CD Mafra Penafiel
Portugal Segunda Liga
Portugal Segunda Liga
febbraio 28, 2021 2:00 PM
CD Mafra
Penafiel
1 ---
---
2 ---
Spagna - Primera Division Spagna - Primera Division 1 2
17:00 CD Alaves Osasuna
CD Alaves
Osasuna
17:00 Celta Vigo Valladolid
Celta Vigo
Valladolid
17:00 Eibar Huesca
Eibar
Huesca
17:00 Getafe Valencia
Getafe
Valencia
17:00 Cadiz Real Betis
Cadiz
Real Betis
17:00 Granada Elche
Granada
Elche
17:00 Levante Athletic Bilbao
Levante
Athletic Bilbao
17:00 Real Madrid Real Sociedad
Real Madrid
Real Sociedad
17:00 Sevilla Barcelona
Sevilla
Barcelona
17:00 Villarreal Atletico Madrid
Villarreal
Atletico Madrid
Italia - Serie A Italia - Serie A 1 2
11:30 Sampdoria Atalanta
Sampdoria
Atalanta
14:00 Crotone Cagliari
Crotone
Cagliari
14:00 Inter Milan Genoa
Inter Milan
Genoa
14:00 Udinese Fiorentina
Udinese
Fiorentina
17:00 Napoli Benevento
Napoli
Benevento
19:45 Roma AC Milan
Roma
AC Milan
Inghilterra - Premier League Inghilterra - Premier League 1 2
12:00 Crystal Palace Fulham
Crystal Palace
Fulham
12:00 Leicester Arsenal
Leicester
Arsenal
14:00 Tottenham Burnley
Tottenham
Burnley
16:30 Chelsea Man Utd
Chelsea
Man Utd
19:15 Sheff Utd Liverpool
Sheff Utd
Liverpool
Francia - Ligue 1 Francia - Ligue 1 1 2
12:00 Monaco Brest
Monaco
Brest
14:00 Angers Lens
Angers
Lens
14:00 Lorient St Etienne
Lorient
St Etienne
14:00 Nimes Nantes
Nimes
Nantes
14:00 Reims Montpellier
Reims
Montpellier
16:00 Lille Strasbourg
Lille
Strasbourg
20:00 Marseille Lyon
Marseille
Lyon
Portogallo - Primeira Liga Portogallo - Primeira Liga 1 2
15:00 Portimonense Maritimo
Portimonense
Maritimo
17:30 Tondela Gil Vicente
Tondela
Gil Vicente
20:00 Nacional Braga
Nacional
Braga
Germania - Bundesliga Germania - Bundesliga 1 2
12:30 Union Berlin TSG Hoffenheim
Union Berlin
TSG Hoffenheim
14:30 Mainz Augsburg
Mainz
Augsburg
17:00 Bayer Leverkusen SC Freiburg
Bayer Leverkusen
SC Freiburg
Italia - Campionato Primavera 1 Italia - Campionato Primavera 1 1 2
9:30 Sampdoria U19 Roma U19
Sampdoria U19
Roma U19
11:30 Sassuolo U19 Genoa U19
Sassuolo U19
Genoa U19
Spagna - Tercera Gruppo 2 Spagna - Tercera Gruppo 2 1 2
11:00 Lenense Real Aviles CF
Lenense
Real Aviles CF
11:00 CD Vallobin UC Ceares
CD Vallobin
UC Ceares
11:00 Gijon Industrial SD Navarro CF
Gijon Industrial
SD Navarro CF
11:00 UD Llanera Aviles Stadium CF
UD Llanera
Aviles Stadium CF
11:00 El San Martin Llanes
El San Martin
Llanes
16:30 Caudal Mosconia
Caudal
Mosconia
Messico - Liga de Expansion Messico - Liga de Expansion 1 2
18:00 Atletico Morelia Club Celaya
Atletico Morelia
Club Celaya
Colombia - Primera A Colombia - Primera A 1 2
1:00 Patriotas FC Junior
Patriotas FC
Junior
19:00 Envigado FC Independiente Medellin
Envigado FC
Independiente Medellin
20:00 Atletico Nacional Medellin Alianza Petrolera
Atletico Nacional Medellin
Alianza Petrolera
20:00 Deportes Tolima Rionegro Aguilas
Deportes Tolima
Rionegro Aguilas
20:00 Deportivo Cali Independiente Santa Fe
Deportivo Cali
Independiente Santa Fe
20:00 Deportivo Pereira Once Caldas
Deportivo Pereira
Once Caldas
20:00 La Equidad Boyaca Chico
La Equidad
Boyaca Chico
20:00 Millonarios Jaguares de Cordoba
Millonarios
Jaguares de Cordoba
23:05 Deportivo Pasto America de Cali
Deportivo Pasto
America de Cali
Inghilterra - Championship Inghilterra - Championship 1 2
12:00 Wycombe Norwich
Wycombe
Norwich
Italia - Serie D Italia - Serie D 1 2
13:30 USD Latte Dolce Nuova Monterosi
USD Latte Dolce
Nuova Monterosi
13:30 Team Nuova Florida ASD Muravera
Team Nuova Florida
ASD Muravera
13:30 Cassino Afragolese 1944
Cassino
Afragolese 1944
13:30 SS Nola 1925 Arzachena
SS Nola 1925
Arzachena
13:30 Giugliano US Latina Calcio
Giugliano
US Latina Calcio
13:30 Torres Nocerina
Torres
Nocerina
13:30 AC Savoia 1908 Vis Artena
AC Savoia 1908
Vis Artena
13:30 Citta di Fasano Casarano
Citta di Fasano
Casarano
13:30 Rende Gelbison
Rende
Gelbison
13:30 Nibionnoggiono Tritium
Nibionnoggiono
Tritium
13:30 Vastogirardi Asd Pineto Calcio
Vastogirardi
Asd Pineto Calcio
13:30 San Nicolò Olympia Agnonese
San Nicolò
Olympia Agnonese
13:30 ASD Union Arzignanochiampo Trento
ASD Union Arzignanochiampo
Trento
13:30 Belluno Union Feltre Asd
Belluno
Union Feltre Asd
13:30 ASD Cartigliano ASD Caldiero Terme
ASD Cartigliano
ASD Caldiero Terme
13:30 APDC Chions Luparense FC
APDC Chions
Luparense FC
13:30 Cjarlins Muzane Montebelluna
Cjarlins Muzane
Montebelluna
13:30 Delta Rovigo AC Mestre
Delta Rovigo
AC Mestre
13:30 Este Clodiense
Este
Clodiense
13:30 Virtus Bolzano US Adriese
Virtus Bolzano
US Adriese
13:30 Cynthia Atletico Porto Santelpidio
Cynthia
Atletico Porto Santelpidio
13:30 Recanatese Giulianova
Recanatese
Giulianova
13:30 Campobasso Castelfidardo
Campobasso
Castelfidardo
13:30 Vastese Atletico Terme Fiuggi
Vastese
Atletico Terme Fiuggi
13:30 Virtus Flaminia AS Ostia Mare
Virtus Flaminia
AS Ostia Mare
13:30 ASD Cannara Foligno
ASD Cannara
Foligno
13:30 Gavorrano ASD Sporting Trestina
Gavorrano
ASD Sporting Trestina
13:30 ASD Grassina US Pianese
ASD Grassina
US Pianese
13:30 Sangiovannese UC Sinalunghese
Sangiovannese
UC Sinalunghese
13:30 Scandicci San Donato Tavarnelle
Scandicci
San Donato Tavarnelle
13:30 Fidelis Andria Sorrento Calcio
Fidelis Andria
Sorrento Calcio
13:30 FC Francavilla Audace Cerignola
FC Francavilla
Audace Cerignola
13:30 FBC Gravina Aversa Normanna
FBC Gravina
Aversa Normanna
13:30 ASD Molfetta U.S Bitonto
ASD Molfetta
U.S Bitonto
13:30 AC Nardo Brindisi
AC Nardo
Brindisi
13:30 Team Altamura AZ Picerno ASD
Team Altamura
AZ Picerno ASD
13:30 ASD Troina Citta di Messina
ASD Troina
Citta di Messina
13:30 A.C. Crema 1908 Caravaggio
A.C. Crema 1908
Caravaggio
13:30 Fanfulla Cavenago ASD Villa D'Alme
Fanfulla Cavenago
ASD Villa D'Alme
13:30 Scanzorosciate Desenzano Calvina
Scanzorosciate
Desenzano Calvina
13:30 Virtus Ciserano Bergamo ASD Brusaporto
Virtus Ciserano Bergamo
ASD Brusaporto
13:30 ASD Licata ASD Biancavilla
ASD Licata
ASD Biancavilla
13:30 Marina di Ragusa Cittanovese
Marina di Ragusa
Cittanovese
13:30 Messina Rotonda
Messina
Rotonda
13:30 Aglianese ASD Seravezza Calcio
Aglianese
ASD Seravezza Calcio
13:30 Ghivizzano Mezzolara
Ghivizzano
Mezzolara
13:30 SCD Progresso Calcio Prato
SCD Progresso Calcio
Prato
13:30 Rimini Lentigione
Rimini
Lentigione
13:30 Real Forte Querceta ASD Sasso Marconi
Real Forte Querceta
ASD Sasso Marconi
13:30 Arconatese Chieri 1955
Arconatese
Chieri 1955
13:30 Casale USD Castellanzese
Casale
USD Castellanzese
13:30 Caratese AC Bra
Caratese
AC Bra
13:30 Fossano Calcio Borgosesia
Fossano Calcio
Borgosesia
13:30 Legnano Lavagnese
Legnano
Lavagnese
13:30 Sanremese ASDC Gozzano
Sanremese
ASDC Gozzano
13:30 Sona Seregno
Sona
Seregno
13:30 US Fiorenzuola Marignanese
US Fiorenzuola
Marignanese
13:30 Gladiator Carbonia
Gladiator
Carbonia
13:30 Santa Maria ASD Castrovillari Calcio
Santa Maria
ASD Castrovillari Calcio
13:30 Vis Nova Giussano US Breno
Vis Nova Giussano
US Breno
13:30 GSD Ambrosiana ASD San Giorgio-Sedico
GSD Ambrosiana
ASD San Giorgio-Sedico
13:30 Campodarsego ASD Manzanese
Campodarsego
ASD Manzanese
13:30 US Corticella Forli
US Corticella
Forli
13:30 Portici 1906 USD Lavello
Portici 1906
USD Lavello
13:30 Tiferno Lerchi Robur Siena
Tiferno Lerchi
Robur Siena
13:30 Montespaccato ASD Trastevere
Montespaccato
ASD Trastevere
13:30 ASD Lornano Badese Aquila 1902 Montevarchi
ASD Lornano Badese
Aquila 1902 Montevarchi
13:30 Sammaurese Bagnolese
Sammaurese
Bagnolese
13:30 Correggese ASD Pro Livorno
Correggese
ASD Pro Livorno
13:30 Ponte San Pietro Real Calepina FC
Ponte San Pietro
Real Calepina FC
13:30 FC Vado ACSD Saluzzo
FC Vado
ACSD Saluzzo
13:30 Sestri Levante USD Pont Donnaz
Sestri Levante
USD Pont Donnaz
13:30 ASD Imperia Derthona
ASD Imperia
Derthona
13:30 SC Caronnese Citta Di Varese
SC Caronnese
Citta Di Varese
13:30 Citta Di S. Agata Acireale
Citta Di S. Agata
Acireale
13:30 Taranto Puteolana
Taranto
Puteolana
13:30 USD Casatese Franciacorta
USD Casatese
Franciacorta
13:30 FC Matese ASD Montegiorgio
FC Matese
ASD Montegiorgio
13:30 SSD Dattilo ASD Paterno
SSD Dattilo
ASD Paterno
13:30 ASD San Luca Roccella
ASD San Luca
Roccella
13:30 Castelnuovo Aprilia
Castelnuovo
Aprilia
13:30 ASD Lanusei Insieme Formia
ASD Lanusei
Insieme Formia
Arabia Saudita - Premier League Arabia Saudita - Premier League 1 2
13:00 Al Raed Al Ain FC
Al Raed
Al Ain FC
13:05 Damac FC Al Shabab Riyadh
Damac FC
Al Shabab Riyadh
15:15 Al Qadisiya Al Khubar Al Ittihad Jeddah
Al Qadisiya Al Khubar
Al Ittihad Jeddah
15:20 Al Fateh SC Al Hilal Riyadh
Al Fateh SC
Al Hilal Riyadh
17:30 Al-Nassr Riyadh Abha
Al-Nassr Riyadh
Abha
Egitto - 1ª Divisione Egitto - 1ª Divisione 1 2
12:30 Aswan FC National Bank
Aswan FC
National Bank
17:30 Al Ahly Cairo Talaea El Geish
Al Ahly Cairo
Talaea El Geish
Paesi Bassi - Eredivisie Paesi Bassi - Eredivisie 1 2
11:15 Sparta Rotterdam Willem II
Sparta Rotterdam
Willem II
13:30 PSV Ajax
PSV
Ajax
13:30 FC Groningen Fortuna Sittard
FC Groningen
Fortuna Sittard
15:45 AZ Feyenoord
AZ
Feyenoord
India - Super League India - Super League 1 2
11:30 FC Goa Hyderabad FC
FC Goa
Hyderabad FC
14:00 Mumbai City FC ATK Mohun Bagan
Mumbai City FC
ATK Mohun Bagan
Inghilterra - Premier League 2 Inghilterra - Premier League 2 1 2
14:30 Southampton U23 Man Utd U23
Southampton U23
Man Utd U23
Portogallo - Campeonato Nacional Portogallo - Campeonato Nacional 1 2
15:00 Vilaverdense Montalegre
Vilaverdense
Montalegre
15:00 CF Canelas 2010 Valadares Gaia FC
CF Canelas 2010
Valadares Gaia FC
15:00 RD Agueda Anadia
RD Agueda
Anadia
15:00 AD Sanjoanense Lusitano FCV
AD Sanjoanense
Lusitano FCV
15:00 ARC Oleiros Mortagua FC
ARC Oleiros
Mortagua FC
15:00 Pero Pinheiro Alverca
Pero Pinheiro
Alverca
15:00 Moncarapachense Olhanense
Moncarapachense
Olhanense
15:00 SC Maria da Fonte CD Cerveira
SC Maria da Fonte
CD Cerveira
15:00 Braga B Pedras Salgadas
Braga B
Pedras Salgadas
15:00 Berco SC Mondinense
Berco SC
Mondinense
15:00 Beira Mar SC Espinho
Beira Mar
SC Espinho
15:00 AC Marinhense Clube Condeixa
AC Marinhense
Clube Condeixa
15:00 UD Leiria CG Vitoria Sernache
UD Leiria
CG Vitoria Sernache
15:00 Alcains Sertanense
Alcains
Sertanense
15:00 Benfica e Castelo Branco Oliveira Hospital
Benfica e Castelo Branco
Oliveira Hospital
15:00 Dezembro Caldas SC
Dezembro
Caldas SC
15:00 UD Santarem SCU Torreense
UD Santarem
SCU Torreense
15:00 Sacavenense SU Sintrense
Sacavenense
SU Sintrense
15:00 Esperanca Lagos Moura
Esperanca Lagos
Moura
15:00 Louletano DC Amora
Louletano DC
Amora
15:00 SC Mineiro Aljustrelense FC Armacenenses
SC Mineiro Aljustrelense
FC Armacenenses
15:00 Real Sport Clube Queluz SC Praiense
Real Sport Clube Queluz
SC Praiense
15:00 Clube Oriental Lisboa GD Fontinhas
Clube Oriental Lisboa
GD Fontinhas
15:00 SC Ideal Oriental Dragon
SC Ideal
Oriental Dragon
15:00 Rabo Peixe Olimpico Montijo
Rabo Peixe
Olimpico Montijo
15:00 Fabril Barreiro Sporting B
Fabril Barreiro
Sporting B
15:00 Estrela Belenenses B
Estrela
Belenenses B
15:00 Lourinhanense Loures
Lourinhanense
Loures
15:00 Carapinheirense GRAP
Carapinheirense
GRAP
15:00 AD Castro Daire Sao Joao Ver
AD Castro Daire
Sao Joao Ver
15:00 FC Tirsense Guimaraes B
FC Tirsense
Guimaraes B
15:00 Pevidem SC FC Felgueiras
Pevidem SC
FC Felgueiras
15:00 AD Camacha CD Aves
AD Camacha
CD Aves
15:00 Vidago FC Merelinense FC
Vidago FC
Merelinense FC
15:00 SC Vianense SC Mirandela
SC Vianense
SC Mirandela
15:00 Braganca Aguia FC Vimioso
Braganca
Aguia FC Vimioso
15:00 Juventude Evora CD Pinhalnovense
Juventude Evora
CD Pinhalnovense
15:00 CCDR Vila Cortez Lusitania Lourosa
CCDR Vila Cortez
Lusitania Lourosa
15:00 AD Fafe Rio Ave B
AD Fafe
Rio Ave B
15:00 Sao Martinho Brito SC
Sao Martinho
Brito SC
15:00 Uniao Almeirim Fatima
Uniao Almeirim
Fatima
Australia - A-League Australia - A-League 1 2
5:05 Sydney FC Macarthur FC
Sydney FC
Macarthur FC
7:10 Newcastle Jets Wellington Phoenix
Newcastle Jets
Wellington Phoenix
Spagna - Tercera Gruppo 6 Spagna - Tercera Gruppo 6 1 2
11:00 Recambios Colon Villarreal C
Recambios Colon
Villarreal C
11:00 UD Alzira CD Roda
UD Alzira
CD Roda
11:00 Vilamarxant CF Atletico Saguntino
Vilamarxant CF
Atletico Saguntino
11:00 Torrent C.F. Acero
Torrent C.F.
Acero
11:00 CD Benicarlo Paterna CF
CD Benicarlo
Paterna CF
Spagna - Tercera Gruppo 5 Spagna - Tercera Gruppo 5 1 2
10:45 FE Grama Peralada
FE Grama
Peralada
11:00 CP San Cristobal CF Igualada
CP San Cristobal
CF Igualada
11:00 CE Europa Terrassa
CE Europa
Terrassa
11:00 Pobla Mafumet CE Manresa
Pobla Mafumet
CE Manresa
11:00 EC Granollers Banyoles
EC Granollers
Banyoles
11:00 Cerdanyola del Valles FC UA Horta
Cerdanyola del Valles FC
UA Horta
11:00 Girona B UE Sant Andreu
Girona B
UE Sant Andreu
15:30 UE Figueres UE Sants
UE Figueres
UE Sants
16:00 FC Santfeliuenc UE Castelldefels
FC Santfeliuenc
UE Castelldefels
Tailandia - Premier League Tailandia - Premier League 1 2
10:00 Chonburi Suphanburi FC
Chonburi
Suphanburi FC
11:00 Port FC Rayong FC
Port FC
Rayong FC
11:30 Sukhothai FC Bangkok United
Sukhothai FC
Bangkok United
12:00 Samut Prakan City BG Pathum United
Samut Prakan City
BG Pathum United
Austria - Bundesliga Austria - Bundesliga 1 2
13:30 Wolfsberger AC SCR Altach
Wolfsberger AC
SCR Altach
13:30 St Polten FK Austria Vienna
St Polten
FK Austria Vienna
16:00 SK Sturm Graz FC Salzburg
SK Sturm Graz
FC Salzburg
Spagna - Segunda Division Spagna - Segunda Division 1 2
13:00 Fuenlabrada Girona
Fuenlabrada
Girona
15:00 Sporting Gijon Espanyol
Sporting Gijon
Espanyol
17:00 Mirandes Malaga
Mirandes
Malaga
17:00 Almeria Lugo
Almeria
Lugo
17:15 Tenerife Alcorcon
Tenerife
Alcorcon
20:00 Oviedo Real Zaragoza
Oviedo
Real Zaragoza
Belgio - Prima divisione A Belgio - Prima divisione A 1 2
12:30 Standard Liege Anderlecht
Standard Liege
Anderlecht
15:00 KFCO Beerschot Wilrijk Royal Excel Mouscron
KFCO Beerschot Wilrijk
Royal Excel Mouscron
17:15 Gent Club Brugge
Gent
Club Brugge
Italia -  Serie C - Girone C Italia - Serie C - Girone C 1 2
11:30 Viterbese Palermo
Viterbese
Palermo
14:00 Catanzaro Ternana
Catanzaro
Ternana
14:00 Vibonese Catania
Vibonese
Catania
14:00 Bari Foggia
Bari
Foggia
14:00 Bisceglie 1913 Juve Stabia
Bisceglie 1913
Juve Stabia
16:30 Virtus Francavilla Monopoli
Virtus Francavilla
Monopoli
16:30 Teramo Paganese
Teramo
Paganese
Germania - Lega 3 Germania - Lega 3 1 2
12:00 SV Turkgucu Ataspor Zwickau
SV Turkgucu Ataspor
Zwickau
13:00 KFC Uerdingen 05 MSV Duisburg
KFC Uerdingen 05
MSV Duisburg
Tanzania - Premier League Tanzania - Premier League 1 2
11:00 Polisi Tanzania FC KMC FC
Polisi Tanzania FC
KMC FC
11:00 Coastal Union Young Africans
Coastal Union
Young Africans
11:00 Namungo FC Ihefu SC
Namungo FC
Ihefu SC
11:00 Gwambina FC Coastal Union
Gwambina FC
Coastal Union
11:00 Ruvu Shooting Simba Sports Club
Ruvu Shooting
Simba Sports Club
Thailandia - 2ª Divisione Thailandia - 2ª Divisione 1 2
11:00 Khonkaen United Nakhon Pathom FC
Khonkaen United
Nakhon Pathom FC
12:00 Uthai Thani FC Chiangmai
Uthai Thani FC
Chiangmai
12:00 Sisaket FC Nong Bua Pitchaya
Sisaket FC
Nong Bua Pitchaya
Messico - Campionato U20 Messico - Campionato U20 1 2
15:00 Chivas Guadalajara U20 Unam Pumas U20
Chivas Guadalajara U20
Unam Pumas U20
15:00 Monterrey U20 Tijuana U20
Monterrey U20
Tijuana U20
17:00 Santos Laguna U20 FC Juarez U20
Santos Laguna U20
FC Juarez U20
Islanda - Coppa di Lega Islanda - Coppa di Lega 1 2
13:00 Valur Reykjavik Vikingur Olafsvik
Valur Reykjavik
Vikingur Olafsvik
14:00 Leiknir Reykjavik Fjolnir
Leiknir Reykjavik
Fjolnir
14:00 Breidablik IBV Vestmannaeyjar
Breidablik
IBV Vestmannaeyjar
14:00 Fylkir Reykjavik Throttur Reykjavik
Fylkir Reykjavik
Throttur Reykjavik
16:30 Thor Akureyri KR Reykjavik
Thor Akureyri
KR Reykjavik
Danimarca - Superligaen Danimarca - Superligaen 1 2
13:00 FC Nordsjaelland AaB
FC Nordsjaelland
AaB
13:00 Odense BK Randers FC
Odense BK
Randers FC
15:00 FC Copenhagen AGF Aarhus
FC Copenhagen
AGF Aarhus
17:00 Midtjylland Brondby
Midtjylland
Brondby
Azerbaijan - Premier League Azerbaijan - Premier League 1 2
16:00 Sabah Keshla FK
Sabah
Keshla FK
16:00 FK Qarabag Sabail FC
FK Qarabag
Sabail FC
Italia -  Serie C - Girone A Italia - Serie C - Girone A 1 2
11:30 Lecco Juventus U23
Lecco
Juventus U23
14:00 Pistoiese Albinoleffe
Pistoiese
Albinoleffe
14:00 US Pergolettese Livorno
US Pergolettese
Livorno
14:00 Renate Piacenza
Renate
Piacenza
14:00 GIANA Erminio Pro Vercelli
GIANA Erminio
Pro Vercelli
16:30 Grosseto Pontedera
Grosseto
Pontedera
16:30 Novara Pro Sesto
Novara
Pro Sesto
Spagna - Tercera Gruppo 8 Spagna - Tercera Gruppo 8 1 2
11:00 Cultural Leonesa B Salamanca B
Cultural Leonesa B
Salamanca B
11:00 La Baneza Atletico Astorga
La Baneza
Atletico Astorga
11:00 UD Santa Marta Atletico Tordesillas
UD Santa Marta
Atletico Tordesillas
11:00 At. Bembibre CD Virgen Del Camino
At. Bembibre
CD Virgen Del Camino
11:00 Almazan Arandina
Almazan
Arandina
11:00 Burgos Promesas Real Burgos CF
Burgos Promesas
Real Burgos CF
11:00 CD Mirandes II CD Cebrerena
CD Mirandes II
CD Cebrerena
11:00 Real Avila CD Colegios Diocesanos
Real Avila
CD Colegios Diocesanos
16:00 Gimnastica Segoviana Numancia B
Gimnastica Segoviana
Numancia B
16:00 Becerril CD Penaranda
Becerril
CD Penaranda
Israele - Premier League Israele - Premier League 1 2
18:45 Hapoel Beer Sheva Beitar Jerusalem
Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
Bulgaria - B PFG Bulgaria - B PFG 1 2
12:00 Litex Lovech Ludogorets Razgrad II
Litex Lovech
Ludogorets Razgrad II
Spagna - Tercera Gruppo 7 Spagna - Tercera Gruppo 7 1 2
10:30 Parla Alcorcon B
Parla
Alcorcon B
10:30 Trival Valderas CD El Alamo
Trival Valderas
CD El Alamo
10:30 Real Aranjuez SAD Villaverde San Andres
Real Aranjuez
SAD Villaverde San Andres
11:00 CD Mostoles URJC Leganes B
CD Mostoles URJC
Leganes B
11:00 Atletico de Pinto Mostoles CF
Atletico de Pinto
Mostoles CF
11:00 DAV Santa Ana AD Complutense Alcala
DAV Santa Ana
AD Complutense Alcala
16:00 Flat Earth FC Rayo Vallecano B
Flat Earth FC
Rayo Vallecano B
Spagna - Segunda B Gruppo 3 Spagna - Segunda B Gruppo 3 1 2
10:00 UE Llagostera UE Cornella
UE Llagostera
UE Cornella
10:00 Espanyol B Badalona
Espanyol B
Badalona
10:00 Lleida Barcelona B
Lleida
Barcelona B
10:00 CE L'Hospitalet Gimnastic
CE L'Hospitalet
Gimnastic
10:00 FC Andorra Prat
FC Andorra
Prat
Danimarca - 1ª Divisione Danimarca - 1ª Divisione 1 2
14:00 Kolding IF Skive
Kolding IF
Skive
14:00 HB Køge Vendsyssel FF
HB Køge
Vendsyssel FF
14:00 Fremad Amager Hobro IK
Fremad Amager
Hobro IK
Italia -  Serie C - Girone B Italia - Serie C - Girone B 1 2
11:30 Carpi Fermana
Carpi
Fermana
14:00 Triestina Arezzo
Triestina
Arezzo
14:00 Imolese Mantova
Imolese
Mantova
14:00 Fano Ravenna
Fano
Ravenna
14:00 Matelica Virtus Verona
Matelica
Virtus Verona
14:00 Gubbio Vis Pesaro
Gubbio
Vis Pesaro
16:30 Padova Cesena
Padova
Cesena
16:30 AC Feralpisalo Legnago Salus
AC Feralpisalo
Legnago Salus
Polonia - Ekstraklasa Polonia - Ekstraklasa 1 2
11:30 Wisla Plock Wisla Krakow
Wisla Plock
Wisla Krakow
14:00 Cracovia Krakow Zaglebie Lubin
Cracovia Krakow
Zaglebie Lubin
16:30 Slask Wroclaw Pogon Szczecin
Slask Wroclaw
Pogon Szczecin
Slovenia - Prva Liga Slovenia - Prva Liga 1 2
13:30 ASK Bravo Publikum NS Mura
ASK Bravo Publikum
NS Mura
15:30 NK Domzale ND Gorica
NK Domzale
ND Gorica
Repubblica Ceca - 1. Liga Repubblica Ceca - 1. Liga 1 2
13:00 Mlada Boleslav MFK Karvina
Mlada Boleslav
MFK Karvina
13:00 Sigma Olomouc FC Fastav Zlín
Sigma Olomouc
FC Fastav Zlín
15:00 Slovacko Slavia Prague
Slovacko
Slavia Prague
17:30 Sparta Prague FK Pribram
Sparta Prague
FK Pribram
Croazia - 2.HNL Croazia - 2.HNL 1 2
14:00 Orijent NK Dugopolje
Orijent
NK Dugopolje
14:00 NK Croatia Zmijavci NK Osijek II
NK Croatia Zmijavci
NK Osijek II
14:00 Bijelo Brdo Hajduk Split II
Bijelo Brdo
Hajduk Split II
Messico - Clausura Messico - Clausura 1 2
1:00 Club America Pachuca
Club America
Pachuca
3:00 Leon Cruz Azul
Leon
Cruz Azul
23:00 Monterrey Tijuana
Monterrey
Tijuana
Austria - 2. Liga Austria - 2. Liga 1 2
9:30 FC Wacker Innsbruck SV Kapfenberg
FC Wacker Innsbruck
SV Kapfenberg
10:30 Rapid Vienna II FC Liefering
Rapid Vienna II
FC Liefering
Turchia - 1 Lig Turchia - 1 Lig 1 2
10:30 Keciorengucu Samsunspor
Keciorengucu
Samsunspor
13:00 Eskisehirspor Istanbulspor
Eskisehirspor
Istanbulspor
13:00 Bursaspor Akhisar Belediye
Bursaspor
Akhisar Belediye
16:00 Giresunspor Altay SK Izmir
Giresunspor
Altay SK Izmir
Brasile - Campeonato Catarinense Brasile - Campeonato Catarinense 1 2
19:00 Joinville Marcilio Dias
Joinville
Marcilio Dias
Indonesia - Liga 1 Indonesia - Liga 1 1 2
11:30 Bali Utd Pusam FC PSS Sleman
Bali Utd Pusam FC
PSS Sleman
11:30 Arema Cronus PSM Makassar
Arema Cronus
PSM Makassar
11:30 Pusamania Borneo Persik Kediri
Pusamania Borneo
Persik Kediri
11:30 Persebaya Surabaya Bhayangkara Surabaya United
Persebaya Surabaya
Bhayangkara Surabaya United
11:30 Persija Jakarta PSIS Semarang
Persija Jakarta
PSIS Semarang
11:30 PS TIRA Persela Lamongan
PS TIRA
Persela Lamongan
11:30 PS Barito Putera Persiraja Aceh
PS Barito Putera
Persiraja Aceh
11:30 Madura United Persita Tangerang
Madura United
Persita Tangerang
11:30 Persib Bandung Persipura Jayapura
Persib Bandung
Persipura Jayapura
Spagna - Tercera Gruppo 14 Spagna - Tercera Gruppo 14 1 2
11:00 CD Coria Calamonte
CD Coria
Calamonte
11:00 UD Montijo EMD Aceuchal
UD Montijo
EMD Aceuchal
11:00 AD Llerenense Olivenza
AD Llerenense
Olivenza
11:00 UD Fuente de Cantos Arroyo CP
UD Fuente de Cantos
Arroyo CP
11:00 CD Diocesano CF Trujillo
CD Diocesano
CF Trujillo
11:00 Cacereno CD Azuaga
Cacereno
CD Azuaga
11:00 RCP Valverdeno Jerez
RCP Valverdeno
Jerez
11:00 Moralo CF Campanario
Moralo
CF Campanario
11:00 Plasencia AD Lobon
Plasencia
AD Lobon
11:00 Valdivia CP Chinato
Valdivia
CP Chinato
Spagna - Tercera Gruppo 12 Spagna - Tercera Gruppo 12 1 2
12:00 CD Vera CD Santa Ursula
CD Vera
CD Santa Ursula
12:00 CD Buzanada Mensajero
CD Buzanada
Mensajero
12:00 Atletico Tacoronte CD Atletico Paso
Atletico Tacoronte
CD Atletico Paso
12:00 Atletico Victoria Tenisca
Atletico Victoria
Tenisca
Germania - Bundesliga II Germania - Bundesliga II 1 2
12:30 Heidenheim Fortuna Dusseldorf
Heidenheim
Fortuna Dusseldorf
12:30 Sandhausen VfL Osnabruck
Sandhausen
VfL Osnabruck
12:30 Nurnberg Eintracht Braunschweig
Nurnberg
Eintracht Braunschweig
Paesi Bassi - Eerste Divisie Paesi Bassi - Eerste Divisie 1 2
11:15 Almere City FC Cambuur Leeuwarden
Almere City FC
Cambuur Leeuwarden
19:00 Roda JC NEC
Roda JC
NEC
Ungheria - NB I Ungheria - NB I 1 2
13:30 Paksi Se Ujpest
Paksi Se
Ujpest
16:00 Zalaegerszegi TE MOL Fehervar FC
Zalaegerszegi TE
MOL Fehervar FC
Nigeria - Premier League Nigeria - Premier League 1 2
15:00 Akwa United Rivers United
Akwa United
Rivers United
15:00 Enugu Rangers Heartland FC
Enugu Rangers
Heartland FC
15:00 Kwara United Warri Wolves FC
Kwara United
Warri Wolves FC
15:00 Abia Warriors Wikki Tourists
Abia Warriors
Wikki Tourists
15:00 Dakkada FC Kano Pillars
Dakkada FC
Kano Pillars
15:00 Ifeanyi Ubah United Plateau United
Ifeanyi Ubah United
Plateau United
15:00 Jigawa Golden Stars Enyimba
Jigawa Golden Stars
Enyimba
15:00 Lobi Stars FC Katsina Utd
Lobi Stars FC
Katsina Utd
15:00 MFM FC Nasarawa United
MFM FC
Nasarawa United
15:00 Sunshine Stars FC Adamawa United FC
Sunshine Stars FC
Adamawa United FC
Bulgaria - 1ª Liga Bulgaria - 1ª Liga 1 2
10:00 Botev Vratsa Tsarsko Selo 2015
Botev Vratsa
Tsarsko Selo 2015
12:30 Botev Plovdiv Montana
Botev Plovdiv
Montana
15:00 CSKA 1948 Sofia Levski Sofia
CSKA 1948 Sofia
Levski Sofia
Marocco - GNF 1 Marocco - GNF 1 1 2
14:00 OC Safi FUS Rabat
OC Safi
FUS Rabat
16:15 Ittihad Tanger Mouloudia Oujda
Ittihad Tanger
Mouloudia Oujda
18:30 Difaa El Jadida Raja Casablanca
Difaa El Jadida
Raja Casablanca
Turchia - Super Lig Turchia - Super Lig 1 2
13:00 Goztepe Kasimpasa
Goztepe
Kasimpasa
16:00 Trabzonspor Fenerbahce
Trabzonspor
Fenerbahce
Slovacchia - Super Liga Slovacchia - Super Liga 1 2
14:00 SK Sered Slovan Bratislava
SK Sered
Slovan Bratislava
Brasile - Campionato Goiano Brasile - Campionato Goiano 1 2
18:30 Ipora EC Goias
Ipora EC
Goias
19:00 Itumbiara Crac
Itumbiara
Crac
19:00 Vila Nova SC Jaragua
Vila Nova
SC Jaragua
19:00 Atletico GO AE Jataiense
Atletico GO
AE Jataiense
19:00 Gremio Anapolis Anapolis FC
Gremio Anapolis
Anapolis FC
19:00 Goianesia Aparecidense
Goianesia
Aparecidense
Colombia - Primera B Colombia - Primera B 1 2
19:00 Tigres FC Boca Juniors De Cali
Tigres FC
Boca Juniors De Cali
23:30 Real San Andres Deportes Quindio
Real San Andres
Deportes Quindio
Belgio - Prima divisione B Belgio - Prima divisione B 1 2
15:00 Lierse Kempenzonen Seraing United
Lierse Kempenzonen
Seraing United
19:00 Club Brugge Reserves RWD Molenbeek
Club Brugge Reserves
RWD Molenbeek
Spagna - Tercera Gruppo 17 Spagna - Tercera Gruppo 17 1 2
11:00 CD Carinena San Juan de Mozarrifar
CD Carinena
San Juan de Mozarrifar
11:00 Fraga Monzón
Fraga
Monzón
11:00 Real Zaragoza B CD Belchite 97
Real Zaragoza B
CD Belchite 97
11:00 CDJ Tamarite CD Binefar