vado ASD Imperia
FC Vado
ASD Imperia
13:00
TP
13:00 ASDC Gozzano AC Bra
ASDC Gozzano
AC Bra
RV
13:00 ASD Licata Rotonda
ASD Licata
Rotonda
D
3
2
Castelfidardo Vastogirardi
Castelfidardo
Vastogirardi
13:00
TP
1
1
Team Altamura Puteolana
Team Altamura
Puteolana
13:00
TP
5
2
ASD Molfetta Real Agro Aversa
ASD Molfetta
Real Agro Aversa
13:00
TP
13:00 Correggese Forli
Correggese
Forli
RV
13:00 Giulianova Atletico Porto Santelpidio
Giulianova
Atletico Porto Santelpidio
D
13:00 San Nicolò ASD Montegiorgio
San Nicolò
ASD Montegiorgio
D
13:00 ACSD Saluzzo Chieri 1955
ACSD Saluzzo
Chieri 1955
RV
13:00 ASD Pineto Calcio Castelnuovo
ASD Pineto Calcio
Castelnuovo
D
13:00 Tolentino Atletico Terme Fiuggi
Tolentino
Atletico Terme Fiuggi
D
13:00 Atletico Terme Fiuggi Vastogirardi
Atletico Terme Fiuggi
Vastogirardi
D
3
2
ASD Sasso Marconi Bagnolese
ASD Sasso Marconi
Bagnolese
13:00
TP
13:00 ASDC Gozzano Citta Di Varese
ASDC Gozzano
Citta Di Varese
D
13:00 Olympia Agnonese Tolentino
Olympia Agnonese
Tolentino
D
0
0
Arconatese Citta Di Varese
Arconatese
Citta Di Varese
13:00
TP
13:00 Citta Di Varese USD Castellanzese
Citta Di Varese
USD Castellanzese
D
2
1
Legnano USD Pont Donnaz
Legnano
USD Pont Donnaz
13:00
TP
2
1
ASD San Luca ASD Licata
ASD San Luca
ASD Licata
13:00
TP
13:00 Atletico Porto Santelpidio Olympia Agnonese
Atletico Porto Santelpidio
Olympia Agnonese
D
0
1
San Nicolò ASD Pineto Calcio
San Nicolò
ASD Pineto Calcio
13:00
TP
13:00 Fossano Calcio Caratese
Fossano Calcio
Caratese
D
Polonia - Liga III Polonia - Liga III
1
1
LKS Goczalkowice Zdroj Stal Brzeg
LKS Goczalkowice Zdroj
Stal Brzeg
16:00
TP
3
2
Miedz Legnica II Gwarek Tarnowskie Gory
Miedz Legnica II
Gwarek Tarnowskie Gory
14:00
TP
4
0
KS Wisla Pulawy Wisloka Debica
KS Wisla Pulawy
Wisloka Debica
15:00
TP
2
4
MKS Kluczbork Polonia Bytom
MKS Kluczbork
Polonia Bytom
15:00
TP
1
1
Gorzów Wielkopolski Falubaz Zielona Gora
Gorzów Wielkopolski
Falubaz Zielona Gora
16:00
TP
5
1
Sleza Wroclaw Foto-Higiena Gac
Sleza Wroclaw
Foto-Higiena Gac
16:00
TP
3
2
Ruch Chorzow Rekord Bielsko-Biala
Ruch Chorzow
Rekord Bielsko-Biala
16:00
TP
0
1
Polonia-Stal Swidnica Polonia Nysa
Polonia-Stal Swidnica
Polonia Nysa
16:00
TP
0
2
Piast Zmigrod Zaglebie Lubin II
Piast Zmigrod
Zaglebie Lubin II
16:00
TP
4
2
Gornik Zabrze II Energetyk Row Rybnik
Gornik Zabrze II
Energetyk Row Rybnik
16:00
TP
Russia - 2ª Divisione Russia - 2ª Divisione
0
1
FK Kolomna Torpedo Vladimir
FK Kolomna
Torpedo Vladimir
10:00
TP
Coppa Sudamericana
1
0
FBC Melgar Athletico Paranaense
FBC Melgar
Athletico Paranaense
0:30
TP
0
1
Palestino Newell's
Palestino
Newell's
2:00
TP
0
0
Bolivar Ceara
Bolivar
Ceara
22:15
TP
1
1
Huachipato Rosario Central
Huachipato
Rosario Central
22:15
TP
4
0
Torque Guabira
Torque
Guabira
22:15
TP
Romania - Liga 1 Romania - Liga 1
1
2
Astra Giurgiu ACS UTA Batrana Doamna
Astra Giurgiu
ACS UTA Batrana Doamna
9:00
TP
2
0
ACS Sepsi CS U Craiova
ACS Sepsi
CS U Craiova
16:00
TP
1
2
CSMS Iasi Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi
Dinamo Bucuresti
13:30
TP
0
0
AFC Hermannstadt Viitorul Constanta
AFC Hermannstadt
Viitorul Constanta
11:15
TP
Coppa Libertadores
0
0
Racing Club San Paolo
Racing Club
San Paolo
22:00
TP
1
2
Defensa y Justicia Palmeiras
Defensa y Justicia
Palmeiras
0:30
TP
2
3
LDU Quito Flamengo
LDU Quito
Flamengo
0:30
TP
1
0
Barcelona Guayaquil Boca Juniors
Barcelona Guayaquil
Boca Juniors
0:30
TP
4
0
Independiente del Valle Universitario de Deportes
Independiente del Valle
Universitario de Deportes
22:00
TP
UEFA Champions League UEFA Champions League
2
0
Chelsea Real Madrid
Chelsea
Real Madrid
19:00
TP
Serbia - Super Liga Serbia - Super Liga
1
0
FK Zlatibor Metalac Gornji
FK Zlatibor
Metalac Gornji
14:00
TP
2
2
Rad Belgrade Stella Rossa Belgrado
Rad Belgrade
Stella Rossa Belgrado
16:05
TP
2
2
FK Indija FK Macva Sabac
FK Indija
FK Macva Sabac
14:00
TP
0
0
Vojvodina Radnicki Nis
Vojvodina
Radnicki Nis
14:00
TP
3
1
Partizan Belgrado FK Backa Topola
Partizan Belgrado
FK Backa Topola
14:00
TP
Serbia - Prva Liga Serbia - Prva Liga
0
3
Jagodina IMT Novi Belgrado
Jagodina
IMT Novi Belgrado
15:00
TP
0
1
FK Dubocica Radnicki Sremska Mitrovica
FK Dubocica
Radnicki Sremska Mitrovica
15:00
TP
3
1
FK Kolubara FK Radnicki 1923
FK Kolubara
FK Radnicki 1923
17:00
TP
2
0
FK Sloga Kraljevo Dinamo Vranje
FK Sloga Kraljevo
Dinamo Vranje
15:00
TP
1
2
Loznica FK Zarkovo
Loznica
FK Zarkovo
15:00
TP
1
1
FK Zemun Borac Cacak
FK Zemun
Borac Cacak
15:00
TP
3
1
Buducnost Dobanovci Radnicki Pirot
Buducnost Dobanovci
Radnicki Pirot
15:00
TP
1
1
FK Zeleznicar Pancevo FK Graficar Beograd
FK Zeleznicar Pancevo
FK Graficar Beograd
15:00
TP
0
1
FK Trajal FK Kabel Novi Sad
FK Trajal
FK Kabel Novi Sad
15:00
TP
Australia - FFA Cup - Qual. Australia - FFA Cup - Qual.
3
0
Bankstown Berries Wollongong United
Bankstown Berries
Wollongong United
9:30
TP
3
2
Mt Druitt Town Rangers Bankstown City Lions FC
Mt Druitt Town Rangers
Bankstown City Lions FC
9:00
TP
9:00 Weston Molonglo FC Cooma Tigers
Weston Molonglo FC
Cooma Tigers
D
4
0
Maitland FC Singleton Strikers FC
Maitland FC
Singleton Strikers FC
9:00
TP
2
1
Pascoe Vale Brunswick City
Pascoe Vale
Brunswick City
9:30
TP
2
3
Ballarat City FC Clifton Hill
Ballarat City FC
Clifton Hill
10:00
TP
3
2
Northern Tigers St George City FA
Northern Tigers
St George City FA
8:45
TP
3
0
Valentine Phoenix Minmi Wanderers FC
Valentine Phoenix
Minmi Wanderers FC
10:00
TP
1
3
Menai Hawks FC Sydney Olympic
Menai Hawks FC
Sydney Olympic
9:45
TP
2
1
Monbulk Rangers SC Mooroolbark
Monbulk Rangers SC
Mooroolbark
9:30
TP
1
1
Blacktown Spartans Glebe Gorillas FC
Blacktown Spartans
Glebe Gorillas FC
9:30
TP
Portogallo - Primeira Liga Portogallo - Primeira Liga
1
1
Braga Pacos Ferreira
Braga
Pacos Ferreira
18:00
TP
0
1
Maritimo Gil Vicente
Maritimo
Gil Vicente
18:00
TP
0
2
Rio Ave Sporting
Rio Ave
Sporting
20:15
TP
Germania - Lega 3 Germania - Lega 3
2
2
Duisburg Bayern Monaco II
Duisburg
Bayern Monaco II
17:00
TP
0
0
Zwickau SV Meppen
Zwickau
SV Meppen
17:00
TP
0
2
Unterhaching Waldhof Mannheim
Unterhaching
Waldhof Mannheim
17:00
TP
0
3
Saarbrucken Magdeburg
Saarbrucken
Magdeburg
17:00
TP
1
1
KFC Uerdingen 05 FC Viktoria Köln
KFC Uerdingen 05
FC Viktoria Köln
17:00
TP
Giappone - J2-League Giappone - J2-League
1
2
Tochigi SC Giravanz Kitakyushu
Tochigi SC
Giravanz Kitakyushu
7:00
TP
1
2
V-Varen Nagasaki Blaublitz Akita
V-Varen Nagasaki
Blaublitz Akita
5:00
TP
2
1
Matsumoto Y FC Sagamihara
Matsumoto Y FC
Sagamihara
6:05
TP
2
2
Montedio Yamagata Ventforet Kofu
Montedio Yamagata
Ventforet Kofu
5:00
TP
0
1
Renofa Yamaguchi JEF Utd Chiba
Renofa Yamaguchi
JEF Utd Chiba
5:00
TP
2
3
Zweigen Kanazawa Mito Hollyhock
Zweigen Kanazawa
Mito Hollyhock
5:00
TP
0
0
Ehime FC Jubilo Iwata
Ehime FC
Jubilo Iwata
5:00
TP
1
2
Fagiano Okayama Machida Zelvia
Fagiano Okayama
Machida Zelvia
5:00
TP
2
3
Omiya Ardija Albirex Niigata
Omiya Ardija
Albirex Niigata
5:00
TP
0
0
FC Ryukyu Kyoto Sanga FC
FC Ryukyu
Kyoto Sanga FC
9:00
TP
3
1
Tokyo Verdy Thespa Kusatsu
Tokyo Verdy
Thespa Kusatsu
6:00
TP
Slovenia - 2. SNL Slovenia - 2. SNL
1
1
NK Krka NK Brezice
NK Krka
NK Brezice
15:00
TP
1
1
NK Smartno NK Primorje Ajdovscina
NK Smartno
NK Primorje Ajdovscina
15:00
TP
0
1
NK Rudar Velenje NK Triglav Kranj
NK Rudar Velenje
NK Triglav Kranj
15:00
TP
5
2
NK Radomlje NK Bilje
NK Radomlje
NK Bilje
15:00
TP
2
2
ND Beltinci Jadran Dekani
ND Beltinci
Jadran Dekani
15:00
TP
3
4
NK Krsko NK Brda
NK Krsko
NK Brda
15:00
TP
1
1
Roltek DOB NK Nafta 1903
Roltek DOB
NK Nafta 1903
15:00
TP
1
3
NK Fuzinar NS Drava Ptuj
NK Fuzinar
NS Drava Ptuj
15:00
TP
Ucraina - Campionato Riserve Ucraina - Campionato Riserve
0
1
FC Minaj U21 Shakhtar Donetsk Riserve
FC Minaj U21
Shakhtar Donetsk Riserve
12:00
TP
4
1
FC Rukh Lviv Reserves Olimpik Donetsk Riserve
FC Rukh Lviv Reserves
Olimpik Donetsk Riserve
13:00
TP
1
3
Ingulets Reserves FK Lviv Riserve
Ingulets Reserves
FK Lviv Riserve
11:00
TP
Croazia - 2.HNL Croazia - 2.HNL
0
2
NK Hrvatski Dragovoljac Dinamo Zagabria II
NK Hrvatski Dragovoljac
Dinamo Zagabria II
15:00
TP
Nigeria - Premier League Nigeria - Premier League
15:00 Wikki Tourists Akwa United
Wikki Tourists
Akwa United
RV
15:00 Kwara United Jigawa Golden Stars
Kwara United
Jigawa Golden Stars
RV
2
2
Enyimba Ifeanyi Ubah United
Enyimba
Ifeanyi Ubah United
15:00
TP
15:00 Dakkada FC Lobi Stars FC
Dakkada FC
Lobi Stars FC
RV
15:00 Kano Pillars Enyimba
Kano Pillars
Enyimba
RV
15:00 Katsina Utd Nasarawa United
Katsina Utd
Nasarawa United
RV
15:00 Heartland FC Rivers United
Heartland FC
Rivers United
RV
15:00 Adamawa United FC Plateau United
Adamawa United FC
Plateau United
RV
Tanzania - Premier League Tanzania - Premier League
1
0
JKT Tanzania Namungo FC
JKT Tanzania
Namungo FC
13:00
TP
Cina - Super League Cina - Super League
1
1
Shanghai Shenhua Shanghai Haigang
Shanghai Shenhua
Shanghai Haigang
12:00
TP
0
1
Tianjin Jinmen Tigers Hebei
Tianjin Jinmen Tigers
Hebei
10:00
TP
Polonia - Ekstraklasa Polonia - Ekstraklasa
0
1
Stal Mielec Rakow Czestochowa
Stal Mielec
Rakow Czestochowa
17:00
TP
Italia - Campionato Primavera 2 Italia - Campionato Primavera 2
1
3
Salernitana U19 Pescara U19
Salernitana U19
Pescara U19
13:00
TP
Spagna - Tercera Gruppo 1 Spagna - Tercera Gruppo 1
4
0
Rapido Bouzas Silva SD
Rapido Bouzas
Silva SD
18:15
TP
Russia - 1ª Divisione Russia - 1ª Divisione
0
2
Spartak Mosca II Krylia Sovetov
Spartak Mosca II
Krylia Sovetov
9:00
TP
Egitto - 1ª Divisione Egitto - 1ª Divisione
2
3
Aswan FC El Masry
Aswan FC
El Masry
19:30
TP
0
2
Misr Lel Makasa Talaea El Geish
Misr Lel Makasa
Talaea El Geish
19:30
TP
1
1
Ceramica Cleopatra Al Moqawloon Al Arab
Ceramica Cleopatra
Al Moqawloon Al Arab
19:30
TP
3
2
Ismaily SC El Gounah
Ismaily SC
El Gounah
19:30
TP
Repubblica Ceca - 2. Liga Repubblica Ceca - 2. Liga
1
1
Varnsdorf Vysocina Jihlava
Varnsdorf
Vysocina Jihlava
15:00
TP
4
1
FK Blansko MFK Chrudim
FK Blansko
MFK Chrudim
15:00
TP
1
1
SK Lisen FK MAS Taborsko
SK Lisen
FK MAS Taborsko
15:00
TP
1
0
Trinec FK Usti nad Labem
Trinec
FK Usti nad Labem
15:00
TP
1
2
Dukla Praga Viktoria Zizkov
Dukla Praga
Viktoria Zizkov
13:00
TP
3
1
FC Vlasim Slavoj Vysehrad
FC Vlasim
Slavoj Vysehrad
15:30
TP
Bulgaria - 1ª Liga Bulgaria - 1ª Liga
0
2
Tsarsko Selo 2015 Levski Sofia
Tsarsko Selo 2015
Levski Sofia
16:45
TP
3
1
Cherno More Varna Botev Plovdiv
Cherno More Varna
Botev Plovdiv
14:30
TP
Estonia - Meistriliiga Estonia - Meistriliiga
2
1
Flora Tallinn JK Nomme Kalju
Flora Tallinn
JK Nomme Kalju
16:30
TP
2
1
JK Trans Narva JK Tammeka Tartu
JK Trans Narva
JK Tammeka Tartu
16:00
TP
4
1
FC Levadia Tallinn JK Viljandi Tulevik
FC Levadia Tallinn
JK Viljandi Tulevik
14:30
TP
Croazia - 3. HNL Croazia - 3. HNL
1
3
NK Spansko NK Ponikve
NK Spansko
NK Ponikve
15:00
TP
6
1
NK Maksimir Lucko
NK Maksimir
Lucko
15:00
TP
2
1
NK Zagorec Krapina NK Tresnjevka
NK Zagorec Krapina
NK Tresnjevka
15:00
TP
4
0
NK Bistra Gaj Mace
NK Bistra
Gaj Mace
15:00
TP
3
3
NK Mladost Petrinja Nk Udarnik Kurilovec
NK Mladost Petrinja
Nk Udarnik Kurilovec
15:00
TP
1
2
NK Vrapce NK Trnje
NK Vrapce
NK Trnje
15:00
TP
2
1
NK Jarun Karlovac
NK Jarun
Karlovac
15:00
TP
2
2
NK Naftas Hask NK Dugo Selo
NK Naftas Hask
NK Dugo Selo
15:00
TP
16:00 NK Podravac Varteks Varazdin
NK Podravac
Varteks Varazdin
D
3
0
NK Vrbovec HNK Segesta
NK Vrbovec
HNK Segesta
15:00
TP
Ucraina - Vyscha Liga Ucraina - Vyscha Liga
0
2
PFC Oleksandria Kolos Kovalivka
PFC Oleksandria
Kolos Kovalivka
16:00
TP
1
1
Vorskla Poltava Desna Chernihiv
Vorskla Poltava
Desna Chernihiv
16:00
TP
0
1
Dnipro-1 Zorya
Dnipro-1
Zorya
16:00
TP
0
0
FC Mariupol Dinamo Kiev
FC Mariupol
Dinamo Kiev
11:00
TP
Sud Africa - National First Division Sud Africa - National First Division
1
0
TS Sporting Richards Bay FC
TS Sporting
Richards Bay FC
13:00
TP
1
1
Free State Stars Steenberg United
Free State Stars
Steenberg United
13:00
TP
1
0
Uthongathi FC Università di Pretoria
Uthongathi FC
Università di Pretoria
13:00
TP
1
0
Cape Umoya UTD Polokwane City
Cape Umoya UTD
Polokwane City
13:00
TP
1
2
Pretoria Callies Sekhukhune United FC
Pretoria Callies
Sekhukhune United FC
13:00
TP
2
3
Bizana Pondo Chiefs Cape Town All Stars
Bizana Pondo Chiefs
Cape Town All Stars
13:00
TP
Polonia - Liga I Polonia - Liga I
6
2
Termalica BB Nieciecza Korona Kielce
Termalica BB Nieciecza
Korona Kielce
17:00
TP
1
2
GKS Jastrzebie Miedz Legnica
GKS Jastrzebie
Miedz Legnica
15:00
TP
Lussemburgo - Divisione Nazionale Lussemburgo - Divisione Nazionale
5
1
UT Petange Wiltz
UT Petange
Wiltz
17:30
TP
0
0
US Mondorf-Les-Bains FC RM Hamm Benfica
US Mondorf-Les-Bains
FC RM Hamm Benfica
17:30
TP
Grecia - Football League Grecia - Football League
1
1
Pierikos Olympiakos Volou
Pierikos
Olympiakos Volou
14:00
TP
0
0
Ialysos Kalamata
Ialysos
Kalamata
14:00
TP
0
0
Niki Volou Episkopi FC
Niki Volou
Episkopi FC
10:00
TP
14:00 Apollon Pontou Kalamaria AEP Kozani
Apollon Pontou Kalamaria
AEP Kozani
D
14:00 Rhodes Enosi Panaspropirgiakou Doxa
Rhodes
Enosi Panaspropirgiakou Doxa
RV
14:00 Kallithea Egaleo
Kallithea
Egaleo
RV
0
0
Veria PO Triglias
Veria
PO Triglias
14:00
TP
3
0
Apollon Pontou Kalamaria Kozani
Apollon Pontou Kalamaria
Kozani
14:00
TP
2
1
Kavala Almopos Arideas
Kavala
Almopos Arideas
14:00
TP
14:00 Panserraikos Thesprotos
Panserraikos
Thesprotos
RV
Spagna - Tercera Gruppo 17 Spagna - Tercera Gruppo 17
1
2
AD Almudevar Fraga
AD Almudevar
Fraga
17:00
TP
2
1
CD Valdefierro Sariñena
CD Valdefierro
Sariñena
17:45
TP
Sud Africa - Premier Sud Africa - Premier
2
0
Mamelodi Sundowns Maritzburg Utd
Mamelodi Sundowns
Maritzburg Utd
13:00
TP
Ucraina - Campionato Primavera Ucraina - Campionato Primavera
1
3
FC Ingulets U19 FC Lviv U19
FC Ingulets U19
FC Lviv U19
8:00
TP
7
2
FC Rukh Vynnyky U19 Olimpik Donetsk U19
FC Rukh Vynnyky U19
Olimpik Donetsk U19
9:00
TP
3
0
PFC Oleksandria U19 Kolos Kovalivka U19
PFC Oleksandria U19
Kolos Kovalivka U19
8:00
TP
2
3
SC Dnipro-1 U19 Zorya U19
SC Dnipro-1 U19
Zorya U19
9:00
TP
5
1
FC Vorskla Poltava U19 Desna Chernihiv U19
FC Vorskla Poltava U19
Desna Chernihiv U19
9:00
TP
Inghilterra - Premier League 2 Inghilterra - Premier League 2
1
0
Fulham U23 West Brom U23
Fulham U23
West Brom U23
18:00
TP
Cina - 1ª Divisione Cina - 1ª Divisione
1
1
Kunshan FC Chengdu Rongcheng
Kunshan FC
Chengdu Rongcheng
7:00
TP
0
1
Jiangxi Beidamen Nanjing Fengfan
Jiangxi Beidamen
Nanjing Fengfan
11:35
TP
4
1
Shaanxi Athletic Xinjiang Tianshan
Shaanxi Athletic
Xinjiang Tianshan
11:35
TP
0
4
Beijing Institute Heilongjiang Ice City
Beijing Institute
Heilongjiang Ice City
11:35
TP
0
1
Meizhou Hakka Hangzhou Greentown
Meizhou Hakka
Hangzhou Greentown
8:00
TP
Polonia - Liga II Polonia - Liga II
1
0
GKS Katowice Olimpia Elblag
GKS Katowice
Olimpia Elblag
16:00
TP
Spagna - Tercera Gruppo 2 Spagna - Tercera Gruppo 2
1
1
El San Martín Real Aviles CF
El San Martín
Real Aviles CF
17:00
TP
1
1
Urraca CF Caudal
Urraca CF
Caudal
17:00
TP
Moldova - Divisione A Moldova - Divisione A
0
2
FC Tighina FC Iskra Rabnita
FC Tighina
FC Iskra Rabnita
14:00
TP
0
3
FC Falesti Real Succes
FC Falesti
Real Succes
14:00
TP
4
1
Olimp Comrat FC Granicerul
Olimp Comrat
FC Granicerul
14:00
TP
4
2
CF Sparta Selemet FC Balti
CF Sparta Selemet
FC Balti
14:00
TP
Serbia - Srpska Liga Serbia - Srpska Liga
1
0
FK Rembas Resavica Buducnost Popovac
FK Rembas Resavica
Buducnost Popovac
15:00
TP
Armenia - Lega 1 Armenia - Lega 1
4
1
Sevan FC FC Urartu II
Sevan FC
FC Urartu II
12:00
TP
Tunisia - Lega 1 Tunisia - Lega 1
0
1
CS Sfaxien AS Slimane
CS Sfaxien
AS Slimane
12:30
TP
1
0
Stade Tunisien Etoile Sportive Sahel
Stade Tunisien
Etoile Sportive Sahel
12:30
TP
1
0
AS Rejiche ES Metlaoui
AS Rejiche
ES Metlaoui
12:30
TP
3
1
Tataouine US Monastir
Tataouine
US Monastir
12:30
TP
1
1
Club Africain Esperance de Tunis
Club Africain
Esperance de Tunis
12:30
TP
12:30 Olympique de Beja US Ben Guerdane
Olympique de Beja
US Ben Guerdane
D
1
4
JS Kairouanaise Bizertin
JS Kairouanaise
Bizertin
12:30
TP
Spagna - Tercera Gruppo 3 Spagna - Tercera Gruppo 3
2
0
Vimenor UD Samano
Vimenor
UD Samano
18:00
TP
Spagna - Tercera Gruppo 8 Spagna - Tercera Gruppo 8
2
0
La Granja UD Santa Marta
La Granja
UD Santa Marta
16:45
TP
Croazia - 1.HNL Croazia - 1.HNL
1
1
Hajduk Spalato Dinamo Zagabria
Hajduk Spalato
Dinamo Zagabria
16:00
TP
Bulgaria - Terza divisione Bulgaria - Terza divisione
0
0
Nadezhda Dobroslavci Balkan Botevgrad
Nadezhda Dobroslavci
Balkan Botevgrad
13:00
TP
2
1
Ludogorets Razgrad III Svetkavitsa Targoviste
Ludogorets Razgrad III
Svetkavitsa Targoviste
15:00
TP
1
4
Botev Novi Pazar Septemvri 98 Tervel
Botev Novi Pazar
Septemvri 98 Tervel
14:00
TP
7
0
Dunav Ruse Ustrem Donchevo
Dunav Ruse
Ustrem Donchevo
14:00
TP
1
4
Topoli 2010 Chernolomets Popovo
Topoli 2010
Chernolomets Popovo
14:00
TP
6
1
Chernomorets Balchik Inter Dobrich
Chernomorets Balchik
Inter Dobrich
14:00
TP
3
0
Rodopa Rozova Dolina
Rodopa
Rozova Dolina
15:00
TP
3
0
Izvor Borislav 2009
Izvor
Borislav 2009
15:00
TP
Lituania - Lega A Lituania - Lega A
2
0
Suduva Marijampole FK Riteriai
Suduva Marijampole
FK Riteriai
15:00
TP
Brasile - Campionato Paulista A3 Brasile - Campionato Paulista A3
18:00 CA Votuporanguense Olimpia SP
CA Votuporanguense
Olimpia SP
RV
3
1
Bandeirante Marilia
Bandeirante
Marilia
1:00
TP
18:00 Primavera SP Desportivo Brasil
Primavera SP
Desportivo Brasil
RV
4
1
Sao Jose SP Olimpia SP
Sao Jose SP
Olimpia SP
1:00
TP
22:00 Marilia Comercial FC
Marilia
Comercial FC
RV
18:00 Batatais Noroeste
Batatais
Noroeste
RV
19:00 Linense EC Barretos
Linense
EC Barretos
RV
19:00 CA Penapolense Bandeirante
CA Penapolense
Bandeirante
RV
2
0
Noroeste CA Penapolense
Noroeste
CA Penapolense
1:00
TP
1
2
Linense CA Votuporanguense
Linense
CA Votuporanguense
1:00
TP
18:00 Capivariano SP Rio Preto
Capivariano SP
Rio Preto
RV
Spagna - Segunda B Gruppo 2 Spagna - Segunda B Gruppo 2
1
0
Mutilvera Portugalete
Mutilvera
Portugalete
15:00
TP
Rwanda - National League Rwanda - National League
1
3
Muhanga APR FC
Muhanga
APR FC
13:00
TP
3
2
SC Kiyovu Rayon Sports FC
SC Kiyovu
Rayon Sports FC
13:30
TP
3
2
Gorilla FC Bugesera
Gorilla FC
Bugesera
10:30
TP
0
0
Gasogi Utd Rutsiro FC
Gasogi Utd
Rutsiro FC
13:00
TP
Angola Girabola Angola Girabola
14:30 Desportivo da Huila SC de Cabinda
Desportivo da Huila
SC de Cabinda
D
Spagna - Tercera Gruppo 9 Spagna - Tercera Gruppo 9
2
1
Loja CD Estepona
Loja
CD Estepona
15:30
TP
16:30 CD El Palo Ciudad Torredonjimeno
CD El Palo
Ciudad Torredonjimeno
RV
Lettonia - Virsliga Lettonia - Virsliga
0
3
Metta/LU FK Liepaja
Metta/LU
FK Liepaja
15:00
TP
3
0
BFC Daugavpils FK Spartaks Jurmala
BFC Daugavpils
FK Spartaks Jurmala
14:00
TP
3
0
Riga FC FK Ventspils
Riga FC
FK Ventspils
13:00
TP
Spagna - Tercera Gruppo 16 Spagna - Tercera Gruppo 16
4
1
Pradejón Villegas
Pradejón
Villegas
18:30
TP
Ecuador - Primera B Ecuador - Primera B
0
1
Guayaquil SC Atletico Santo Domingo
Guayaquil SC
Atletico Santo Domingo
20:00
TP
2
1
Cumbaya FC Club Atletico Porteno
Cumbaya FC
Club Atletico Porteno
22:00
TP
Spagna - Tercera Gruppo 10 Spagna - Tercera Gruppo 10
1
1
Xerez Deportivo FC CD San Roque de Lepe
Xerez Deportivo FC
CD San Roque de Lepe
16:30
TP
3
0
CD Gerena Conil CF
CD Gerena
Conil CF
17:00
TP
Italia - Campionato Primavera 1 Italia - Campionato Primavera 1
1
1
Juventus U19 Empoli U19
Juventus U19
Empoli U19
12:00
TP
Spagna - Tercera Gruppo 7 Spagna - Tercera Gruppo 7
1
2
Real Aranjuez RSD Alcala
Real Aranjuez
RSD Alcala
18:00
TP
3
0
Trival Valderas Flat Earth FC
Trival Valderas
Flat Earth FC
18:00
TP
4
1
CD Paracuellos Antamira SAD Villaverde San Andres
CD Paracuellos Antamira
SAD Villaverde San Andres
18:00
TP
Australia - A-League Australia - A-League
1
3
Perth Glory Melbourne City
Perth Glory
Melbourne City
11:20
TP
2
1
Brisbane Roar Western United FC
Brisbane Roar
Western United FC
9:05
TP
Slovenia - Prva Liga Slovenia - Prva Liga
2
1
NS Mura Koper
NS Mura
Koper
13:00
TP
2
0
NK Domzale Olimpija Ljubljana
NK Domzale
Olimpija Ljubljana
15:15
TP
Germania - Regionalliga Ovest Germania - Regionalliga Ovest
4
0
SC Preussen Munster SV Lippstadt 08
SC Preussen Munster
SV Lippstadt 08
16:30
TP
Danimarca - Danmarkserien - Gruppo 1 Danimarca - Danmarkserien - Gruppo 1
1
2
Tårnby FF Køge Nord FC
Tårnby FF
Køge Nord FC
17:00
TP
1
1
Avedøre Husum BK
Avedøre
Husum BK
17:00
TP
1
1
BSF KFUMs Boldklub
BSF
KFUMs Boldklub
17:00
TP
0
0
Karlslunde IF Ishoj
Karlslunde IF
Ishoj
17:00
TP
1
0
Union Fremad Valby
Union
Fremad Valby
17:00
TP
Kazakistan - 1ª Divisione Kazakistan - 1ª Divisione
8:00 FK Kyzylzhar FK Kyran
FK Kyzylzhar
FK Kyran
D
3
3
Shakhtar Bulat FK Aksu
Shakhtar Bulat
FK Aksu
11:00
TP
5
1
FK Kairat Almaty II FK Igilik
FK Kairat Almaty II
FK Igilik
11:00
TP
0
1
FK Baykonur Kyzylorda FK Maktaaral
FK Baykonur Kyzylorda
FK Maktaaral
11:00
TP
2
1
Akademia Ontustyk FK Taraz Karatau
Akademia Ontustyk
FK Taraz Karatau
11:00
TP
1
1
Ekibastuz Okzhetpes Kokshetau
Ekibastuz
Okzhetpes Kokshetau
10:00
TP
1
2
FK Kyzylzhar II FK Kyran
FK Kyzylzhar II
FK Kyran
8:00
TP
Russia - Campionato giovanile Russia - Campionato giovanile
2
4
UOR-5 U19 FK Tambov U19
UOR-5 U19
FK Tambov U19
10:00
TP
0
2
FK Khimki U19 Arsenal Tula U19
FK Khimki U19
Arsenal Tula U19
10:00
TP
1
1
PFC Sochi U19 Rubin Kazan U19
PFC Sochi U19
Rubin Kazan U19
10:00
TP
4
3
FC Akhmat Grozny U19 Zenit S. Pietroburgo U19
FC Akhmat Grozny U19
Zenit S. Pietroburgo U19
13:00
TP
2
0
Rotor Volgograd U19 FC Ufa U19
Rotor Volgograd U19
FC Ufa U19
11:00
TP
2
4
Konoplev Football Academy U19 Dynamo Moscow U19
Konoplev Football Academy U19
Dynamo Moscow U19
9:00
TP
2
0
Krasnodar U19 Strogino U19
Krasnodar U19
Strogino U19
12:30
TP
3
2
Ural U19 Chertanovo U19
Ural U19
Chertanovo U19
8:00
TP
1
1
Spartak Mosca U19 Lokomotiv Mosca U19
Spartak Mosca U19
Lokomotiv Mosca U19
14:00
TP
3
1
Rostov U19 CSKA Mosca U19
Rostov U19
CSKA Mosca U19
9:00
TP
Grecia - Superleague 2 Grecia - Superleague 2
0
1
Diagoras Xanthi
Diagoras
Xanthi
12:30
TP
0
1
Levadiakos Ergotelis
Levadiakos
Ergotelis
12:30
TP
1
0
Chania FC Ionikos
Chania FC
Ionikos
12:30
TP
Zambia - Super League Zambia - Super League
2
1
Buildcon FC Prison Leopards FC
Buildcon FC
Prison Leopards FC
11:00
TP
1
1
Lumwana Radiants Zanaco FC
Lumwana Radiants
Zanaco FC
12:00
TP
0
0
Young Green Eagles Red Arrows FC
Young Green Eagles
Red Arrows FC
13:00
TP
2
0
NAPSA Stars Kitwe United
NAPSA Stars
Kitwe United
13:00
TP
1
2
Forest Rangers Green Buffaloes
Forest Rangers
Green Buffaloes
13:00
TP
1
0
Kabwe Warriors Power Dynamos
Kabwe Warriors
Power Dynamos
13:00
TP
Corea del Sud - K-League 2 Corea del Sud - K-League 2
1
1
Seul E-Land FC Gyeongnam FC
Seul E-Land FC
Gyeongnam FC
7:00
TP
7:00 Chungnam Asan FC Ansan Greeners FC
Chungnam Asan FC
Ansan Greeners FC
RV
1
0
Gimcheon Sangmu FC Busan I Park
Gimcheon Sangmu FC
Busan I Park
4:30
TP
1
1
Daejeon Hana Citizen Jeonnam Dragons
Daejeon Hana Citizen
Jeonnam Dragons
4:30
TP
2
0
FC Anyang Bucheon
FC Anyang
Bucheon
9:30
TP
Israele - Coppa Giovanile Israele - Coppa Giovanile
0
2
Hapoel Akko U19 Hapoel Beer Sheva U19
Hapoel Akko U19
Hapoel Beer Sheva U19
13:59
TP
3
1
Hapoel Tel Aviv U19 Hapoel Rishon Letzion U19
Hapoel Tel Aviv U19
Hapoel Rishon Letzion U19
13:45
TP
Cipro - 1ª Divisione Cipro - 1ª Divisione
1
2
AEL Limassol Anorthosis Famagusta
AEL Limassol
Anorthosis Famagusta
16:30
TP
0
1
Apoel Nicosia AE Paphos
Apoel Nicosia
AE Paphos
14:00
TP
Gibilterra - National League Gibilterra - National League
1
0
Lincoln Red Imps Lynx FC
Lincoln Red Imps
Lynx FC
19:00
TP
1
0
Mons Calpe SC Lions Gibraltar
Mons Calpe SC
Lions Gibraltar
16:45
TP
Malesia - Super League Malesia - Super League
2
2
Pahang Selangor
Pahang
Selangor
14:00
TP
0
1
Petaling Jaya City FC Perak
Petaling Jaya City FC
Perak
14:00
TP
3
1
Sabah FA Melaka United
Sabah FA
Melaka United
13:15
TP
Grecia - Superleague 1 Grecia - Superleague 1
1
2
AEK Atene PAOK Salonicco
AEK Atene
PAOK Salonicco
18:30
TP
2
2
Panathinaikos Asteras Tripolis
Panathinaikos
Asteras Tripolis
16:30
TP
1
1